Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabával válás? Vagy a...

Kisbabával válás? Vagy a család mindenáron?

Figyelt kérdés

Tavasszal született meg a kislányunk, most lett 5 hónapos. Imádom, bármit megteszek érte és tényleg úgy érzem, hogy ő adott értelmet az életemnek, hiába voltam előtte is sikeres az élet más területein. Viszont a férjemmel a pici születése óta rengeteget vitázunk... Vagyis már terhesen kezdődött, hogy sok helyre nem akart elengedni, egyszer be is zárt a házba. Akkor nagyon összevesztünk, utána nyugi volt hetekig, bocsánatot kért. Majd kezdődtek a mostani cirkuszok.

Mindenbe beleköt, beszólogat, hogy én semmit nem csinálok, minek megyek ide, vagy oda, miért beszélek pl. az anyámmal. Ugye nincs annyi bevételem, mint amikor dolgoztam, ezzel ő is tisztában van. Vannak tartalékaim, de pl. ami pénz le van kötve, ahhoz nem nyúlok egy mozi, vagy kozmetikus miatt. A szülés után kértem tőle pénzt, mert mentem fodrászhoz, mire közölte, hogy nem ad. Mikor kérdeztem, hogy miért, annyit válaszolt, hogy "mert nem". Ezután újra elkezdtem dolgozni, bejárni az irodámba (nyilván nem napi 8 órában) és ezen még jobban kiakadt. Komolyan, már gyomoridegem van, ha megáll a ház előtt, vagy hallom, hogy jön befele... Legszívesebben összepakolnám minden cuccát és kiraknám a bejárathoz, hogy menjen Isten hírével, ahová akar.


Csak közben itt van a pici, nem akarom tőle elvenni az esélyt, hogy családban nőjjön fel... Mindenki (a családom, barátnőim) mondja, hogy itt vagyok fiatalon, szépen, csinosan, akár minden ujjamra találhatnék valakit, aki szeret és megbecsül, nem pedig tönkretesz. De az a valaki mégsem a lányom apja lenne, nem tudom, mennyire vennénk ezt könnyedén.

A férjemmel már próbáltam beszélni, néha csak kiröhög, hogy én reagálom túl, máskor meg ígérget minden változást, aztán 1-2 hét múlva kezdődik minden újra.


2018. szept. 22. 11:51
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Emberek, hol írtam, hogy kapok jelenleg bármit?! De aki szerint kamu, annak nem kell válaszolni. Úgy gondolom, rengeteg kérdés van még az oldalon, biztos találtok olyat, ami szerintetek nem kamu. :)


A normális válaszokat köszönöm, igazából az agyam tudja, hogy a válás lenne a "jó" döntés, csak nagyon nehéz ez...

2018. szept. 22. 12:28
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, mikor kellett volna messzire szaladni? Mikor terhesen bezárt. Beteg. Hogy lehet ilyen dolgokat megbocsátani...
2018. szept. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
96%

Nyeregben érzi magát, azt hiszi, megfogott a gyerekkel, úgyse hagyod el. Ezért kijött belőle az igazi énje. Parancsolgat, korlátoz, lelki terrorban tart. Ez egy bántalmazó kapcsolat. Kérlek, olvass utána, ha nekem nem hiszel. Nem feltétlen kell, hogy (egyből) megüssön.

Erre pedig egy megoldás létezik: a válás.

Idővel a szekírozás, korlátozás kiterjed majd a gyerekre is. Nem érdeke, hogy ilyen apa mellett nőjjön fel.

2018. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

64%-os, te miről beszélsz?:D


Mi az, hogy a semmire szültem? Mióta volt ez a vita a pénz miatt, azóta dolgozom újra. Jól keresek, 2 diplomám van, beszélek nyelveket. De a családom is biztosított a támogatásukról, nem érdekel a férjem pénze. Már a terhességem előtt is volt vita arról, hogy szerinte karrierista vagoyk, és vegyek vissza, mert én bele sem gondolok, hogy számára mennyire sértő az, hogy én többet keresek.


"Azért azon gondolkozz el hogy egyedülálló anya leszel akkor miből tartod el a gyereket,?" Ugyanabból, amiből eddig.

2018. szept. 22. 12:40
 15/31 anonim ***** válasza:
19%

Azaz?

A napi 2óra munkával?

Egyébként meg érdekes a stílusod, hagyod, hogy a férjed bezárjon közben állítólag két diplomás értelmiségi vagy...

2018. szept. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%

Itt a szeretet, szerelem, tisztelet szikraja sincs.

Kar volt így gyereket vállalni.

2018. szept. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

64%-os válaszadó! Figyelj, látszik rajtad, hogy sok jóindulat nem szorult beléd, csak belekötsz minden egyes dologba, amit leírok. Szerintem ne erőltessük ezt, ne válaszolgass a kérdésem alá. Köszönöm.



A terhességem előtt nem volt ilyen. Sőt, akkor szerintem jobban is akarta a babát, mint én. Lelkes volt, folyamatosan arról beszélt, milyen jó lesz majd hárman, stb. Nyilván ha ennek bármi előjelét látom, nem megyek hozzá.

2018. szept. 22. 12:50
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

1. A 64%-os válaszolóval ne foglalkozz, napok óta ez a hobbija, hogy családi témákban veszekszik, beleköt minden nöbe, szóval beteg ember!

2. Ha maradsz, akkor a gyereked nem családban nö fel, hanem terrorban, ami csak káros neki.

3. Mivel az apa viselkedése a beteges, ezért minél elöbb válj el töle, mielött tönkretesz téged meg a gyereket.

4. Ahogy írod, jó munkalehetöséged van, ezért nem kell vele maradni!

2018. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
63%
Ugyan kérdező, ne álltasd magad ilyenekkel hogy, a szülés előtt nem volt ilyen. Tudod előbb még kell ismerni egymást, stb.kitapasztalni,ki milyen, a hóbortokat stb.és csak utána 'Talán'gyereket vállalni. Persze hogy csak egy idő után mutatja ki mindenki a foga fehérjét. Vall el, mert ez változni nem nagyon fog! Nem értem, hogy minek maradnak együtt csak a gyerek miatt, az nem család. Ezt sose értettem.
2018. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
96%

Megkönnyítem a döntésedet: amiben te élsz, az nem egy család.


Gondolom, nem akarod, hogy a kislányod ilyen férfiképpel és családmintával, valamint női szerepmintával nőjön fel.

2018. szept. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!