Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelépni, és apukára hagyni a...

Lelépni, és apukára hagyni a gyerekeket csak úgy? Megtegyem? Vagy mit csináljak, hogy a férjem érezze, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiunk és két 14 hónapos kislányunk. Viszont újra terhes lettem, én elmondtam a férjemnek, hogy biztosan nem akarok negyedik gyereket, így is elég nehéz. Ő pedig azt hangoztatja, hogy nem egyezik bele az abortuszba, meg hogy van segítségem, nem lehet olyan vészes a gyerekekkel itthon. De erről fogalma sincs...


Elmegy reggel, hazajön délután, elvan velük fél-1 órát, megy teniszezni/úszni/futni, hazajön, vacsorázik, jobb esetben még pont becsatlakozik a fürdetéshez, de sokszor már altatás végére ér ide csak. Így tényleg nem nehéz velük. De pl. voltunk nyaralni most, 2 hét után, mikor hazajöttünk, mondta, hogy ő fáradtabb, mint mikor elindultunk, és elmegy pár napra pihenni a barátaival, mert ez az út minden volt, csak pihenés nem. Pedig nem is egyedül voltunk, jöttek velünk a szüleim is, pont ezért, hogy segítsenek.


Hiába magyarázom neki, hogy napi 1-2 órát velük lenni teljesen más, mint 24/7 foglalkozni velük, ellátni őket, rohanni mindenfele. Ezért arra gondoltam, hogy jövőhéten itthon hagyom őket neki, péntektől vasárnapig. Hogy érezze, milyen, mikor éjfélkor kerül ágyba, de már 6-kor sír az egyik lány, vagy mikor a délutánja semmiről nem szól, csak az altatásról. Én szinte sehová nem járok már, házhoz jön a manikűrösöm, a szempillásom, edzeni is itthon szoktam. Most kezdtek kicsit "leszakadni" rólam a csajok is, a fiunk szeptembertől ovis lesz és alig vártam, hogy kicsit levegőhöz jussak, szervezhessek magamnak a házon kívül is programokat...


2018. júl. 27. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
22%
Menj aludni😀
2018. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
43%

Megyek is ti meg vájkáljatok más életébe mindig hasznosabban telik az estém .😊

Még én vagyok lepontozva hova fajul ez a világ .Szánalmas !

2018. júl. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
76%
De azért olvasgatni te is itt vagy :D
2018. júl. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
90%

Lehet nem ez a legjobb ötlet. Inkább a gyerekek innák meg a levét te meg idegeskednél 3 napot.

Inkább állj elé hogy te szeretnèl eljárni pl tornázni szaunázni, hiszen ő is jár valahova te miért ne mehetnél. Így kb 3 órát is apukával lehetnénrk heti hátomszor is.

2018. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
90%
Nekem úgy tűnik, hogy anyagilag nem álltok rosszul, tehát vegyél fel egy bébiszittert, aki időnként pár órára besegít, vagy vigyáz a gyerekekre, míg te elmész valahová. Én a munkám mellett besegítek egy 3 gyerekes családnál, ált. heti 1 nap, ilyenkor anyuka elmegy barátnőzni, vásárolni, kikapcsolódni. Mondjuk ez azon nem segít, hogy a férjed nem szeret a családjával, a gyerekekkel lenni, inkább menekül otthonról.
2018. júl. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
6%
Oké és fogod bírni egyedül 3 gyerekkel? Úgy hogy közben dolgoznod is kell? Hiszen ha a férjed lelép abortusz után(le fog) munkát kell találnid hogy fizesd az albit meg a rezsit. Amúgy meg védekezni kellett volna nem abortuszra rohanni. Könnyen dobálózol más életével.
2018. júl. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ha a férj nem akarná a gyereket, a kérdező igen, akkor is az lenne "jogosan lép le".

De itt egy olyan "akarja" a gyereket, aki a meglévőkre is szarik. Gondolom, a védekezésre is szart, mert úgy volt vele, a gyerek nem az ő gondja majd... Ahogy a többi se, neki mind1, és erőltetné...

2018. júl. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
0%

Azt végig gondoltad hogyan mondod el a már megszületett gyerekeidnek, hogy megöletted a testvérüket? És azért nőnek fel csonka családban mert magadat jobban szereted, mint őket?

Tekintsd úgy ezeket az első éveket, mint befektetés, ha lenyugszol, elhiszed, hogy szeret a családod és szükségük van rád, túl tudsz lendülni a kiégésen és nem teszed tönkre teljesen az életed!

Ha elmész abortuszra, tönkre teszed a családod!

2018. júl. 28. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
87%
Kèrdező, sokaknak köztük nekem is azèrt èrthetetelen hogy lettèl újra terhes, mert ha engem pl igy magamra hagyna a kedvesem 3 kis gyermekkel nekem tuti nem lenne kedvem szexelni vele úgy hogy ő tojik a fejemre. Jó hogy nem valtozik hisz neked màr most is 4 gyereked van ha a fèrjed is szàmoljuk. Elmegy dolgozni, "anyu" elè teszi az ebedet, aztàn elmegy szórakoztatni magàt (mint egy tini közèpiskola utàn) majd hazaesik es vacsirazik abból, amit "anyu" a hűtőben hagyott. Fürdèd majd "anyu"kielègiti a vàgyait,van szex (hogy hogy tudsz ilyennel lefekudni nem èrtem) ès kèsz is az èlet. A fèrjed kènyelmes ès önző, te meg butus hogy adod a lovat ehhez az èlethez....
2018. júl. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
34%

En ahelyett, hogy lelepnek szo nélkül (mert inkabb attol felnek, hogy nem fogja rendesen ellátni a gyerekeket, ber tuti tanulna a helyzetbol es meg is erdemelne) azzal allnek elé, hogy:

1. Heti x nap x orat kikersz magadnak pihenesnekm, amikor par orat o van veluk otthon.

2. Heti par nap babyszitter, akkor is lelephetsz szusszanni, noi programokra, mint ahogy o is megy sajat en-idozni, kikapcsolodni.

Ennyi neked is jar.

Jogosan vagy elfaradva.

2018. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!