Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba mellett NEM...

3 hónapos baba mellett NEM egész nap dolgozni? Szerintetek is probléma?

Figyelt kérdés

4 hónapos és egy hete lekezdtem újra minden hétköznap dolgozni. Ez azt jelenti, hogy délelőtt kb 2-3 óra és délután kb 3-4 óra. A gyerek addig jó helyen van (anyukám, nővérem vagy egy saját babájával otthon levő óvónő), van hogy velem is jöhet, de általában ez korlátoz és gyakorlatilag felesleges, mert nem tudok rá figyelni akkor (hiszen munka), ezért így nem igazán szoktam. Ja és egy napon, csak a délelőttről van szó, szóval igazából 4 ilyen nap van.


Másokat is hallottam, hogy csinálják így, sőt az egyik legjobb barátnőm is így csinálta, igaz az ő gyereke már 5 éves.


Egy ismerősöm viszont szóvá tette a hétvégén, hogy ez döbbenet és botrányos. Nem szoptatok, ezzel nincsen baj.


2019. márc. 27. 11:41
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is gáz, igen, egy ilyen kicsi babának az anyjára van szüksége és nem a tesódra, akinek szintén babája van, úgyhogy neki is van mit csinálnia, talán nem kellene napi szinten rábízni a te gyerekedet is. Van olyan helyzet, amikor elfogadható, van ismerősöm, aki szülés után rögtön elvált, így 3 hónaposan már ment a bölcsibe a lánya, ő meg vissza dolgozni, kellett a pénz a kajára, rezsire, de akkor se egy optimális helyzet, hogy egy ilyen kis csecsemőt már idegenek nevelnek. Fura, hogy te nem érzed kissé furának, amit csinálsz, én nem mondanám senkinek a helyedben, mert be fognak szólni, meg az is szívás lesz, amikor 3 évesen inkább tesódat fogja az anyjának tekinteni.
2019. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
84%
Előző vagyok. Bocs, nem olvastam figyelmesen, hogy kire szoktad hagyni, de az igazat megvallva senkire nem hagynám a kisbabámat, ha gyeden lévő anyuka vagyok és az az egyetlen dolgom, hogy gondozzam a pár hónapos gyerekemet.
2019. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
57%

Csed mellett minden keresőtevékenység tilos.

Tök mindegy, hogy mit csinálsz, ha legálisan teszed, a csedet le kell mondanod.

Ha nem legális, akkor meg jobb lenne nem dicsekedni vele, hogy csalsz és közben tojsz a gyerekre...

2019. márc. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
76%
senkinek semmi köze hozzá, azt csinálsz amit akarsz
2019. márc. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
85%
Max akkor csináltam volna, ha muszáj. Értsd rajta, hogy megélhetési gondok lettek volna. Amúgy meg a te dolgod, szerintem gáz,nem erre van szüksége egy kisbabának, ez meg az én véleményem.
2019. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
77%
Hatarozott ideju szerzodesem volt szules elott egy szuper munkahelyen, nagyon rugalmas, erdekes munka, nem akartam elvesziteni, igy mar a fiam 5 honapos koratol visszamentem dolgozni heti 16 oraban, amit barhogy eloszthattam, azota 24 oraban vagyok, es most is barhogy eloszthatom. En olyankor dolgoztam, mikor ferjemhazaert a munkabol+hetvegen, mert napkozben a gyerekem igenyelt, es alvasidoben is mellette kellett lenni. Sajnalom, hogy ilyen koran visszamentem, de tobb dolgot is merlegelnem kellett, es akkor kaptam hatarozatlan ideju szerzodest, most pedig megtehetem, hogy 3 evesen 2-kor elhozom az ovibol, es egyutt toltjuk a delutan nagy reszet. Nekem nagyon faraszto volt olyan koran visszamenni, faradtan dolgozni estenkent, bealdozva a hetvege nagy reszet, de en nem tudtam volna elkepzelni, hogy az ido ilyen nagy reszeben masra hagyjam a gyereket (termeszetesen a ferjemen kivul). A kovetkezo gyereknel 1,5 eves kora elott nem szeretnek visszamenni.
2019. márc. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
87%
A te dolgod a sajat eleted. En is koran visszamentem dolgozni, es mar sosem kapom vissza azt az idot :( Dolgozni viszont meg lehet barmennyit.
2019. márc. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
80%

Én azt gondolom hogy tégy amit jónak látsz, de ha kétségeid vannak, akkor ezek szerint nem tiszta a lelkiismereted.


Én biztos nem tudnám megtenni, hacsak nem tényleg kenyérre kell a pénz. Ahogy más is írta, egyszer pici ez a gyerek.. A magyar anyák annyiban nagyon kiváltságosak, hogy sok időt lehetünk otthon a babákkal (most hagyjuk, hogy amúgy a csed után milyen vacak a pénz) szerintem ha nem megélhetési gondjaitok vannak akkor érdemes kihasználni az otthon tölthető idő nagy részét.

A mi fiúnk is 4 hónapos, és esténként ha mesélem mi történt itthon látom a ferjemen, hogy sajnálja hogy lemarad róla, mert dolgozik.

2019. márc. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
87%

Én nem csinálnám ezt, de ez a te életed, te döntésed, és ha neked így jó, jobban érzed magad, akkor nincs vele probléma szerintem.

Magyarországon megszokott, hogy az anyuka 2-3 évig sülve-főve együtt van a gyermekével, mielőtt visszatér dolgozni. Én is így csinálom, mert nekem így jó, így érzem jól magam, és anyagilag is megtehetem.

Viszont sok nőnek egyszerűen szüksége van rá, hogy hamar visszaálljon dolgozni - vagy a pénz miatt, vagy mert egyszerűen fontos az életében, és nem elégíti ki a babázás önmagában.

Szerintem ez nem olyan botrányos. Az nagyobb baj lenne, ha bediliznél az egész napos babázás mellett, miközben a munkáról álmodozol, és a babán vezetnéd le a feszültségedet, elhanyagolnád, stb. Igen, a gyereknek szüksége van az anyjára, de inkább kevesebb órában egy boldog, feltöltődött, elégedett anyukára, mint egész nap egy befásultra, vagy anyagi gondok miatt aggódóra.


Persze ez csak akkor van rendben, ha a segítőid (anyukád, nővéred, óvónő) is önként, szívesen vállalják a feladatot, és a babád is jól elvan velük.


A világ legtöbb országában 3-4 hónapos korban már sok anyuka elmegy dolgozni a babája mellől, ott ez egyáltalán nem lenne furcsa vagy kirívó, pl. Nyugat-Európa legtöbb országában sem. És általában az ottani gyerekek is rendben felnőnek, kötődnek a szüleikhez, jól teljesítenek, stb.


Szóval ha neked így jó, csináld így. Mondom ezt úgy, hogy én még bölcsibe sem tervezem adni a kisfiamat, szeretnék vele lenni itthon 3 éves koráig.

2019. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 babyboom567 ***** válasza:
86%

Azon gondolkodtál , hogy pl hogyan fog kialakulni egy normális napirendje, a babának ha 3 különböző ember(+te az már 4 ember) vigyáz rá.Ráadásul különbözö habutissal, különböző reakciókkal, honnan fogja szegény gyereked tudni, hogy mi az a biztos pont az életében, ami mindig minden nap ugyanúgy történik?

A munkával különben nincs gáz, de csed alatt tényleg nem dolgozhatsz hivatalosan.

Én is dolgoztam csed utan, de nem ennyit.

Én sajnállak inkább mert később fogsz rájönni mennyi mindent elmulasztottál.

2019. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!