Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha több dologban nem tudtok...

Ha több dologban nem tudtok egyetérteni a baba apukájával, elhagynátok?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk együtt. Nem terveztük a babát, de úgy döntöttünk, hogyha már sikerült, akkor megtartjuk.

Még csak terhes vagyok, de így is rengeteg dolog van, amiben nem tudunk közös nevezőre jutni...

A legfőbb gond a pénz. Ugye még fiatalok vagyunk (én 20 éves vagyok, ő 21) és ő dolgozik 17 éves kora óta, de engem a mai napig támogatnak a szüleim. És ő ezzel nem ért egyet... Ahogy azzal sem, hogy tartom velük a kapcsolatot, anyukámmal szinte egész nap beszélünk, apukámmal is találkozom minimum hetente.

Neki pedig nagyon rossz a szüleivel a kapcsolata, az apját utoljára 14 éves korában látta, az anyjával is hetente- 2 hetente beszél telefonon.


Nehéz gyerekkora volt, elfogadom. De nem értem, hogy miért akar még most is küzdeni, mikor pl. anya mondta, hogy fizeti az összes babadolgot (nem szerettem volna használt dolgokat venni).

A barátom már a babaágyon kiakadt, hogy miért kell olyan, amilyet kinéztem, mikor ingyen kaphatnánk egy másmilyet... Ami nekem nem tetszett és mondtam, hogy abba biztos nem teszem bele a babát.

Ez volt a babakocsival is, a ruhákkal szintén. Van egy nagyon jó barátom, aki fiú (családbarátok, kb 3 éves korom óta ismerem). És néha azt érzem, hogy már ő lelkesebb a baba miatt, mint a barátom...

Eljön velem a vizsgálatokra, segít babacuccokat nézni, tudok vele beszélgetni.

A barátom meg csak hazajön és alig bírunk beszélgetni, mert "ő fáradt most ehhez"...

Hetente összeveszünk és nekem erre nincs szükségem terhesen. Előre félek már, hogyha megszületik a baba, mi lesz... Nem akarok egy boldogtalan párkapcsolatban élni.


2017. nov. 14. 11:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 anonim ***** válasza:
74%
Küldj már rá egy csajszit légyszíves, akivel csavarog egész nap, utána nyilatkozzál!!!
2017. nov. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/82 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem, munka...gyerek...wellness , új dolgok, gazdag barátnő. Tedd már össze kérlek, úgy, hogy havi 80ezret kell beosztanod. Kb gondolom.
2017. nov. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 A kérdező kommentje:

De mondtam neki, hogy fizetem én a wellnesst, ha mennénk. Meg az csak egy példa volt, nem kell felhozni folyamatosan, nyilván nem szeretnék minden hétvégén menni.

Csak már tényleg szinte el sem hagyjuk a lakást kettesben...

2017. nov. 14. 12:25
 24/82 anonim ***** válasza:
91%
Amikor azt írod, hogy nem lehet vele beszélgetni, az hogy néz ki a valóságban? Odaülsz mellé a kanapéra, simogatod a hátát és megkérdezed, hogy milyen napja volt, inna e egy teát? Azt mondod neki, hogy mennyire hiányzott egész nap? És erre Ő elhajt, hogy fáradt és nincs kedve veled beszélgetni? Vagy odaülsz mellé és elkezdesz neki beszélni a babáról, a baba dolgairól, a baba ruháiról, a legjobb barátodról, a szüleid pénzéről?
2017. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 anonim ***** válasza:
87%

Nem fogod fel,amit írunk!!

Akkor megpróbálom más szemszögből! FÉRFI!!! Férjem jól keres, de az első gyereknél még gyakorlatilag ép h megéltünk, akkor sz@r munkahelye volt. Alakult úgy, hogy pár hónapon át nekem jobb volt a fizum. Már ez sértette a férfiúi önbecsülését!! Nem mondta, de láttam rajta, és még többet gürcölt. Pedig ezek mi magunk vagyunk, ketten, nem külső támogatással. Régimódi gondolkodású igazi férfiakat igenis zavarja, ha nem tudja önmaga eltartani a családját!!!! Érted már??? Nem akarja faterodék lóvéját költeni. Azt ő nem élvezné egy percig sem!!!

