Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Együtt alvás vagy nem? Ha...

Együtt alvás vagy nem? Ha igen, meddig?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok érdekelnének. Azok véleménye nem érdekel, akinek nincsen gyereke, babája.
2019. júl. 17. 16:09
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
36%
Iskolás gyerek és még veled alszik? Ez ultragáz, és baromi egészségtelen.
2019. júl. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
55%

"Ez ultragáz, és baromi egészségtelen."

Szerinted.

2019. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
55%
Amúgy most kíváncsivá tettél: mi benne az egészségtelen? Mesélj!
2019. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Hát én nem birnek Nyugodtan aludni, ha másik szobában lenne az UJSZUKOTTEM VAGY A Pár Hónapos babám. Ha már 4 5 6 éves és felkészült a külön alvásra oké. De pl engem a legzesfigyelo nem nyugtat meg. Engem az érdekel, hogy tudnak az anyukák nyugodtan aludni, ha eggyel arreb van a babajuk? Mindig azt néztem így is az elején, míg a kiságyban aludt, hogy lélegzik e. Szerintem nem egészségtelen. Az az egészségtelen, ha mások akarják megmondani mi a jó vagy hogy azt ne úgy csináld, hanem amugy.. Köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 18. 11:34
 15/32 A kérdező kommentje:
Újszülöttek, arrébb. Elnézést a felreirasokert, atjavítja a telefon.
2019. júl. 18. 11:36
 16/32 A kérdező kommentje:
Újszülöttem, na....
2019. júl. 18. 11:36
 17/32 anonim ***** válasza:
71%
Úgy alszom nyugodtan, hogy van alatta kétlapos légzésfigyelő, rajta rácsíptethetős légzésfigyelő és mindezt egy bébiőr figyeli illetve közvetíti nekünk. Attól még hogy melletted alszik vagy közös a szoba, nyugodtan leállhat a légzése és te azt csak reggel fogod észrevenni, mert nem fuldoklik, hanem egyszerűen nem vesz több levegőt és leáll a szíve szép csendben, bármiféle hang nelkül. Biztos ebben is különböznek a babák, a miénk többször is bizonyítottan sokkal nyugodtabban alszik ha a saját szobájában van. Nem mellékesen mi is, de a gyerek a fő szempont, mi alkalmazkodtunk volna. Így nyugodtan pihen 8-10 órákat egyhuzamban, úgy veszem föl, ahogy letettem este, nem nyűglődik, nem kepeszkedik. Bezzeg ha összeszorulnk, minden zajra fent van, ha felhorkant a párom egyenesen megijed és felsír, ha fordulok az ágyban és susog az ágynemű, azonnal hallom hogy megébred. Nekünk nem megy, próbáltuk. De jobb is így, teljesen jól fent tudtuk tartani az intimitást a kapcsolatunkban. Ha lefekvéskor van kedvünk együtt lenni, akkor vagyunk együtt.
2019. júl. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
56%

Nem csak testi, lelki egészség is létezik. Kötődési zavar, önállótlanság. Csak két dolog, amit biztosan okoz, ha egy iskolás az anyjával alszik. De egészséges szexualisása sem lesz így.

És az is tuti, hogy szarrá fogják cinkelni, ha ezt megtudják az osztálytársai, és még igazuk is lesz.


Amúgy azok az anyák szoktak így rátelepedni a gyerekükre, akiknek maguknak sincs rendben a pszichéjük. Nem a párod, a gyereked. Meg kellene tudni különböztetni.

2019. júl. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Hát figyelj, én bármikor együtt tudok lenni a párommal, ha akarok. Nem kell hozzá, hogy a szobában legyünk. Nekem 2x csipogott rosszul a legzesfigyelo, új, elem csere volt, ott álltam a gyerek mellett pont, mert valamit tetveszkedtem a kisagynal, láttam, hogy lélegzik. A másik, nekem nem aludt nyugodtan a kiságyban, mocorgot, állandóan felebredt. Mióta mellettem alszik egy nyikja nincs. Persze gyerek függő. Köszi a tapasztalatokat. A 2. Gyereknél, ha nem leszek pára mami majd a saját ágyat ott is kirprobaljuk, mert az elsővel hasfajasaig ment csak. Amint elkezdodott velünk aludt. De így én is nyugodtabb vagyok.
2019. júl. 18. 12:34
 20/32 anonim ***** válasza:
29%

Kötődési zavar az együttalvástól? Megvan, hogy miről beszélsz?

Önállótlanság? Kifejtenéd?

Egy 8éves egészséges szexualitására is kíváncsi lennék... de komolyan.


Az osztálytársak közül kapásból az osztály harmadát fel tudnám sorolni, akik szintén együttalvósok. Amikor szóba került e az osztályfőnökkel, csak annyit mondott, hogy hajaj, a 12 évese már csak néha...


És hát basszus, ha nem mondod, hogy ő a gyerekem (és nem a párom), komolyan eszembe sem jut. Mesélj még!


Addig alszom vele, amíg ezt igényli.

Amíg kell neki a biztonság, hogy hozzám bújhat, hogy nincs egyedül.


Tudod, meglehetősen nehéz elmagyarázni egy kisgyereknek, hogy neki egyedül kell a szobájában aludni (miért is?) miközben anya meg apa együtt alszik. A nagy egészséges pszichéjű felnőtteknek lehet, de a kicsi gyereknek nem, mert jajj oda lesz a szexuális fejlődése.


Amúgy köszönöm szépen, egy abszolút önálló, vagágy, belevaló gyerek sok baráttal, nagy dumával, kiváló tanulmányi eredményekkel.

2019. júl. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!