Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba mellett NEM...

3 hónapos baba mellett NEM egész nap dolgozni? Szerintetek is probléma?

Figyelt kérdés

4 hónapos és egy hete lekezdtem újra minden hétköznap dolgozni. Ez azt jelenti, hogy délelőtt kb 2-3 óra és délután kb 3-4 óra. A gyerek addig jó helyen van (anyukám, nővérem vagy egy saját babájával otthon levő óvónő), van hogy velem is jöhet, de általában ez korlátoz és gyakorlatilag felesleges, mert nem tudok rá figyelni akkor (hiszen munka), ezért így nem igazán szoktam. Ja és egy napon, csak a délelőttről van szó, szóval igazából 4 ilyen nap van.


Másokat is hallottam, hogy csinálják így, sőt az egyik legjobb barátnőm is így csinálta, igaz az ő gyereke már 5 éves.


Egy ismerősöm viszont szóvá tette a hétvégén, hogy ez döbbenet és botrányos. Nem szoptatok, ezzel nincsen baj.


2019. márc. 27. 11:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
53%

Bírom az ilyet!


Megkérdezi a véleményünket, de nagyobb részt nem azt kapja, amit szeretne és nem reagál többet!

2019. márc. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
17%
Visszaszívom. Egyszerre írtunk.
2019. márc. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
73%
Nem értem miért kérdezed meg itt ezt, egy magyar oldalon, ahol az anyák akár 3 évet is otthon maradhatnak a gyerekükkel. Kérdezd meg a franciákat ha neked az a minta jobban tetszik. Az én német barátnőm pl. egyáltalán nem volt boldog, amikor 1 évesen bölcsibe rakhatta a gyerekét és kezdhetett teljes munkaidőben dolgozni. Ha te nem szeretsz otthon lenni, meg a gyerekeddel lenni, akkor sincs semmi gond, lehet dolgozni menni, vagy pl. nem szülni, bár arról már lecsúsztál.
2019. márc. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
81%

Vkinek háztartás mellett nincs ideje a gyerekre, Neked munka és háztartás mellett is van?

Hogy lehet a Csed elhanyagolhato a részállás mellett?

2019. márc. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
33%

Úgy gondolom, nem baj, ha valaki inkább karrierista beállítottságú. De az akkor tízszer olyan komolyan gondolja meg, hogy akar-e gyereket és ha igen, mikor. Ha tudja, hogy várható egy "nagyon fontos" projekt, amihez ő "nélkülözhetetlen" akkor várja meg, míg vége,és csak utána lásson neki gyereket gyártani.

Ha mindig "csak" egy kis időre megy el az anya, a végen azt úgyis a gyerek szívja meg. És ha bár a legtöbben szeretik azt hinni, hogy ők olyan pótolhatatlanok a munkahelyükön, és nélkülük ott megáll az élet, az a helyzet, hogy ez néhány nagyon kivételes esettől eltekintve kicsit sincs így. Mindig vannak álláskeresők, frissen végzett, fiatalok, akik még frissek és lelkesek, idősebb tapasztalt emberek, akiknek elmondják merre van az iroda meg a vécé, és már pótolva is vagy.

A gyereknek azonban nincs másik anyja. Lehet rábízni nyolcvan emberre, neki csak egy kéne.

És ami azt illeti, nem valószínű, hogy a munkahelyed később segít, ha öreg vagy, és be kell vásárolni, vagy télen rádnyitja az ajtót, hogy nem fagytál-e még meg, esetleg megsirat a temetéseden. A gyereked esetleg megtenné, már ha még emlékszik rá, hogy a sok ember között valahol te is ott voltál.

Természetesen ha valaki anyagi gondok miatt dönt úgy, hogy vissza megy dolgozni, a gyereket pedig bölcsibe adja/nagyszülőkre, rojonokra bízza, az más. De itt most nem erről van szó...

2019. márc. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
13%

Törvénytelen, de nem csalás


Te se vagy százas. De, törvénytelen, mert csalás.

2019. márc. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
43%

Nem igazan tudtam h most pontosan mi is lesz, ezert nem akartam meg lemondani.


Ez nem így működik...

2019. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
54%

36. Mi benne a csalás? 200-250 órában dolgoztam évekig. Most a főállásom a csecsemő gondozása. Ezért kapok csest. El is látom, 3 hónap alatt kb 10 órát volt nem velem a kislányom.

Ebből 6 során megtartottam azokat az óráimat, amire jelenleg nincs más ember.m és amiknek a kész anyagát tavaly mintegy 50 óra alatt készítettem el.

Szerinted kit csaltam meg? De tényleg.

Egyèbként jogilag a gyes alatt már lehet pénzt keresni...

ez egy ostoba törvény.

2019. márc. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
76%
Azért bírom, hogy itt, ahol szinte OKJ-tanfolyamot tartanak a nőknek abból, hogy kell állásinterjún azt hazudni, hogy nem akar gyereket, aztán hogy kell 3 hónap próbaidő után teherbe esni, táppénzre menni, majd gyedre, és a 3. év végén szülni a következőt, így 3 hónap melóval elérni 6 év 9 hónap otthonülést, na itt aztán előbújik az erkölcs glóriás bajnoka mindenkiből, ha olyan embert lát, aki ellenszenves, mert dolgozni akar :D
2019. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 A kérdező kommentje:

Nekem ez a rendes munkaidőm, a terhességem előtt és alatt is ez volt. Ja és igen, elég kulcsfontosságú a jelenlétem, legfőképpen, mert ez egy "vállalkozás" jellegű dolog,ami a miénk :) de azért beszélek erről így, mert van konkurencia. Éveket tuti nem hagyhatok ki.


És mivel ez nekem a teljes munkaidős állásom, ezért mondom, hogy ez nyilván azért több pénz.

2019. márc. 28. 17:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!