Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen ki vagyok, ennyire...

Teljesen ki vagyok, ennyire elrontottam mindent?!

Figyelt kérdés

Két három napja a 11 hetes babám állandóan rajtam cumizik. Letenni is csak rafináltan tudom, de kb 5 perc után megint üvölt. Csak a cici nyugtatja meg, nem tudom már mit csináljak. Tényleg három napja csak kézben van úgy félek hogy ez így marad. Mi lehet a gond miért ilyen frusztrált? Mit csináltam rosszul? Mikor jönnek jobb napok? Azt sem tudom mit kérdezzek, annyira e vagyok keseredve... Nem tudom mit kell csinálni, vagy hogy csináljam hogy jó legyen. Mennyire legyek erőszakos, vagy mindent hagyjak ahogy neki jó? Legyen rajtam egész nap és üljek vele a kanapén ha neki ez a jó? Ha csak rajtam alszik hagyjam hogy rajtam aludjon? Ne próbáljam meg letenni, fontosabb hogy kipihenje magát? Vagy mindent elrontottam? Vagy csak front van? Vagy növekedési ugrás? Vagy "elkényeztettük"

Ha így lenne akkor is folyton cicin akarna lenni? Akkor elég lenne ha csak kézben van nem?

Megpróbáltam csak oda menni hozzá most az előbb mikor letettem, hogy simizem, és paskolom énekelek nyugtatom de csak egyre jobban sírt. Kivenni is hiába vettem addig ordított amíg nem kapott cicit.

A legvégső esetben meg szoktam várni apát (az ő apját :) ) oda adom neki cici uatan rajta alszik addig mindent megcsinálok sosbe. De gondolom ez sem jó így. Valaha el fog múlni ez az érzés hogy mindent elrontok/elrontottam??!



2019. jan. 28. 08:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, nem rontottál el semmit! Viszont fontos lenne a következetesség. Döntsd el, hogy hogyan is szeretnéd csinálni a babázást. Ha a kizárólagos, igény szerinti szoptatás mellett teszed le a voksod, akkor tényleg ne adj cumit, és szép nyugodtan (!!!) hagyd, hadd cicizzen a kicsi, amíg akar. Normális esetben fél éves kora körül elkezd kúszni, gurulni, majd mászni, és rengeteg felfedezni valója lesz, nem fogja egész nap lekötni a cicizés. Azt is lehet, hogy nem akarod teljes mèrtékben alárendelni magad a babának. Ebben az esetben egy napirend kialakítása lenne jó. Ideális esetben pár nap alatt megszokja a baba a ritmust, (mondjuk addig mérgelődni fog), "tudni" fogja, mikor jön el a cicizés ideje. Mind a kettő lehet jó, csak döntsd el és tartsd be következetesen. Ez a zűrzavar, káosz és bizonytalanság, ami most a fejedben van tuti nem jó. Nagy levegő, hidd el, tudod te mire van szüksége a babádnak. Bízz magadban, jó anya vagy!
2019. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Kedves Filtfhfan! Melyik lenne a jobb módszer? Jó lenne egy napirend, hogy hozzá lehessen szokni hogy ennyi az idő na akkor most cici. Viszont szeretem igény szerint szootatni. Csak néha úgy érzem hogy többet van cicin mint ahogy ő igényelné. Akkor is elfogadja a cicit ha igazából nincs rá szüksége sem éhség sem cumizas szempontjából? (Mondjuk mikor kínálom neki úgy befalja, mint aki éhezik. Ezután jön hogy bele szív kettőt és utána cummog, vagy tényleg eszik rendesen.) Írta itt valaki, de tényleg úgy van hogy szinte mindenre az a válasz. De néha olyan tanácstalan vagyok, a cici viszont MINDIG megnyugtatja, és addig próbálom kitalálni mi lehet a gond.
2019. jan. 28. 20:33
 23/28 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Anyák milliói tipródnak pontosan ugyanezen, és nincs biztos válasz. A fiamat igény szerint szoptattam, az első 2 hónapban kb.mást se csináltam, mint szoptattam. Meg minden más is az ő igényei szerint történt. Magától beállt a napirend is. Tudta a kisember, hogy mikor mit akar, és a maga módján kommunikálta is. Aztán megszületett a lányom. Tipikus csaj. Gőze nincs mit akar, de azt azonnal. Teljes káoszba fulladt vele az igény szerintiség. A kicsi nonstop üvöltött, közben a nagy szétszedte a lakást. Muszáj volt a kezembe venni az irányítást, és rendszert kialakítani. Egyikre se tudom azt mondani, hogy jobb vagy rosszabb. Más.
2019. jan. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Lehet vegyesen is, mint nalunk volt. A szoptatas igeny szerint volt, de voltak fix pontok a napunkban, pl. viszonylag fix alvasi ritmus, es mod, valamint az esti altatas idopontja, igy kialakult, hogy mikor ebred.


A napkozbeni alvas sokat valtozik, ugye egyre kevesebb lesz, de az altatas modja nalunk fix volt. Reggel ugy indult a mapunk, hogy furdott (o este nem szeretett, tul almos volt, nagyon sirt tole, reggel viszont elvezte). Aztan fent volt valamennyit. Delelotti alvas. Megint fent volt, seta, delutani alvas. Seta.

2019. jan. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Ranyomtam a kuldesre.


