Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha több dologban nem tudtok...

Ha több dologban nem tudtok egyetérteni a baba apukájával, elhagynátok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogyha már sikerült, akkor megtartjuk.

Még csak terhes vagyok, de így is rengeteg dolog van, amiben nem tudunk közös nevezőre jutni...

A legfőbb gond a pénz. Ugye még fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, ő 21) és ő dolgozik 17 éves kora óta, de engem a mai napig támogatnak a szüleim. És ő ezzel nem ért egyet... Ahogy azzal sem, hogy tartom velük a kapcsolatot, anyukámmal szinte egész nap beszélünk, apukámmal is találkozom minimum hetente.

Neki pedig nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, az apját utoljára 14 éves korában látta, az anyjával is hetente- 2 hetente beszél telefonon.


Nehéz gyerekkora volt, elfogadom. De nem értem, hogy miért akar még most is küzdeni, mikor pl. anya mondta, hogy fizeti az összes babadolgot (nem szerettem volna használt dolgokat venni).

A barátom már a babaágyon kiakadt, hogy miért kell olyan, amilyet kinéztem, mikor ingyen kaphatnánk egy másmilyet... Ami nekem nem tetszett és mondtam, hogy abba biztos nem teszem bele a babát.

Ez volt a babakocsival is, a ruhákkal szintén. Van egy nagyon jó barátom, aki fiú (családbarátok, kb 3 éves korom óta ismerem). És néha azt érzem, hogy már ő lelkesebb a baba miatt, mint a barátom...

Eljön velem a vizsgálatokra, segít babacuccokat nézni, tudok vele beszélgetni.

A barátom meg csak hazajön és alig bírunk beszélgetni, mert "ő fáradt most ehhez"...

Hetente összeveszünk és nekem erre nincs szükségem terhesen. Előre félek már, hogyha megszületik a baba, mi lesz... Nem akarok egy boldogtalan párkapcsolatban élni.


2017. nov. 14. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/82 anonim ***** válasza:
75%

Hogy is ülnének le felnőtt módjára beszélgetni amikor még szinte gyerekek...

"Már szinte együtt laktunk"- így hogy lehet gyereket vállalni? 21 évesen azon sem csodálkozom hogy nem érdekli a gyerek téma, fel sem fogja, még buliznia kellene meg élnie az életét nem gyereket vállalnia. Szerintem késő bánat, ezt elkapkodtátok, jobb már nem lesz hidd el.

2017. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/82 A kérdező kommentje:

Egyetemre járok, még ezt a félévet megcsinálom, utána passziváltatok. Egy érettségivel pedig nem fogok elmenni terhesen dolgozni...


A kisággyal nem az volt a baj, hogy használt.

Hanem hogy én fehéret szerettem volna, ovális alakút (amilyet találtunk is), amit pedig ő mutatott, egy sima, világosbarna kiságy volt. Oké, átfestethettük volna, de az alakja attól nem változott volna meg...

2017. nov. 14. 12:42
 33/82 anonim ***** válasza:
88%
Úristeeeeen
2017. nov. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/82 anonim ***** válasza:
89%

Tudod -e , hogy ez igazi gyerek és nem játékbaba. Ja és baromira mindegy neki miben alszik!!!! Nem fogja felhántorgatni. Vagy jól mutat a facebookon az ovális fehér babaágy..értem.

Na egyébként szerintem nem fogsz az életben sem visszavenni az igényekből. Még most lépj le. Sajnos az ilyen fiúk vannak előbb utóbb az újságban.Szomszédok meg nyilatkoznak, hogy nem értem, hát rendes, dolgos fiú volt. Igen, az volt... csak nem mindenki születik jó helyre és valaki kénytelen rendes négyszög kiságyba tenni csóró gyerekét.

Ne tedd tönkre ezt a fiút. Add meg neki a kétheti láthatást. Minimális gyerektartás, de hadd találjon hozzá való kislányt.

