Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelépni, és apukára hagyni a...

Lelépni, és apukára hagyni a gyerekeket csak úgy? Megtegyem? Vagy mit csináljak, hogy a férjem érezze, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiunk és két 14 hónapos kislányunk. Viszont újra terhes lettem, én elmondtam a férjemnek, hogy biztosan nem akarok negyedik gyereket, így is elég nehéz. Ő pedig azt hangoztatja, hogy nem egyezik bele az abortuszba, meg hogy van segítségem, nem lehet olyan vészes a gyerekekkel itthon. De erről fogalma sincs...


Elmegy reggel, hazajön délután, elvan velük fél-1 órát, megy teniszezni/úszni/futni, hazajön, vacsorázik, jobb esetben még pont becsatlakozik a fürdetéshez, de sokszor már altatás végére ér ide csak. Így tényleg nem nehéz velük. De pl. voltunk nyaralni most, 2 hét után, mikor hazajöttünk, mondta, hogy ő fáradtabb, mint mikor elindultunk, és elmegy pár napra pihenni a barátaival, mert ez az út minden volt, csak pihenés nem. Pedig nem is egyedül voltunk, jöttek velünk a szüleim is, pont ezért, hogy segítsenek.


Hiába magyarázom neki, hogy napi 1-2 órát velük lenni teljesen más, mint 24/7 foglalkozni velük, ellátni őket, rohanni mindenfele. Ezért arra gondoltam, hogy jövőhéten itthon hagyom őket neki, péntektől vasárnapig. Hogy érezze, milyen, mikor éjfélkor kerül ágyba, de már 6-kor sír az egyik lány, vagy mikor a délutánja semmiről nem szól, csak az altatásról. Én szinte sehová nem járok már, házhoz jön a manikűrösöm, a szempillásom, edzeni is itthon szoktam. Most kezdtek kicsit "leszakadni" rólam a csajok is, a fiunk szeptembertől ovis lesz és alig vártam, hogy kicsit levegőhöz jussak, szervezhessek magamnak a házon kívül is programokat...


2018. júl. 27. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
15%
En csak azt nem ertem, ha nem kell 4. gyerek mi a tokomert nem vedekeztek? 4 gyerek eltartasara van penz, de sz ovszer draga?🙄
2018. júl. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, sokat segítettek!


De úgy látom, hiba volt kiírni ide a kérdést. Nem ölök meg senkit, nem maradnék azért a férjemmel, mert albérletbe kéne mennünk, ha válni akarnék (nem kéne, a ház az enyém és simán meglennénk nélküle is). Hiába lovagolnak sokan a védekezésen, meg állítják, hogy mi aztán tuti nem védekeztünk.... Mintha ott lettek volna. A privát, mocskolódó üzenetekre sem fogok válaszolni. Undorító, amit itt páran megengednek maguknak!

2018. júl. 28. 09:52
 53/65 anonim ***** válasza:
88%

Ha "simán meglennél nélküle", azaz eltartanál 3 gyereket és magadat, akik mind 3 év alattiak, akkor miért nem vagy egyedül?


A férjed a pénzen meg a néha védekezeés nélkül végrehajtott szexen kívül semmit nem tesz a családba.

2018. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
94%

Teniszezni? Uszni??pihenni napokra???

Ne szorakozz.. mar reg elkuldtem vna a pitsába a párodat a Te helyedben... URISTEN...

2018. júl. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
83%
3# en lószrt se tudtam a babakrol megis jol van a fiam😂😂 ne szorakozz mar.. majd kitapasztalja mi bajuk. Kerdezo minimum ennyi idore lepnek le a helyedben. Es semmkt se szolhat HA pedig szol, akkor mondd meg Neki h maradjon csak szepen akkor otthon ő is a popóján és zero pihenes..😃😃😲😲
2018. júl. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
83%

Rengeted válasz érkezett és olyan érdekes, hogy mindenki megy neki az anyukának. Szerintem itt a válaszadók jelentős része anya és tisztában vannak azzal, mennyire strapás még egy gyerek is. Én is tudom, van egy fél éves babám és apukával megosztjuk a baba körüli teendőket és nem azért mert lusta vagyok. Az apák többsége könnyen van, ők megtehetik hogy elmennek gyerek nélkül egyet haverozni vagy beleássák magukat a munkába, csak hogy ne legyenek otthon a baba miatt. Én sajnálom a kérdezőt és nagyon abortusz ellenes vagyok, de ez esetben 100000 %, hogy nem tartanám meg én sem a gyereket. Igen is, apa is hibás ebben, mert rohadtul nem lehet összehasonlítani azt, ha egész nap a gyerekekkel van valaki vagy csak 1-2 órát. Én személy szerint vállalom, lehet nem lesz több gyerek. Nem azért mert lusta vagyok, egyszerűen egy gyerekre vagyok beállítva, így érzem.

Van egy ismerős család, ott először ikrek születtek, majd 2 éven belül még egy baba. Az apa panaszkodott múltkor, hogy elmentek kirándulni és fáradtabban jöttek haza, mint mikor elmentek. Ez ilyen. A szájuk sír, de a CSOK az jó volt.

Én teljesen megértem a kérdezőt, besokallt. Ha elhúzna 3 napra sem ítélném el. Aki elítéli az vagy azért teszi, mert van egy olyan párja, akire számíthat, vagy azért mert nem tudja milyen ilyen kilátások mellett otthon lenni.

2018. júl. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
13%
Utolsó, gondolom a kérdező férje nem az utóbbi két évben lett ilyen. A kérdező bevállalta hogy szül neki, hogy vele marad, tehát ez valszeg jó neki.
2018. júl. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
32%
Van benne igazság amit mondasz, de ki tudja. Sok férfi megváltozott már a baba után és sajnos nem előnyére.
2018. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
63%

58

A fenét változtatta meg a gyerek azokat a pasikat. Csak a feleségü már nem tudta többé hullaféradtan elhazudni magának, hogy a dolgok nem is úgy vannak ..

2018. júl. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
45%
59# szr életed lehet..
2018. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!