Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért krll azért bántani az...

Miért krll azért bántani az embert mert szoptatja a babaját?

Figyelt kérdés
Rettenetesen bánt a dolog:20 hónapos a kislányom és már javában megy a hozzátáplálás.akármerre megyek:posta,játszótér stb mindig megkérdezik hogy eszik e már rendes ételt és amikor mondom hogy igen,és melette még szopizik is akkor úgy néznrk rám mint valami romgyra.ez engem nagyon bánt.második gyermekem,az elsővel nem volt ilyen tapasztalatom.miért kell azért bántani az anyukát mert szoptat,mert a legjobbat akarja a babájának?az első gyermekemet is 1,5 évig szoptattam.így tervezem most is.csak ez nagyon bánt
2019. júl. 11. 12:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elég hülye emberekkel vagy körülvéve.


Fiam tápszeres volt, senki nem csodálkozott, hogy 10 hónaposan tápszert is eszik...


Nem értesz félre valamit?

2019. júl. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, kikkel vagy körülvéve, én egyik gyereknél (másfél ill. két évig szoptak) sem kaptam ilyen kérdést pedig elég nagy haveri-ismerősi körünk van. Az emberek sokfélék és sokféleképp gondolkodnak a szoptatásról is. Ha biztos vagy magadban, akkor nem kell egy csúnya nézésen megbántódni - mosolyogj vissza, azon biztos meglepődnek :)
2019. júl. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom olyan helyen él, mint én, ahol sok az öregasszony, akik idejében már 6 hetesen főzeléket ettek a babák, 10 hónaposan meg hol volt már a szoptatás, rég tehéntejet ittak. Nekem is mondták, hogy anno már 1 hónaposan ment a sima tej cumisüvegből, azelőtt nem volt divat "nagy" gyereket szoptatni (azaz 3-4 hónál idősebbet), meg nem is tudtak ennyi ideig (vajon miért :D).
2019. júl. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Hát igen.sajnos körbe 50-60 évesekkel vagyok körbevéve,akik szerint már rég nem kellene anyatejet kapnia.
2019. júl. 11. 13:02
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a férjem 70 éves nagyszülei csak a teáztatást ajánlották nyáron, hogy igyon, mert szomjas.

A kajára sosem tettek megjegyzést, hogy eszik rendes ételt is, meg tápszert is. Sokszor az 50 éves anyósom etette tápszerrel amikor nálunk volt.

2019. júl. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

50-60 neked már öreg???

Egyébként szüleim korosztálya idősebb és általánosságban a tápszerre fújnak. Tőlem mindig úgy kérdezték, hogy ugye még szopik? És amikor nemet mondtam (mert tápszeres), sajnálkoztak.

2019. júl. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hülyeség, a hatvan éves is tudja, hogy a 10 hónapos csecsemő jó esetben szopni is szokott, főleg magyarországon. Amúgy nyugodjál meg, ha tápszeres lenne, akkor meg azért lennél lenézve.

Egy tápszeres anyuka.

2019. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
56%

"az első gyermekemet is 1,5 évig szoptattam.így tervezem most is."


"20 hónapos a kislányom"


Akkor ezek szerint vagy nem megy a matek vagy nem a tervek szerint alakulnak a dolgok.


Amúgy nem igaz, hogy 20 hónap alatt nem szoktál még ehhez hozzá. Gondolom az nem zavart, amikor 2 hónapos volt, és kérdezgették, hogy van-e tejed. Akinek nincs, azt meg az zavarja. Mindenkinek meg kellene tanulni, hogy nincs köze a másik életéhez, nem kell beleszólni.

2019. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

50-60 már öreg? Hány éves vagy? A szüleim korcsoportja, nem jellemző rájuk, hogy egy 10 hónaposra furcsán néznének, mert szopik...


És a (déd)nagyanyáinkat sem kell ám szidni, ők is az akkori legjobb tudásuk szerint látták el a babájukat.

2019. júl. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Minek beszélgetsz erről idegenekkel? Engem soha nem piszkált senki, pedig 2,5 évig szoptattam a lányom.
2019. júl. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!