2017. nov. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/82 anonim ***** válasza:
81%

együtt sem éltek

téged még apád pénzel, persze, hogy stresszel, mert gondolom igényed az van, amit most majd neki kell fizetnie, elég szégyen lenne, ha anyaként még apád pénzelne

2017. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 A kérdező kommentje:

A problémáinkról nem lehet vele beszélgetni.

Mintha azzal minden megoldódna, hogy bevonul a hálószobába és elkezd duzzogni...


Én megértem, hogy büszke, meg minden. De itt most nem róla van szó, hanem a gyerekünkről, akinek én igenis a legjobbat fogom megadni.


Szerintem nem szégyen, hogy támogatnak a szüleim. Az egyik barátnőm 22 éves, már férjnél van, van egy lányuk is már. Mégis a szülei építenek nekik házat és besegítenek, ahol csak tudnak (ahogy a férje szülei is).

2017. nov. 14. 12:35
 28/82 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is éretlen vagy ehhez az egészhez. A párod hibáztatod, holott Te viselkedsz hercegnőként.


Mennél wellnessbe, amit a kifizetnél. Ha ezt kimondod, azt hiszik az emberek, hogy mekkora jófej vagy. A valóságban meg a szüleid pénzelnek. Szomorú.


Nem példálózni szeretnék, csakhogy érezd a különbséget. Egyetemre járok (levelező), mellette dolgozom. 18 hetes kismama vagyok. A férjem dolgozik, azért, hogy a gyereknek legyen mit vennünk. (Teszem hozzá, nem magyar átlag fizetésünk van /nem is milliós/) Összesen 1* volt velem UH-n (genetikai), és 2* elvitt vérvételre. Nem várom el, hogy kísérgessen, elmondom, ha megyek valahova, ha van ideje és lehetősége jön, ha nem, tudomásul veszem és tájékoztatom a végén.


Vettem a gyerkőcnek Hádá-ba egy ruhát, nem ciki szerintem, hogy nem M&S-be vásárolok. Sőt, kaptam is használt holmit (pl sportkocsi, babaülés, pihenőszék). A szüleim felajánlották, hogy válasszak babakocsit és megveszik. Megköszöntem, de nem szeretnék visszaélni a szeretetükkel, én elmondtam, milyen paraméterek tetszenek, és az ő döntésük, hogy ebből mit hoznak ki.


Ahelyett, hogy Te is csak a pénzt költöd, csak próbálj meg 1 hétig dolgozni (lassan vizsgaidőszak, szóval belefér) és akkor meglátod, hogy az a pici fizetés amit kapsz, mennyire értékes. A párod azért dolgozik mert fiatalon férfinak kell lennie, innentől nem csak magáért felelős, hanem érted és a pici életért. Talán több tiszteletet kéne irányába tanúsítanod és nem apuci pénzével dobálóznod. Legyél háziasszony, dolgozó nő és anya egyben, ahogy a legtöbb NŐ!

2017. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:
93%

Csak épp boldog családi légkört nem fogsz tudni megadni neki! Az, hogy puccos drága ágy meg ruha, az lóf{{{szt nem ér. Mi a francért nem fogadtad el a kiségyat, amit fiú tudott, fel lehet azt javítani, semmi baja nem lesz a gyereknek tőle. Miért nem lehet használt cuccokat venni. Fogadj el anyádéktól 100 ezret és vásárolj be használt cuccokból, úgy hogy ebben legyen a fiú fizujából is, hogy érezze, ő is adott valamit a gyereknek. Most épp a legrosszabbat teszed amit egy gyerekkel lehet, elveszted az egyik szülőjét a hatalmas igényeiddel.

Őszintén mondom a pénzéhes kis k.-vák mellett az ilyen gazdag apuci kicsi lányától féltem a fiaim...

2017. nov. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:
81%

És te sose fogsz dolgozni? Mindig anyuciék fognak eltartani?

Ha gyereket vállalsz, akkor illene felnőni és nem játszani tovább anyuciék pici lányát.

A párod normális. Ő veled szeretne egy család lenni, együtt megteremteni, ami kell, és nem akar teljesen a szüleidtől függeni. Persze segítsenek, ha tudnak és akarnak. De te azt várod, hogy a szüleid mindent megoldjanak.

2017. nov. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!