Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba mellett NEM...

3 hónapos baba mellett NEM egész nap dolgozni? Szerintetek is probléma?

Figyelt kérdés

4 hónapos és egy hete lekezdtem újra minden hétköznap dolgozni. Ez azt jelenti, hogy délelőtt kb 2-3 óra és délután kb 3-4 óra. A gyerek addig jó helyen van (anyukám, nővérem vagy egy saját babájával otthon levő óvónő), van hogy velem is jöhet, de általában ez korlátoz és gyakorlatilag felesleges, mert nem tudok rá figyelni akkor (hiszen munka), ezért így nem igazán szoktam. Ja és egy napon, csak a délelőttről van szó, szóval igazából 4 ilyen nap van.


Másokat is hallottam, hogy csinálják így, sőt az egyik legjobb barátnőm is így csinálta, igaz az ő gyereke már 5 éves.


Egy ismerősöm viszont szóvá tette a hétvégén, hogy ez döbbenet és botrányos. Nem szoptatok, ezzel nincsen baj.


2019. márc. 27. 11:41
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
50%

ha ez valamennyire megnyugtat es kulfoldon elek es itt is 4 honapot lehet itthon maradni. Aki tehetosebb az megengedheti maganak, hogy kiesik a munkabol evekre.


Viszont erre azt tudom mondani, hogy a kozeposztaly itt is nagyon szepen fel tudja nevelni, minden lelki serelem nelkul a gyerekeit.


Legyen tartalmas es elvezd ki azt az idot amit egyutt toltotok.

2019. márc. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
46%

1, és te is random arra hagyod, aki éppen ráér?

MErt itt a legnagyobb baj, hogy a gyerek életében semmi állandóság nincs,


MEg az, hogy a kérdező csal.

2019. márc. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
100%
Napi 5-7 óra? Szóval majdnem egy teljes munkaidő, ha épp 7 órát dolgozol.. Most erre mit lehet mondani? Te tudod, de a gyereknek rád lenne szüksege. Gondolom ez evidens.
2019. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
43%

Mit csal? 400 órás túlóra törvény lehet, de a gyereknevelés mellé nem túlórázhatsz?

Ellátod a gyereket, háztartást, és azontúl mért ne vállalhatnál, ha tudsz?

Amikor még nem volt gyerekem, 300 órában, 3 (legális) állásban is dolgoztam...

Szóval én is dolgozom cses mellett, igaz nagyon sokkal kevesebb óraszàmban.

Én nem hiszem, hogy ez csalás.

Adózott pénz, ennyi.

2019. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
71%

"Én nem hiszem, hogy ez csalás."


Hinni a templomban kell. A törvény viszont törvény, nem hit kérdése.

Csed mellett keresőtevékenység nem folytatható.

2019. márc. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
31%

"

1, és te is random arra hagyod, aki éppen ráér?"


1? Talán 2-es.

És nem, senkire nem hagyom és nem dolgozok csed mellett. Honnan szedted ezt?

2019. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
73%
Semmi közünk hozzá, de ha már feltetted a kérdést, egy ilyen picinek AZ ANYUKÁJA ÁLLANDÓ közelségére van szüksége.
2019. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
63%

25. Törvénytelen, de nem csalás. Az én esetemben összesen 4x3 óráról beszélünk egy fél év alatt. Nem pènz miatt csinálom, hanem mert nem tudtam kinek átadni. Közérdekű feladat, speciális képzettséggel. Piti összegért. Adózva van belőle.

Nekem nincs segítségem, takarítónőm, énidőm stb. Amit ezzel a munkával elveszek a gyerektől, azt más lekavézgatja a barátnőkkel.

Ha megszegek egy törvényt, az a kisembereket sanyargató, ostoba törvèny egy milliárdos sikkasztásokról ismert országban.

2019. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
64%

Minek szültél, ha lusta vagy mellette lenni, etetni, ringatni stb.?

Ez a szegény pici azt sem fogja tudni, hogy ki az anyja, ha hétköznap mindig màssal van.

Te nem akarod làtni az első lépéseit, az első szavait hallani?

Te dolgod, a véleményem meg az enyém, neked fölösleges volt szülnöd, kizàrólag biológialag lettél anya, érzelmileg semennyire.

2019. márc. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Ugye olvastatok h egy hete csinalom? Nem igazan tudtam h most pontosan mi is lesz, ezert nem akartam meg lemondani. De mivel nekem igy nez ki a teljes munkaidom, ezert eszrevehetetlen a csed, ez mellett, tehat nyilvan inkabb ez 1000x, es orommel fogom lemondani, ha ez igy mukodik.


Ami a babat illeti, egyetertek azokkal, akik azt mondjak, h inkabb legyek kiegyensulyozott es kevesebbett vele, mint idegesen, feszulten. Ami meg idegesitene ha otthon lennek h a ferjem el tudna tartani minket hosszutavon is, lehetnek haztartasbeli, de az nem en vagyok. Es ha most nem megyek vissza, akkor kesobb nem tudom, h mi lenne, igy lehet mar felev mulva nem kellenek.


Erzelmileg en megmondom az igazat, nem felek annyira. Van a kornyezetunkben sok anya akik egesz nap otthon vannak, a gyerekkel. Hazi munka, bevasarlas, fozes, szinte idejuk sincs a gyerekre egy nap csak maximum 1 ora tiszta jatek, de lehet annyi se. Idegesek, feszultek, kiakadnak mindenen.


Amugy van egy 5 evesem is, nagyon nyugodtnak erzem magam, sosem kiabalok, oszinten nyugodt es boldog vagyok. A nagyobbal a masodik terhesseg elott/alatt ugy oldottuk meg, h oviba nem vittem minden nap, es delutan sokszor jott haza ebed utan, mert en delutan kezdek dolgozni, addig sokat egyutt vagyunk, ja meg o rengetegszer jon velem dolgozni is. Imad es ebbol indulok ki, bar az is igaz h mikor o volt kicsi ezt meg akkor nem csinaltam.


Eltem Franciaorszagban ott ez normalis. Nyugaton tenyleg ez a normalis. Nem igazan hiszek benne, h ez lenne a jo kapcsolat kulcsa. Peldaul amikor sajnos a ferjem nem dolgozhatott, itthon volt 1,5 evet, sokkal rosszabb volt a kapcsoaltunk, mert a feszultseget akaratlanul is erezte rajtunk a masik. Igy h dolgozik, nem vagyunk egesz nap egyutt, ertekes es minosegi idot toltunk egyutt es bizom benne h ez a gyerekekel is igy lesz.

ja es a vilag legbokdogabb nemzete 18-19 hetet biztosit az anyaknak es ugy tunik jol vannak :)

2019. márc. 27. 15:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!