2017. nov. 14. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/82 anonim ***** válasza:
90%
Kezdenek elmérgesedni a válaszok. Te nem érted meg, vagy nem akarod megérteni, amiket mi írunk, a válaszadók meg már hergelik magukat. Nézd, ha ezeket így látod és gondolod, és szerinted mindebben neked van igazad, akkor hagyd el a fiúdat, úgysem kell attól tartanod, hogy nehéz lesz neked, hiszen a szüleid mindenben segítenek majd, az anyagiakat rendezik helyetted és minden vizsgálatra és vásárlásra van már kísérőpartnered is. Ennek, hogy bizonygatod, hogy Te látod jól, a fiúd meg idióta, semmi értelme. Ez a Te életed. Egy bölcsességet még engedj meg, hogy hozzáfűzzek: Természetesen sok hibám van, ha benned kevés a szeretet.
2017. nov. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/82 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nem fog működni.

Most így az utolsó kommentek alapján.

A párod reálisan gondolkodik, gyakorlatias.

Te meg olyanokon izélsz, hogy akkor most ovális vagy nem a kiságy :D

Értem, hogy neked az tetszik. De így tök olyan, mintha te a szüleiddel várnád a babát. Velük veszel meg mindent. Amit a párod szeretne veled megvenni, az neked nem jó. És akkor csodálkozol, hogy nem igazán része a babavárásnak? Te magad zártad ki.

2017. nov. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/82 anonim ***** válasza:
91%

Édes istenem, kislány! :D Levonom a következtetést: 5 év múlva érettségivel anyuciéknál lakó egyedülálló anya leszel.

Ha nem változtatsz nagyon gyorsan a hozzáállásodon, ne csodálkozz, hogy a párod még a gyerek születése előtt elhagy.


Amúgy az ilyen dolgokat meg lehet beszélni. Nálunk én fehéret szeretnék kombi kiságyat, párom szimplát és natur színűt. Közös nevező: szimpla fehér kiságy. Mert felnőttek vagyunk és leültünk megbeszélni, hogy mit bír a pénztárcánk. Nem a szüleink zsebe hanem a külön keresetünk.


Nem mellesleg, én is és a férjem is érettségivel kezdtünk dolgozni a munkahelyünkön. Ez mellett kezdtük az egyetemet. És láss csodát, ő is én vezető pozícióban vagyunk (a diploma ellenére).


Képzeld, mások is érettségivel dolgoznak. Talán vegyél vissza kicsit az arcodból és nem lenézni kéne az embereket.

2017. nov. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/82 anonim ***** válasza:
88%

Nem hibáztatom igazából, hogy nem érti meg. Nem tehet róla. Teljesen más világból jött. Ahol teljesen természetes, hogy nem kell a tíz körmünknek véresre kopni ahhoz, hogy pl egyetemre járjunk. Apukája anno megtette, kitaposta az utat. Ez szép dolog. Én sem engedném pl kapálni a gyerekem , ha megtehetem.

Jót akarnak, segtíenek a szülők, lányuk ebben nőtt fel, természetes, hogy elfogadja, ebben semmi rossz szándékuk nincs.

De ugye már 20 éves, érett gondolkodással kellene rendelkezni. Itt már azért önállóan tudunk dönteni ugye. Így elvárható lenne, hogy megértse a másik felet is. De nem is akarja, hisz egyszerűen az igényeit nem tudja csökkenteni. Hisz ő alapba más szinten élt. Nekem mindent elmond , az , hogy nem mindegy milyen alakú a kiságy, meg az a mondat "ebbe aztán bele nem teszem a gyerekem".

2017. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/82 anonim ***** válasza:
100%

A párod azért nem akarja veled megbeszélni a dolgokat, mert veled nem lehet.

Itt is ezren leírták, hogy lehet a gond. És kb. mindenki ugyanazt írta, ami azért eléggé ritka. Szóval tényleg érdemes lenne rajta elgondolkodni.

De te nem teszed. Egyáltalán nem érted, hogy mit írunk.

2017. nov. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/82 anonim ***** válasza:
91%

"De mondtam neki, hogy fizetem én a wellnesst, ha mennénk."


Nem, nem te fizeted hanem elvárod a szüleidtől. Nagyon gáz vagy ne haragudj, nem adok nktek pár hónapnàl többet, remélem a barátod rájön hogy ez veled nem működik.

Ovális fehér kiságy...bakker...Én már kidobtalak volna a francba az tuti. A legdurvàbb az hogy nem is érted kicsit sem hogy miért vagy gáz és a barátod töknormális, dolgozik, közben egyetemre jár te meg lèbecolsz másik pasival. Rbredj fl kislàny vagy nagyot fogsz koppanni.

2017. nov. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!