Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba mellett NEM...

3 hónapos baba mellett NEM egész nap dolgozni? Szerintetek is probléma?

Figyelt kérdés

4 hónapos és egy hete lekezdtem újra minden hétköznap dolgozni. Ez azt jelenti, hogy délelőtt kb 2-3 óra és délután kb 3-4 óra. A gyerek addig jó helyen van (anyukám, nővérem vagy egy saját babájával otthon levő óvónő), van hogy velem is jöhet, de általában ez korlátoz és gyakorlatilag felesleges, mert nem tudok rá figyelni akkor (hiszen munka), ezért így nem igazán szoktam. Ja és egy napon, csak a délelőttről van szó, szóval igazából 4 ilyen nap van.


Másokat is hallottam, hogy csinálják így, sőt az egyik legjobb barátnőm is így csinálta, igaz az ő gyereke már 5 éves.


Egy ismerősöm viszont szóvá tette a hétvégén, hogy ez döbbenet és botrányos. Nem szoptatok, ezzel nincsen baj.


2019. márc. 27. 11:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól számolom ez napi 5-7 óra. Én csak a saját véleményemet tudom leírni. Nem tudnék ennyit távol lenni a gyerekeimtől. Írom ezt úgy, hogy a nagy 2 hónapos volt, amikor heti 6 alkalommal jártam magánbetegekhez (gyógytornász vagyok és igen, csaltam, feketén) kizárólag alvásidőben. (Mostmár van egy 2 évesem és egy fél évesem, szintén járok beteghez alvásidőben.) Én se muszájból dolgozom, hobbiból. Közben leállamvizsgáztam mester szakon. Diplimamunkát írtam és tanultam este, szintén alvásidőben. Tudom, hogy az életben semmilyen időt nem lehet visszahozni, de én inkább keveset alszom, de szeretném maximálisan kiélvezni a Velük tölthető időt, mert baromi gyorsan elmegy. Bevallom felmerül bennem, hogy miért vállaltál gyereket, ha az idő 60-70%-át nem Vele töltöd. Gondold át szerintem, hogy megéri-e ennyit dolgozni, mert lemaradsz mindenről. Nem fogod látni, ahogy először átfordul, kúszik, mászik, feláll és kimondja, hogy “anya”. Mert ha ennyit leszel távol Tőle bizony lehet nem Neked fogja először mondani. Háztartást vezetek, dolgozok, heti 5-ször sportolok, nem vagyok idegbeteg:).
2019. márc. 29. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
66%
Férfiaknak miért nem mantrázza senki ezt a "nem fogod látni az első lépéseit" szöveget?
2019. márc. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
13%

Mert általában az anyukákkal van a baba.

Pl. olyan napon, amikor nem dolgozik a párom, 10 percet vigyáz a babára, amíg zuhanyzom, van, hoy eljöm velünk sétálni és mibdenképp gyakran rámosolyog.

Vagyis: 23:50 percet én felelek érte, 23 órát egyedül én. Én hozok döntést arról, milyen ruhát szerzünk és honnan, milyen pelenkát használunk, milyen elveket követve gondoskodunk róla, választom ki a játékokat, kelek hozzá éjjel, viszem orvoshoz.

Ha dolgozik, akkor a 10 perc vigyázás és a hazaérkezésekor az üdvözlés van.

A párom szeret minket, dolgozik értünk, nincs olyan perc kb amit ne a családra szánna.

De a kisbaba gondozása alapvetően anyai feladat.

2019. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
43%

"Férfiaknak miért nem mantrázza senki ezt a "nem fogod látni az első lépéseit" szöveget?"

Szerintem valahol ez is szomorú egyébként.


Ebben az esetben nem lenne gond anyuci munkamániájával, ha nem mindig lepasszolná valakinek a kis zavaró tényezőt, aki akadályozza a kiteljesedésében (bár azért fontos volt megszülni, gonolom beírta a naptárba, hogy két fontos ügyfél fogadása között az ebédidőben gyors megszüli, pipa, de ő lép, mert vár a Mariska, aki nyilván fontossabb, mint a gyereke). Ha arról lenne szó, hogy apa otthon van a babával, anya meg jár dolgozni, az szerintem teljesen rendben van. De ez a gyerek azt se fogja tudni, hogy most akkor neki ki az anyja vagy az apja, megy körbe a nagyi, a tesó, meg az óvónő között. És nem 4 éves, hanem 4 hónapos. A szüleire lenne szüksége. Majd esetleg a kistesó is ott lesz, legalább lesz kivel rivalizálni, ha anyu, apu haza jön pár percre, amíg valami fontos iratot megkeresnek, és pont lesz@rják, hogy kinek milyen lett a rajza de nyilván vágynának a gyerekek tőlük egy kis szeretetre.

2019. márc. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
#41-es vagyok. Miért lett lepontozva a válaszom? Nem írtam semmi bántó dolgot.
2019. márc. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
76%
Én azt a felfogást unom már, hogy ha az apa kimegy kamionozni és kéthetente jön haza, akkor épp csak hogy szentté nem avatják, mert "a családjáért dolgozik", ha minden nap este tízkor jön haza az irodából, akkor is egekbe dicsérik, hogy "a családjáért dolgozik", de ha egy nő elmenne dolgozni, akkor minden szarnak elmondják, akkor is, ha részmunkaidőben, meg akkor is, ha már kétéves a gyereke. Ő talán nem a családjáért dolgozik? Napi szinten hallani olyan férfiról, aki nem tudja, hányadikba jár a gyereke, nem tudja, mi a kedvenc étele, nem tudja, hogy kell beadni neki a fontos gyógyszert (!) és ha ezt kifogásolod, rögtön odajön a női kommandó kántálni a "de hát ő dolgozikdolgozikdolgozik" mantrát, mintha egy férfinak ezen kívül semmi más feladata nem lenne. Nem 1910-ben élünk, bammeg, a gyerek két ember felelőssége.
2019. márc. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 A kérdező kommentje:

Szerintem a lényeg, hogy nyugodt környezetben nőjön fel. Nyilván az életében lesek, ha nem is annyit mint MAGYARORSZÁGON a normál, de azért mégiscsak az élete része leszek, és az anyja leszek.

Egyébként ha arra alapozunk, hogy 4-5-6 vagy még idősebb gyerekek örökbefogadása után is olyan kötődés tud kialakulni, mint a saját szülőkkel (legjobb barátomnál például ez van), akkor nehogy már az enyémnek a vérszerinti anyjával ne tudjon, mivel később sokkal többet tud majd velem jönni, akár munkába is.


Köszönöm válaszokat, elgondolkodtattak! :)

2019. ápr. 1. 10:31
 48/48 anonim ***** válasza:
55%
Megírod hogy mivel foglalkozol? Csak amennyire nem titok. Egyszerű kiváncsiság, hogy mi az, ami ennyire motiváló, érdekes, és még a gyerek is esetleg mehet rá.
2019. ápr. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!