Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy térítsem észhez? Veszeked...

Hogy térítsem észhez? Veszekedés nélkül?

Figyelt kérdés
Én még kismama vagyok,de rengeteget olvastam a témában! Az olvasottak alapján teljesen egyértelmű,hogy akár tápszeres a baba akár amyatejes mindenképp 6 hónap a hozzátáplálás kezdetének időpontja. Ezzel szemben ma átmentem a barátnőmhöz akinek a babája hétvégén volt 3 hónapos. A pici kezdetektől tápszeres. A barátnőm barackot evett és a babuci szó szerint rácuppant a barátnőm meg megengedte neki ,hogy nyammogja szivogassa a levét!! Iszonyúan meglepett és nem is értem! Azt mondja ez nem hozzátáplálás csak kóstolgatja a dolgokat előző nap a sütőtököt kóstolta meg !! Szívem szerint jól felpofoztam volna ,mert 3 hónapig még ezt nem lenne szabad !! Hogy magyarázzam el neki ,hogy fel is fogja ?? A slussz poén,hogy a gyerekorvosuk szerint egész nyugodtan kóstolgathat a baba ! Hát agyam eldobom! Vita nélkül,hogy lehet változtatni ezen ??

#3 hónapos #kóstoltatás #korai hozzátáplálás
2018. szept. 27. 14:21
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%

Én téged tudnálak felképelni, kérdező.

Nem is vagy még anya, de máris mindent jobban tudsz.

Mi az, hogy nem szabad? Képzeld, a te hozzátáplálásod is megkezdték hat hó előtt. Ugyanis akkor az volt a szokás. Ismerek babát, akinek 11 hóig Semmi sem volt bevezetve. Éltek, virultok, te még túlságosan is. Tudd már, mihez van közöd. Az orvost is te akarod ledumálni? Buta picha.

2018. szept. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
27%

#51 köszönöm, erre a hozzászólásra vártam, ugyanis egyszer, amikor valakinek azt írtam, hogy a félévesének nem kéne mézet adnia, közölte, hogy én gyerektelenként nem tudhatom. Kíváncsi voltam, mennyiben más a kérdező, mint a többi gyerektelen, akinek majd valamikor lesz gyereke, de most egyelőre nincs.


A WHO ajánlásainál egyébként figyelembe kell venni, hogy ők tényleg az egész világra írják ezeket, tehát ha Namíbiában nincs tiszta víz, amiben meg lehet mosni a gyümölcsöt, akkor a WHO azt fogja mondani, hogy minél tovább hagyjuk ki a gyümölcsöt az étrendből...

2018. szept. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%
Én Németországban élek, a lányom 12 hetes. Kaptam egy füzetet a gyerekorvostól, tt a tartományban állítottak össze egy ajánlást a hozzátáplálásról, ami szerint 16 hetes korban már meg lehet kezdeni egy étkezést kivaltva, de legkésőbb 26 hetes korig mindenképpen kostoljon már a gyerek mást is a tápszeren/anyatejen kívül. A gyerek érdekében remélem, hogy kamu a kérdés. Amúgy az a jó a babákban, hogy telibe kakaljak az ilyen ajanlasokat. Van amelyik már 4 hónaposan kinézi a falatot a szadbol és van amelyiket még 7 hónaposan se nagyon köti le a cicin kívül más. Tényleg lazíts egy kicsit kérdező magadon, mert így hamar ki fogod utálni magad mellől az összes kisgyerekes ismerősödet.
2018. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges vàlaszolni, törölte magàt a felhasználó.
2018. szept. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
Utólag olvastam csak, hogy időközben felszivodott :)
2018. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!