Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy térítsem észhez? Veszeked...

Hogy térítsem észhez? Veszekedés nélkül?

Figyelt kérdés
Én még kismama vagyok,de rengeteget olvastam a témában! Az olvasottak alapján teljesen egyértelmű,hogy akár tápszeres a baba akár amyatejes mindenképp 6 hónap a hozzátáplálás kezdetének időpontja. Ezzel szemben ma átmentem a barátnőmhöz akinek a babája hétvégén volt 3 hónapos. A pici kezdetektől tápszeres. A barátnőm barackot evett és a babuci szó szerint rácuppant a barátnőm meg megengedte neki ,hogy nyammogja szivogassa a levét!! Iszonyúan meglepett és nem is értem! Azt mondja ez nem hozzátáplálás csak kóstolgatja a dolgokat előző nap a sütőtököt kóstolta meg !! Szívem szerint jól felpofoztam volna ,mert 3 hónapig még ezt nem lenne szabad !! Hogy magyarázzam el neki ,hogy fel is fogja ?? A slussz poén,hogy a gyerekorvosuk szerint egész nyugodtan kóstolgathat a baba ! Hát agyam eldobom! Vita nélkül,hogy lehet változtatni ezen ??

#3 hónapos #kóstoltatás #korai hozzátáplálás
2018. szept. 27. 14:21
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem nem. Vannak ilyen hülyèk, sajnos.
2018. szept. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
3%

Kérdező, ebbe tényleg nem tudsz beleszólni. Az ő gyereke, saját belátása szerint neveli.


A válaszolók egy része viszont eléggé elvetette a súlykot. Nektek hol van jogotok a kérdezőt becsmérelni, rosszat kívánni neki ilyen stílusban? A gyerekeiteknek ugyan így osztjátok a pofont és ilyen indulatosan, trágár módon beszéltek? Szálljatok már magatokba kicsit ti "tökéletes anyák".

2018. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

A WHO szerint a babák egyre kövérebbek.(Csak úgy megjegyzem, később megérted)


Annó mikor én voltam gyerek a WHO azt javasolta, hogy 4 hósan kezdjék meg a hozzátáplálást a szüleim.Semmilyen ételallergiám nincs, teljesen egészséges,normál testsúlyú nő lettem úgy hogy szinte az elejétől tápszeren éltem.


Öcséim idejében 6 hónapot mondott a WHO hozzátáplálásra.Mindketten laktózérzékenyek, egyikük gluténérzékeny is.


Barátnőm nagysúlyú babájánál a gyerekorvos 4 hósan ajánlotta a hozzátáplálást, mert a percintilise 97% volt, tehát túltáplált.Állítólag a mai tápszerek nem fújnak már a babán, érdekes mód 5 hónapos baba súlya azóta jobb, hogy hozzátáplálják.


A másik barátnőm szoptatott babájának azért adott gyümölcsöt, mert 2-3 hét között egyszer kakilt.Ugyancsak orvosi tanácsra tette.


Én a saját babámnál 5 és fél hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, mert már nem lakott jól csak a tejjel.


Szuper hogy sokat olvastál, sok mindent megtanultál de ha meglesz a babád lesz, hogy az olvasottak felül íródnak orvosi vagy egészségügyi dolgok miatt.Persze ezeket csak akkor fogod megtudni, ha már megvan a baba.Addig laikus ,tapasztalatlan anyukajelöltként ne oszd az észt a barátnődnek, mert nem letolta a torkán az egész barackot csak megnyalatta vele.:)

Boldog babavárást és ne idegeskedj:D

2018. szept. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
91%

Ja, mert talán a kérdező normálisabb stílusban beszélt?? Ő “észhez” akarja teríteni a barátnőjét, bele akar ugatni más eletebe és nevelési módjába, felpofozná a a barátnőjét meg mindenki mast is, aki 6 hónapos kora előtt kezdi a kóstoltatast, hozzatáplálását. Pont azt a stílust kapja, amit érdemel.

Ja és éppen hogy a kérdező játssza itt a tökéletes, szuperanyat, hisz ő veri magát, hogy hogyan is kell egy gyereket nevelni, úgy hogy még nincs is meg a sajátja....:D Magának harcolta ezt ki, a tökéletes anyák bevett szokása fújni, hogy így kell, meg úgy kell, meg amúgy, mert az le van írva. Legalább 2-3 éves korig kell szoptatni, mert a gyereknek az a legjobb és társai...Hagyjuk már.

2018. szept. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%
Az ajànlàs szerint a glutént 6 hónapos korig be kell vezetni. Te a melledet fogod lisztbe nyomni? Vagy mi az elképzelés?
2018. szept. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lisztbe mell hatalmas :D
2018. szept. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a felhasználónak nem tudunk üzenetet továbbítani (nincs ilyen felhasználó vagy már törölte regisztrációját vagy letiltásra került a fiókja)!


Kár...

2018. szept. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolta, elég volt ennyi gyakorikérdèsek 😄😄😄
2018. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%
Túl gyorsan feladta. XD
2018. szept. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

Az egész kérdéshez egy értelmes kérdésem lenne:

Miert kell törölni a regisztrációt attól, hogy az válaszolók nem értenek egyet a kérdezővel?

2018. szept. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!