Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelépni, és apukára hagyni a...

Lelépni, és apukára hagyni a gyerekeket csak úgy? Megtegyem? Vagy mit csináljak, hogy a férjem érezze, nem bírom tovább?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves fiunk és két 14 hónapos kislányunk. Viszont újra terhes lettem, én elmondtam a férjemnek, hogy biztosan nem akarok negyedik gyereket, így is elég nehéz. Ő pedig azt hangoztatja, hogy nem egyezik bele az abortuszba, meg hogy van segítségem, nem lehet olyan vészes a gyerekekkel itthon. De erről fogalma sincs...


Elmegy reggel, hazajön délután, elvan velük fél-1 órát, megy teniszezni/úszni/futni, hazajön, vacsorázik, jobb esetben még pont becsatlakozik a fürdetéshez, de sokszor már altatás végére ér ide csak. Így tényleg nem nehéz velük. De pl. voltunk nyaralni most, 2 hét után, mikor hazajöttünk, mondta, hogy ő fáradtabb, mint mikor elindultunk, és elmegy pár napra pihenni a barátaival, mert ez az út minden volt, csak pihenés nem. Pedig nem is egyedül voltunk, jöttek velünk a szüleim is, pont ezért, hogy segítsenek.


Hiába magyarázom neki, hogy napi 1-2 órát velük lenni teljesen más, mint 24/7 foglalkozni velük, ellátni őket, rohanni mindenfele. Ezért arra gondoltam, hogy jövőhéten itthon hagyom őket neki, péntektől vasárnapig. Hogy érezze, milyen, mikor éjfélkor kerül ágyba, de már 6-kor sír az egyik lány, vagy mikor a délutánja semmiről nem szól, csak az altatásról. Én szinte sehová nem járok már, házhoz jön a manikűrösöm, a szempillásom, edzeni is itthon szoktam. Most kezdtek kicsit "leszakadni" rólam a csajok is, a fiunk szeptembertől ovis lesz és alig vártam, hogy kicsit levegőhöz jussak, szervezhessek magamnak a házon kívül is programokat...


2018. júl. 27. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 Duenna ***** válasza:
85%
Tervezetlen élet, ahogy jön, úgy puffan, nem bírom a gyerek terhelést meg a rámlőcsölt házimunkát, de azért jön a negyedik baba, aztán menekülnék szanaszét, férjemre meg nem számíthatok semmiben, ő csak az élvezeteknek hódol, ő is pont olyan tervezetlen mint én, most is másoktól kérdezem, hogy mit csináljak, és pont. És a negyedik gyerek után lesz majd egy ötödik, egy hatodik? Mikor fogsz a saját lábad sarkára állni, az asztalra csapni, és önállóan gondolkozni, önállóan dönteni bármiben is?
2018. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 A kérdező kommentje:
Utolsó, a szövegértés nem megy?! NEM lesz negyedik gyerek.
2018. júl. 27. 18:18
 33/65 anonim ***** válasza:
80%
De ha a férjed akarja a negyediket, te meg abortuszra mesz, házasság se lesz, ergo teljesen felesleges most lelépni, úgy is egyedul fogod nevelni őket hamarosan
2018. júl. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
90%
Igen elmennék arra a 3 napra. Előtte bevásárolnék, írnék egy listát hogy mire mikor van szüksége a gyerekeknek. Megadnám hogy milyen számon érhet el kizárólag vészhelyzet esetén. Sok sikert kivánnék és már ott se lennék. A gyerek közös döntés és nem csak az anya dolga hogy gondoskodjon róluk hanem az apájé is. Olyan nincs hogy csak megcsinálom utána teszek rá mert én dolgozom fáradt vagyok stb... Akkor is gondolni kellene ezekre mikor megcsinálja azt a gyereket. Az meg hogy a kérdező nem akarja a 4. gyereket teljesen érthető és ha csak apuka nem mutat némileg több együtt működést és törődést a gyerekei a felesége iránt akkor mi jogon várná el hogy a k3rdezo megszulje a babát. Minek ha ezekkel se törődik és minden anya nyakában van?
2018. júl. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
80%
Utolsó válasz a leghasznosabb mind köz. Én ezt megfogadnám.
2018. júl. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
77%
Es min fog valtoztatni 3 nap? Semmin. Sot. Meg jobban eldurvul ez a nulla kommunikacio. Ebbol a kerdezo csak rosszabbul jon ki. Ez tuti. A ferfiak nem szeretik ezt a dacos megoldast.
2018. júl. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
88%
36 hát mert nem dacosan kell csinálni, ha apa elmászkálhat, anya is elmászkálhat, de szerintem se ilyen drámaian kell előadni, hanem szép nyugisan, nem olyan különleges dolog, 3 napot barátnőkkel tölteni.
2018. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
84%
Anyának nem kell elmászkálni ebben az esetben. Anyának a válást kell intéznie. Apuk a akarja a negyedik gyereket, anyuka nem. Az, ha most lelep, a világon semmit nem fog változtatni a férj hozza állasan. Ha sok a kérdezőnek a 3 gyerek, mehetnek a kicsik bölcsibe, a nagy meg úgyis ovis lesz. De teljesen mindegy, mert az abortusz és a gyerekvállalás pont egy olyan téma, ahol ha nincs egyetértés, a kapcsolat véget fog erni
2018. júl. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem először is mondd el a parodnak, h mi a problémád. Ha nem megy vagy nem veszi az adást, akkor írd meg neki levélben vagy e-mailben. Ezt követően mondd meg, hogy szükséged van egy kis pihenésre, elmész mini nyaralni, addig gondolja at amiket mondtál/írtál, illetve a folytatást. A pár terápia szerintem is jó ötlet, sokat segíthet. Amennyiben nem látsz változást, elgondolkodnék a váláson, mivel így is úgyis gyakorlatilag egyedülálló anya vagy. Úgy legalább esélyed lenne találni valakit aki tisztel is. A negyedik babát nem tartanám meg, ezt is elmagyaraznam részletesen a férjemnek. Ha egy csepp jó érzés szorult bele akkor megérti.
2018. júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom, ezert kerdezett, hogy valaszoljanak, okoska😜
2018. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!