Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen ki vagyok, ennyire...

Teljesen ki vagyok, ennyire elrontottam mindent?!

Figyelt kérdés

Két három napja a 11 hetes babám állandóan rajtam cumizik. Letenni is csak rafináltan tudom, de kb 5 perc után megint üvölt. Csak a cici nyugtatja meg, nem tudom már mit csináljak. Tényleg három napja csak kézben van úgy félek hogy ez így marad. Mi lehet a gond miért ilyen frusztrált? Mit csináltam rosszul? Mikor jönnek jobb napok? Azt sem tudom mit kérdezzek, annyira e vagyok keseredve... Nem tudom mit kell csinálni, vagy hogy csináljam hogy jó legyen. Mennyire legyek erőszakos, vagy mindent hagyjak ahogy neki jó? Legyen rajtam egész nap és üljek vele a kanapén ha neki ez a jó? Ha csak rajtam alszik hagyjam hogy rajtam aludjon? Ne próbáljam meg letenni, fontosabb hogy kipihenje magát? Vagy mindent elrontottam? Vagy csak front van? Vagy növekedési ugrás? Vagy "elkényeztettük"

Ha így lenne akkor is folyton cicin akarna lenni? Akkor elég lenne ha csak kézben van nem?

Megpróbáltam csak oda menni hozzá most az előbb mikor letettem, hogy simizem, és paskolom énekelek nyugtatom de csak egyre jobban sírt. Kivenni is hiába vettem addig ordított amíg nem kapott cicit.

A legvégső esetben meg szoktam várni apát (az ő apját :) ) oda adom neki cici uatan rajta alszik addig mindent megcsinálok sosbe. De gondolom ez sem jó így. Valaha el fog múlni ez az érzés hogy mindent elrontok/elrontottam??!



2019. jan. 28. 08:59
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan kipróbálhatod a cumit, 2,5 évigszoptattam, az első hat hónapig kizárólagosan, hat hetesen adtam neki cumit hat hét után általában már nem zavar be a szopiba, mert addigra megtanulja hogy kell.

Jó, nekünk amúgy nem vált be , de egy próbát megér.

2019. jan. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
70%

Hordozókendő? Nekem a negyedik gyerekem volt ilyen kis letehetetlen , hetekig hordozókendőben éltünk lényegében... Egyébként olyan 3-4 hónapos korától tudtam letenni a kiságyba vagy pihenőszékbe stb. és akkor rátalált az ujjára, azt kezdte el szopni. Mai napig ha fáradt, szopja az ujját ráadásul kettőt egyszerre :( 6 éves lesz.

Mai eszemmel inkább adtam volna a cumit, azt el lehet hagyni.

2019. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk is 11 hetesen jött a 3 hónapos növekedési ugrás, ugyanez volt... a második napon már rutinos voltam, lefeküdtem vele a kanapéra, cici a szájába és toltam telefonról fülessel a netflixet :D Kitartást, néhány nap és elmúlik! :)


Illetve Bocsi de még egy dolog... nekem ra 3 hétre elkezdte megint ezt csinálni, de akkor már nagyon sokat sírt is. Gyanús lett a dolog és kiderült h valamiért, minden trükk és bogyó és karamalz ellenére elkezdett csökkenni a tejem :/ Sajnos abból már tapszeres kiegészítés lett. De ha nem csökken/stagnál 2 hét alatt a súlya ne aggódj :)

2019. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Igen lehet benne valami. És csak akkor adtad a cumit miután cicizett? Vagy ettől függetlenül máskor is?
2019. jan. 28. 09:46
 15/28 A kérdező kommentje:

Amúgy van hogy most is elnézelődik, de olyan hamar megunja. Hordozó kendő jó megoldás volt ott aludt de ébren nem akar benne maradni.

És ha pár napon belül elmúlik nála és e lehet tenni, alszik a kiságyban, nem akar folyton cicizni, akkor biztosan növekedési ugrás volt. És ha az akkor nem hogy cicin kell lenni? Vagy ez csak egy ösztön? Vagy eszik is? Gondolom ebben az esetben jobb a cici mint a cumi. Egyébként nem igazán fogadja el. Öklendezik tőle és folyton kiköpi

2019. jan. 28. 09:52
 16/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha növekedési ugrás akkor hagyni kell mert így csinal több tejet magának
2019. jan. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
95%
#10, es te igy meddig tudtal szoptatni? Sok anyukanak napi tobb ora komfortszopizas mellett (amikor cumizik a cicin) marad csak fenn a tejtermeles, kulonben elapad, vagy potolni kell.
2019. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
72%
Novekedesi ugrasokkor pont, hogy ez az, ami a mennyiseget felszaporitja, a tejtermeles kereslet-kinalat alapon mukodik, minel tobb inger eri a mellet, annal tobb a tej.
2019. jan. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
70%

12 es vagyok , bocsánat elkerülte a figyelmem hogycsak 2-3 napja csinálja ezt, mert akkor tényleg úgy lehet ahogy a többiek írták, most szaporítaná a tejet magának. De amúgy a mellbimbód hogy bírja az állandó ázást? Nekem ez volt a fő bajom, ami miatt egy 20-30 perc után bizony felkötöttem a hordozókendőbe, ki a cici, be a cumi és legalább egy órát aludt.

Utána persze kezdődött előről. De baromira felázott és sebes lett a mellem, ha órákon át rajta volt :(

2019. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ha már egy órája vagy több szívja folyamatosan akkor szoktam szúró fájdalmat érezni miközben szívja. De amúgy elég jól hozzá edzödött. Lehet hogy kivan ázva, nem tudom milyen. Puhanak nagyon puha kb olyan érzetre mint a bimbó udvar, az baj szerintetek?

De sebes nem szokott lenni. Nekem az első hetekbe volt borzasztó, nagyon nehezen szokott hozzá a mellbimbóm ehhez a durva megpróbtatáshoz. Hála istennek már nem is emlékszem milyen volt. :)


Igen pár napja csinálja először azt hittem front van. De mostmár szinte biztos vagyok a növekedési ugrásban. Akkor éjszaka is ezért kel fel óránként?!

2019. jan. 28. 11:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!