Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki vagyok borulva, mit tehetnék?

Ki vagyok borulva, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Azelőtt a kisfiammal semmi gond nem volt alig sírt szépen evett. Most múlt 6 hónapos jönnek a fogacskák. Viszont én van hogy sokszor mát kiborulok van hogy kiabálok vele pedig tudom hogy ő nem tehet róla. A férjem van hogy egész napokat elvan munkába. Sokszor stresszes vagyok van hogy már akkor kikészülök ha megnyekken a kicsi. Múltkor a kocsit is úgy ráztam jó hogy ki nem esett a gyerek. Mit tehetnék. Nem érzem magam jó anyának szertnék nyugodt maradni. Hisz ő az életem értelme. Volt már valaki hasonló helyzetben?
2018. okt. 19. 14:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
86%

Szedj Magnéziumot, és járjatok el sokat otthonról. Naponta több órát sétáltunk, csavarogtunk, de én 100 % ban egyedül voltam vele úgyhogy tudom miről beszélsz.

És kontrolláld magad, nekem az segített, hogy mondogattam magamnak , hogy nem örűlhetek bele , mert akkor elveszik tőlem, ésmi lesz vele?!

2018. okt. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem mindenki élt át már hasonlót, ne hibáztasd magad, viszont uralkodj magadon. A kiabálástól még nem lesz baja, de nehogy legközelebb őt rázd meg. És ha nagyon ideges voltam beraktam a kiságyba és rácsuktam az ajtót pár percre, mielőtt robbanok. Csak azért nem kezdtem el tányért törni, mert aztán takaríthattam volna. De aztókat rendesen csapkodtam. Mozduljatok ki többet, és mondogasd magadnak hogy nemsokára megint jobb lesz.
2018. okt. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
28%
Hogy a p....ba lehet hat! hónapos gyerekkel kiabalni? Három gyerekem van, a neheze nem most van. Mi lesz, ha jön a dackorszak?!
2018. okt. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
14%
Hát igen, ki hitte volna, hogy egy kisgyerek sírós lesz. Nem csoda, hogy kiborulsz egy ilyen váratlan fordulattól, szegény drágám. :/
2018. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
83%

Van az a fáradtság és bezártság, ami ezt hozza ki a legjobb anyából is. Én a kimerültség határán betettem a kiságyba, átmentem egy másik szobába, ott kivisítottam magam és amikor már nem akartam felrobbanni, akkor mély, lassú légzés után visszamentem. Nem engedhettem meg magamnak, hogy kiboruljak, mert akkor ketten sírtunk volna.

Sokszor az is elég volt, hogy bebugyoláltam, ha rossz idő volt, de mindenképp elmentem sétálni és órákat mentem vele oda-vissza akár, amíg vissza bírtam menni a lakásba.

2018. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%
Ha ennyitől kiborulsz, akkor valami nem oké. Magnéziumhiány, depresszió, nem tudom de jobb, ha utánajársz, mert nagyon ki fogsz készülni. És nincs is olyan sokára, 15 hónaposom nem igazán érti még, hogy "nem szabad". A nagy is ilyen volt, majd 2,5 éves korában azt mondtam, az 1 éves kora utáni időszak kutyafüle volt ahhoz képest.
2018. okt. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem mindenkivel van ilyen, kivéve persze a két tahó szuperanyut, aki előttem válaszolt, nekem csak az segít, ha kimozdulunk valamerre, illetve vegyél járókát, ha bele tudod szoktatni (6 hósan valószínűleg menni fog) akkor lesz néhány szabad perced, nemsokára elkezd mászni, az sokkal húzósabb, mint az eleje, amikor csak fekszik.
2018. okt. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
78%
De honnan tudjátok mi az az "ennyitől"? Nem látjuk hogy milyen a babája, ez nem úgy működik hogy a dackorszak felé közeledve mindenkivel egyre nehezebb. Korszakok vannak, akár 1-2 hónapos időszakok, ami minden babánál más. Néha könnyebb, néha borzasztó nehéz. Na meg a bezártság és egyedüllét érzés is hullámokban törhet az emberre, ha nem ugráljàk körbe barátnők, nagyszülők, otthon dolgozó vagy fél ötre hazaérő férj.
2018. okt. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%

Ne foglalkozz azokkal, akik beszólogatnak. Sajnos nulla érzelmi intelligenciával is lehet szülni, ahogy látod.


Igen, gyakori ez a hullámvölgy, főleg, ha sokat vagytok egyedül, segítség nélkül. Nekem a magnézium (dr. Chen féle 1000mg os) és a felnőtt tartalmak (audio könyv fülhallgatóval), valamint sooook séta a levegön (10-12km-t is képes voltan gyalogolni, hóban is) segített. Amikor pedig akadt segítségem, elmentem egyedül lenni, csendben. Volt hogy egyedül elmentem moziba, vagy ittam egy kávét.


Tarts ki!

2018. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
14%

azt én is értem egy 6 hónapos gyerekkel,hogy lehet kiabálni? 😮 én is voltam mélyponton, de ilyenkor inkább betettem a kiságyba és sétáltam a lakásban egy kört

7-11hónaposkorig éjszaka fél óránként kelt...

nurofent lehet adni úgy tudom, az fájdalom csillapító..kérdezz rá a gyerekorvosnál,hátha segít egykicsit

te meg felnőtt ember vagy kontroláld magad, mert ilyenkor van azhogy nagyobb baj is történhet akaratlanul is...inkább tedd bele addig a kiságyba és menj át a másik szobába 1-2percre..és utána vedd fel a gyereked

2018. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!