Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kit mennyire visel meg lelkile...

Kit mennyire visel meg lelkileg a Covid, és a velejárói?

Figyelt kérdés

A csapból is ez folyik, sokáig nem érdekelt, vagyis inkább úgy mondom, tartani tudtam az aggódást, az egészséges szinten. Most mióta elkaotam viszont, szorongok tőle. Féltem a gyerekeimet, a családomat.

Nem látom a pozitív jövőképet.

Ti hogy birkóztok meg ezzel? Alapból egy folyamatos tervezgető, pozitív emberke vagyok.

Most valahogy kezd elmenni az erő...



2021. márc. 2. 05:14
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
#30 Jobbulást az unokatesódnak!
2021. márc. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Köszönjük !!!
2021. márc. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
44%
Engem nem túlzottan. Úgy vagyok vele, hogy aminek jönnie kell azt úgysem tudom elkerülni. Igyekszem kerülni a nagy propaganda híradókat és a Covid mániás emberek monológjait. Hordok maszkot, mosom a kezem, nem járok nagy közösségekbe de ennyi. Valahogy úgyis lesz :)
2021. márc. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim válasza:
51%

Alapvetően tök úgy állok hozzá én is, mint a 33-as. Megteszek minden tőlem telhetőt, néha már kicsit többet is annál. Értem ez alatt, hogy bevásárlás után - ami házhoz jön heti 1x - minden vízhatlan csomagolású dolgot lefújok Domestos-szal és hagyom állni, aztán leöblítem. Amit lehet, azt kiveszek a csomagolásából, stb. Van akinek ez már beteges, tudom.

Ennek ellenére mostanában én is mélyponton vagyok néha. Nem mondom, hogy eluralkodik rajtam, az idő 90%-ában működöm, teszem a dolgom, de a maradék 10-ben kicsit kikészít ez a bizonytalanság, hogy meddig tart még. Variánsok jönnek-mennek, lesznek is mindig, vakcina kevés van, oltási hajlandóság még kevesebb. Közben feljönnek emlékek koncertekről, bulikról, esküvőkről és el se tudom képzelni milyen lenne újra emberek között lenni úgy, hogy ne legyen bennem semmi belső feszültség és bizalmatlanság. És akkor így, ebben a mentális állapotban kéne most jobban odafigyelni, mint eddig valaha...

2021. márc. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:

9.válaszolótól kérdezem.

Rokonok covid osztályon van.

Mi a tapasztalat?

Val9ban ennyien vannak lélegeztetőn?

Valóban ennyi a beteg? Kíváncsi vagyok, a média mennyire tolja túl?

Köszönöm a válaszod!

2021. márc. 6. 18:26
 36/43 anonim ***** válasza:
10%
Még mindig van, aki itt tart? Döbbenet. Nézz már egy kicsit szét! Olvass bele egy bármelyik eü.-s fórumba.
2021. márc. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
69%
Nem #9 vagyok, de a családban egy orvos és két ápoló van, egyikük covid osztályon. Ő nyílván csak a legjavát látja, de az alapján amit mesél nem hogy eltúlozza a média, hanem egy kicsit durvább is annál a valóság... napról napra látja a relatíve egészséges, középkorú embereket egyik napról a másikra gyakorlatilag kínok között megfulladni. Mindezt úgy, hogy a szerettei nem látogathatják, és figyelem a kórház dolgozóitól alig jut rá, mert olyan sokan vannak betegek. Kib. kemény, senkinek nem kívánom egyik oldalról sem. Az említett rokon is most azon az állásponton van, hogy ha ennek vége, ő befejezte ezt a szakmát.
2021. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
61%

Nekem is tegnap ezt mesélte egy barátnőm, akinek rokona dolgozik így, hogy most sokkal durvább a helyzet, sokan el se jutnak az intenzívre, hanem két órával aztán, hogy belerültek, meghalnak.

Egy 50-es, alapbetegségtől tudtommal mentes rokonom hálistennek nem így járt, 3-4 hétig lázas volt, mielőtt bekerült egy hétre, most engedték haza, a lélegeztetőt kihagyta, de irdatlan sok gyógyszert kapott és nagyon legyengült. 4 gyerekük van, az egyik hozta haza, mindenkin végigment, de a krónikus beteg eüsként már beoltott felesége viszont nem kapta meg, pedig csak a fele oltásnál tartott.

2021. márc. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
8%
egyébként olyan vicces, hogy mindig csak a rokon barátjának a valakije dolgozik ott aki ezt állítja :DD viccek vagytok
2021. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
22%

Nekem a szomszédom kutyájanak a nagybatyjanak a lánya mondta mi van a korházba....

Ez főleg a 37-38as valaszolónak a reakciójara szól...

2021. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!