Szoval delutani alvas, jatek, aztan esti altatas. Kozben amikor ehes vagy szomjas volt, cicizhetett. Mivel nekik a szomjoltasra is a cici van, nalunk nem valt be a 2-3 orankenti etetes.


Nagyon gyerekfuggo ez, ezert te tudod, hogy a tiednek mi a legjobb. Lehet persze probalkozni tobb dologgal, megnezni, mi valik be. En szerettem volna szigoru napirendet, minimum 2 orat varni ket szopi kozben. Ehhez tartottam is magam a fiam 8 hetes koraig. Kitarto egy gyerek, egeszen addig rengeteget sirt, es nem ertettem, mit csinalok rosszul. Aztan adtam egy eselyt az igeny szerinti szoptatasnak, es nem vartam meg a sirast, mar korai ehsegjelekre mellre tettem.


Kiderult, hogy csendes reflux es kis meretu gyomor miatt neki a 2-3 ora is nagyon sok volt. A minden nyikkra kinalas egyebkent nem azt jelenti, hogy a gyerek el is fogja mindig fogadni a cicit. En is azt hittem, hogy ilyenkor az anya tuszkolja a gyerek szajaba. Hat a gyerekemnel megtapasztaltam, hogy ilyen nincs, ha mas baja volt, egyszeruen nem fogadta el a cicit, onnan tudtam, hogy mashol kell keresgel a baj okat. A csendes reflux nagy resze megszunt azzal, hogy igeny szerint szopizhatott. Beallitotta maganak. Rendszeres nem lett, viszont idoben lenyegesen lerovidult kb. 1-2 nap cicincsunges utan. Mig korabban 30-40-90 percekig is kepes volt rajta csungeni, ezutan volt, hogy csak parat beleszivott, es kesz is volt.


A reflux nala ugy nezett ki, hogy szopi utan fel oraval fajdalmasan felsirt szegenykem, es nyeldesett. Nagyon orultem neki, hogy nem kell mar annyit szenvednie ezzel, megha magaval a szopival nem is lett fix napirend. Ebben sokat segitett a hordozokendo, csatos hordozo, igy barmikor, barhol meg tudtam szoptatni feltunes nelkul, ugy nezett ki, mintha csak aludna, es ki tudtunk mozdulni. Olyankor egyebkent sem kerte annyit, minden erdekesebb volt.


Szoval te ismered agyereked. Nalunk etelintolerancia is van sajnos (tejfeherje, tojas, szoja). Ez is okozta a sok ebredest, es a letehetetlenseget, mivel fuggoleges pozicioban sokkal jobb volt a pocijanak.


A negerzesed mit sug?

2019. jan. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Bogus20 ***** válasza:
Fontos hogy legyen egy napirend, ettől a szoptatás még lehet igény szerint. A napirend legyen fix, azaz mondjuk fürdetés 6kor, altatás 8-9 között. Segíts neki megkülönböztetni a nappalt meg az éjszakát, pl. fénnyel, viselkedéseddel ( éjszaka halkan beszélni és csak amennyi szükséges), így lesz egy rendszer az életetekben. Én ott húztam meg a határt az állandó cicizésben, hogy éjszaka külön ágyikóban aludt. Nappal meg engedtem a sok cicizést, de ez csak kb. 3 hónapos koráig tartott, utána már nem csak a ciciig látott.. :-) Na de a lényeg minél bizonytalanabb vagy és minél kevesebb fogalmad van arról hogy hogy kéne lezajlania egy napnak annál frusztráltabb lesz a babád, hisz te vagy a tapasztalt akinek meg kellene mutatnia hogy hogy működik a világ. Döntsd el mennyi fér neked bele és húzd meg a határokat. Ha valami fontosat meg kell csinálnod ( zuhizni, házimunka) akkor csináld, nem kell apára várni, sugározd a baba felé, hogy minden oké, és hogy a mamának erre is kell időt szánni, méghozzá mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül, mivel anya tudja, hogy ez alatt a 20 perc alatt nem kerül a baba életveszélybe. Lesz sírás, de ha úgy reagálod le, hogy jaj te szegényem, akkor el fogja hinni, hogy ohh anya azért nem tesz le mégsem, mert veszélyes lehet ha elmegy pár percre és utána még több és több sírás lesz...A babák így vannak kitalálva, hogy sok helyzetet rögtön életveszélyesnek ítélnek meg és ha nem jól reagálod le, el is hiszik, hogy így van, bizonytalanok lesznek sokat sírnak, te is az leszel, még többet sírnak. Nekem bejött a fent említett határozott hozzáállás, 6 hetes kora után már egyedül elláttam a babát és kis háztartásra is volt időm a maratoni szoptatások között.
2019. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet azota, Kerdezo?
2019. jan. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:

Most már kb óránként eszik, de közben le is tudom tenni játszik nézelődik. Az alvással vannak most gondok. Napközben nem nagyon akar aludni, max 2-3x 30-60p de ez is változó. Nem tudom elég e neki. Nem mindig tűnik nyűgösnek.

Normális egyébként hogy óránként akar cicizni? Egyszer kétszer mértem kb 60-70 milit eszik, nem kevés ez egy három hónap körüli babának? Növekedése jó előző hónaphoz képest most tart 300 grammnál húzásban. Eddig egy- egy kilót hízott havonta.

2019. jan. 31. 13:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!