Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelépni, és apukára hagyni a...

Lelépni, és apukára hagyni a gyerekeket csak úgy? Megtegyem? Vagy mit csináljak, hogy a férjem érezze, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiunk és két 14 hónapos kislányunk. Viszont újra terhes lettem, én elmondtam a férjemnek, hogy biztosan nem akarok negyedik gyereket, így is elég nehéz. Ő pedig azt hangoztatja, hogy nem egyezik bele az abortuszba, meg hogy van segítségem, nem lehet olyan vészes a gyerekekkel itthon. De erről fogalma sincs...


Elmegy reggel, hazajön délután, elvan velük fél-1 órát, megy teniszezni/úszni/futni, hazajön, vacsorázik, jobb esetben még pont becsatlakozik a fürdetéshez, de sokszor már altatás végére ér ide csak. Így tényleg nem nehéz velük. De pl. voltunk nyaralni most, 2 hét után, mikor hazajöttünk, mondta, hogy ő fáradtabb, mint mikor elindultunk, és elmegy pár napra pihenni a barátaival, mert ez az út minden volt, csak pihenés nem. Pedig nem is egyedül voltunk, jöttek velünk a szüleim is, pont ezért, hogy segítsenek.


Hiába magyarázom neki, hogy napi 1-2 órát velük lenni teljesen más, mint 24/7 foglalkozni velük, ellátni őket, rohanni mindenfele. Ezért arra gondoltam, hogy jövőhéten itthon hagyom őket neki, péntektől vasárnapig. Hogy érezze, milyen, mikor éjfélkor kerül ágyba, de már 6-kor sír az egyik lány, vagy mikor a délutánja semmiről nem szól, csak az altatásról. Én szinte sehová nem járok már, házhoz jön a manikűrösöm, a szempillásom, edzeni is itthon szoktam. Most kezdtek kicsit "leszakadni" rólam a csajok is, a fiunk szeptembertől ovis lesz és alig vártam, hogy kicsit levegőhöz jussak, szervezhessek magamnak a házon kívül is programokat...


2018. júl. 27. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
33%
Milyen fura emberek irkálnak ma ide! Kérdező! Azt nem tudom, hogy változna-e a férjed hozzáállása a nyaralásodtól, de azt igen, hogy, legalább kipihenheted magad egy kicsit, nekem többször le kellett lépnem a kislányom mellől, nem önszántamból és teljesen jól elvolt az apjával is, meg is lepődtem rajta, szóval szerintem hülyeség ezen ennyit kattogni, ha akarsz menjél, ha napi 1 órát vannak apával, akkor nagyon is jól ismerik.
2018. júl. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem sem ez a megoldas.


Felelotlen ez a fajta gyerekvallalas. Kicsi korkulonbseg. Karrierista apuka.


Egyutt kellene megoldani a dolgokat. Nem igy. Felvaltva menekultok...

2018. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
90%
21: a leírtak alapján nem tartom kizártnak, hogy apuka pelenkát cserélni se tud, és fogalma sincs a gyerekek ellátásáról, napirendjéről, mit esznek/ehetnek stb. Gondolom te nem így hagytad a férjedre a tiedet... Az én 3 évesem is egész pici kora óta van az apjára bízva, de ő részt vesz az életünkben kezdettől, és van fogalma a lánya ellátásáról. Azért marhára nem mindegy.
2018. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
90%

#16

3 napról van szó. Mikor az ikrek születtek, se volt otthon anya legalább ennyi ideig az akkor másfél-2 év körüli nagyobbik gyereknek. Ha megszülné ezt a gyereket, szintén pár napra anyut nélkülözni kéne.


Én azt mondom, ne lelépjen, hanem tényként közölje a férjjel, hogy megy, ez van.

A férj is ezt megtette. Az anya sem málhás szamár, nem csak magának szült, normál esetben a gyerekek pár napig apával is megmaradnak. 1-1 éjszakát nálunk is van, hogy muszáj volt, igaz nem ilyen, hanem orvosi dolog miatt. Senkinek nem lett semmi baja, túlélték, nem sérültek lelkileg.

2018. júl. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
12%

Utolsó!


Más az, amikor gyerek születése miatt nincs ott az anya. Nem igaz hogy nem lehet felfogni, amit a kérdező tervez, az baromság.

2018. júl. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az a felfogás nem tetszik, hogy apunak jár a pihenés, pár nap a barátokkal, de ha anyu akar elmenni szaros 3 napra, akkor már szemét, felelőtlen, veszélyezteti a gyerekeit, stb....
2018. júl. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk is 3 gyerekunk van. Igaz, nem kis korkulonbseggel. Viszont durva apukanak ez a sok program. Uszas, tenisz stb. Nem tunik fel neki, hogy a felesege nem birja?!
2018. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
97%
27: részemről erről szó sincs, én pl. megyek néha, apa vigyáz a lányunkra szó nélkül, mert szerinte is jár mindkettőnknek. Itt az a gond, hogy az apa annyira nem vesz részt a mindennapokban, hogy kérdéses, hogy egyáltalán el tudná-e látni a 3 gyereket. Én csak emiatt aggódnék. Közel sem biztos, hogy amikor a két lány született, a nagy nem a mamánál volt lepasszolva, hanem apa vigyázott rá. És ő még csak egy gyerek, nem 3, akik közül kettő pelenkás és nem beszél. Nyilván ez kezdetektől el lett rontva azzal, hogy apának bármit szabad, anya meg kussoljon, de most sajnos már kialakult ez a helyzet, és nem biztos, hogy apuka helyt állna 3 napig.
2018. júl. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
85%
Hát jó, mindenkinek a maga dolga, ha nem tud leszakadni 10 percre se a gyerekéről, nálunk semmi gond nem volt belőle ha nem voltam itthon, azt nem tudom apuka mennyire tudja őket ellátni, szerintem azért nem olyan nehéz, nem csecsemőkről van szó.
2018. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
90%
26-nak ment, bocsi, közben törölték az egyik választ.
2018. júl. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!