Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kit mennyire visel meg lelkile...

Kit mennyire visel meg lelkileg a Covid, és a velejárói?

Figyelt kérdés

A csapból is ez folyik, sokáig nem érdekelt, vagyis inkább úgy mondom, tartani tudtam az aggódást, az egészséges szinten. Most mióta elkaotam viszont, szorongok tőle. Féltem a gyerekeimet, a családomat.

Nem látom a pozitív jövőképet.

Ti hogy birkóztok meg ezzel? Alapból egy folyamatos tervezgető, pozitív emberke vagyok.

Most valahogy kezd elmenni az erő...



2021. márc. 2. 05:14
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
60%

Én már elengedtem a témát.

Nem nézek hiradót sem.

Mindenhová felveszem a maszkot és ennyi.

Engem nem zavar különösebben ha hordanom kell csak ha itthon hagyom és jöhetek vissza érte..

2021. márc. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
61%

"Nagynéném covid osztályon van, szóval mi a valósagot is tudjuk, nem csak amit a média nyomat."



Engem ez nagyon erdekelne bővebben. Akar privatban.

2021. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
65%
Két hónapja hol egyik, hol másik gyerek szoros kontakt suli és ovi miatt, kertünk meg nincs és homeofficeban vagyok. Kezdünk megkergülni. Ugyanakkor nem akarom elkapni se, mert van egy csomó alapbetegségem és egyedül vagyok velük. Nálam fittebb ismerőseimen sem igazán nyom nélkül ment át, erre meg sajnos nem érnék rá :)
2021. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
60%
Én is az otthon ülő típushoz tartozom, maga a járvány eddig az anyagi lehetőségeinket sem érintette, illetve az életünk sem változott úgy igazán semmit.ENNEK ellenére én magam is nyomasztónak érzem a helyzetet és rühellem, hogy az ember boltba sem tud nyugiba elmenni.Az ismeretségi körömben többen átestek rájta, ki így, ki úgy.Mi próbáljuk kikerülni a dolgot, de igen, aggódom a családomért, akkor is ha ezt más szerint ez butaság.:)
2021. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
74%
Nemrég számoltam össze, hogy 2019-ben ilyenkorra már 3x voltam kocsmában, 2x házibuliban, 2x étteremben, 1x koncerten és egy wellness hétvégén. Nem titkolom, ezek bizony kezdenek nagyon hiányozni, meg a nyaralások. Amúgy ezt leszámítva jól megvagyunk a feleségemmel, gyerekkel is tök jó, hogy sokat tudok lenni, meg a munkám is megmaradt, szóval lehetne sokkal rosszabb is.
2021. márc. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
83%

Engem nagyon megvisel.

Nem a betegségtől félek (a családban rajtunk kívül már mindenki átesett a fertőzésen), hanem a bezártság nyomaszt.

Mi nagyon aktívak vagyunk, rengeteget kirándultunk, programokra jártunk + a szüleim és családom határontúli, a férjem családja pedig országon belül van 300 km-re.

Megvisel, hogy hónapok óta nem láttam a szüleimet, hogy lassan az unokájuk elfelejti őket, megvisel, hogy szinte bárhova indulunk, le van zárva minden (arborétumok, várromok és akkor még a gyerekeknek való helyekről nem is beszéltem).

Anyagilag jobb a helyzetünk, mint covid előtt. Férjem dolgozik, én pedig tavaly álltam újra munkába egy jobb munkahelyen, de cseszhetem a pénzt, ha nem találkozhatok a családommal.

Most ezerrel gyűjtünk a kertes házra, mert a lakás számomra egy börtön, de ilyen rohamosan emelkedő (ingatlan)árak mellett, úgy érzem, hogy soha az életben nem szabadulok.

2021. márc. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
61%
Engem az visel meg, hogy a médiából állandóan ez a riogatás ömlik. Már nem nézem. Covidos cikkeket átugrom. Kvára elegem van abból, hogy már megint ennyi meg annyi az esetszám és hogy melyik sztárocska ajánlja az oltást és stb. Stb. Meg a maszkból és korlátozásokból is elegünk van! És nem érdekel hogy xy-nak kije van intenzíven, nálunk covid nélkül is voltak kórházi esetek, bajok, problémák, de nem örültem volna, ha másokat ezért bezárnak és az életüket tönkreteszik. Mindenki éljen, aztán aki retteg, az maradjon otthon vagy oltassa magát havonta. A többieket meg hagyják már békén !!
2021. márc. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
53%
Engem a tavaly nyári covid feloldás utáni elképesztő méreteket öltött soha nem tapasztalt mértékű gépkocsi forgalom lesokkolt. Most is több azért, de a nyártől előre félek mi lesz megint. A korlátozások közül ijesztő számomra, hogy nem gondolták végig szépen az emberek életét, és hogy kinek hol tudnának kivételt adni, csak a nagy átlag aranyéletű melós életét veszik alapul, semmilyen irányban nem gondoltak ennél tovább. Nagyon kellemetlenül érint hogy nem lehet haladni, fejlődni, tanulni, mert minden amihez a főálláson kívül időbefektetésre lenne szükség, mielőtt beindul, esetleg este, azt nem lehet beszorítani a keretek közé. Az is kellemetlen hogy ahogy tapasztalom egy csomóan nem álltak át home office-ra, reggel 5-este 8-ig azt csinálják amihez kedvük szottyan. Haladás nem látható.
2021. márc. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
55%
Pont az az érdekes, hogy mindent bezártak, egész ágazatokat tönkre tettek, korlátozások, maszkok mindenkin ééés mégis még mindig csak nőnek azok a fránya esetszámok, hát hogy van ez?!
2021. márc. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
89%

Módfelett megvisel. Úgy érzem egyedül már nem tudok megbirkózni ezzel. Pszichológuson gondolkozom.

Úgy éreztem sínre került az életem, erre a Covid intézkedések okozta kiesésre hivatkozva kirúgtak...

Elveszítjük a metakommunikacios eszköztárunk a maszk miatt. Nem lehet egymásra mosolyogni egy ismeretlen lánnyal a villamoson. 8 órakor takarodó... Egy moziba nem lehet beülni. Párt sem lehet így találni, csak a kiüresedett, eldobhatóság kultúráját erősítő Tinder van.

2021. márc. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!