Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha több dologban nem tudtok...

Ha több dologban nem tudtok egyetérteni a baba apukájával, elhagynátok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogyha már sikerült, akkor megtartjuk.

Még csak terhes vagyok, de így is rengeteg dolog van, amiben nem tudunk közös nevezőre jutni...

A legfőbb gond a pénz. Ugye még fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, ő 21) és ő dolgozik 17 éves kora óta, de engem a mai napig támogatnak a szüleim. És ő ezzel nem ért egyet... Ahogy azzal sem, hogy tartom velük a kapcsolatot, anyukámmal szinte egész nap beszélünk, apukámmal is találkozom minimum hetente.

Neki pedig nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, az apját utoljára 14 éves korában látta, az anyjával is hetente- 2 hetente beszél telefonon.


Nehéz gyerekkora volt, elfogadom. De nem értem, hogy miért akar még most is küzdeni, mikor pl. anya mondta, hogy fizeti az összes babadolgot (nem szerettem volna használt dolgokat venni).

A barátom már a babaágyon kiakadt, hogy miért kell olyan, amilyet kinéztem, mikor ingyen kaphatnánk egy másmilyet... Ami nekem nem tetszett és mondtam, hogy abba biztos nem teszem bele a babát.

Ez volt a babakocsival is, a ruhákkal szintén. Van egy nagyon jó barátom, aki fiú (családbarátok, kb 3 éves korom óta ismerem). És néha azt érzem, hogy már ő lelkesebb a baba miatt, mint a barátom...

Eljön velem a vizsgálatokra, segít babacuccokat nézni, tudok vele beszélgetni.

A barátom meg csak hazajön és alig bírunk beszélgetni, mert "ő fáradt most ehhez"...

Hetente összeveszünk és nekem erre nincs szükségem terhesen. Előre félek már, hogyha megszületik a baba, mi lesz... Nem akarok egy boldogtalan párkapcsolatban élni.


2017. nov. 14. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként nem most fog koppani, mert szépen hazapakol.Mindene meglesz igazából, családja a háta mögött. Eléggé lefoglalja egy jó ideig a baba. Vásárlás, mutogatás, barátok stb. De aztán eltelik pár év és szétnéz, bakker egyedülálló anya vagyok, mások körülöttem meg családban. Önálló életre alkalmatlan lesz apuka nélkül. Másik opció, keres egy hasonló királyfit, akinek megint a külcsín a fontos.
2017. nov. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 A kérdező kommentje:

Együtt élünk, nem kell sehová sem pakolnom, ha szétmennénk.

És én szeretném megoldani ezt a problémát, mert úgy gondolom, hogy a terhességemnek nem az állandó vitákról kéne szólnia.

2017. nov. 14. 12:58
 43/82 anonim ***** válasza:
77%

Nem hibáztatom igazából, hogy nem érti meg. Nem tehet róla. Teljesen más világból jött. Ahol teljesen természetes, hogy nem kell a tíz körmünknek véresre kopni ahhoz, hogy pl egyetemre járjunk. Apukája anno megtette, kitaposta az utat."


Ezzel azért vitatkoznánk mert én is baromi sokat köszönhetek anyukámnak, egyetemre járatott, segitett hogy legyen lakásom. DE dolgoztam 19 éves koromtól egyetem mellett, és úgy vállaltuk a gyereket hogy ha valamire nincs pénz akkor olyat nem veszünk, tökéletes volt az olcsóbb babakocsi és kiságy, használt ruha. Addig nyújtózkodunk amig a takaró ér, és a pofám lesülne ha ő venne meg mindent meg wellnesst fizetne nekünk.

2017. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/82 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy nyugi, elhagy ő magától is nagyon hamar...
2017. nov. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:
88%
Igen, vannak földön élő normális gazdagok. A kishölgy a föld fölött van kissé.
2017. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
85%
Akkor hagyd el. Úgyis úgy jön le hogy azt érzed nyűg és hátráltat. Engedd el, jobbat érdemel az a fiú, olyat aki megbecsüli és hozzá hasonlóan gondolkodik. De remélem nem lesz pofád gyerektartást kérni tőle...
2017. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 Norman Bates ***** válasza:
82%

Ez a kerdes inkabb tunik egy intelligens trollnak, mint valos szemelynek.

Nehez elhinni, hogy egy egyetemista, epeszu terhes no valojaban ennyire ne ertse mirol beszelunk.

Grat, 5 oldalnyi valasz 2 ora alatt, nem rossz 🤗

2017. nov. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/82 anonim ***** válasza:

Nem csak a terhességed fog állandó vitákról szólni. Meg ne érezd magad királylánynak, mert terhes vagy és akkor már mindenkinek tapintattal kell lennie rád. Terhesség egy állapot. Szép állapot, de attól még őszinte lehet a másik.

NBem fogod tudni ezzel a hozzáállással megoldani a problémát, bármennyire is szeretnéd.

2017. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 anonim ***** válasza:
37%
"apukámmal talákozom minimum hetente" , hogy? hát nem ott laktok???
2017. nov. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/82 anonim ***** válasza:
91%

Hát, ezen lehidaltam!

Arra jók az ilyen kérdezők, hogy annál jobban értékeljem a feleségemet, akinek persze vannak hibái, de fényévekre van az ilyen hercegnős allűröktől.

A babaágy alakja nem volt megfelelő, mert nem ovális volt .... ez kabaréba illő szöveg!

És mindezt apuka-anyuka pénzéből.

Ilyeneket írsz, hogy te fizetnéd a wellnesst! Dehogy! Szüleid fizetnék, és ez nagyon nem ugyanaz!

Teljesen igaza van párodnak, hogy most másra kell a pénz. És mivel már érzi, hogy recseg-ropog a kapcsolatotok, nem akar állásügyben apukádtól szívességet elfogadni. Őszintén szólva, én se tenném.

Ordít, hogy egy elkényeztetett kislány és egy felelősségérzettel bíró férfi próbál most közös nevezőre jutni. Kicsi esélyt látok arra, hogy sikerül.

A gyereknek lehet új ruhája, új ágya, új babakocsija, de a legfontosabbat, hogy teljes családban nőhessen fel, nem fogja megkapni.

2017. nov. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!