Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rossz érzésem van. Lehet...

Rossz érzésem van. Lehet autista a gyermekem?

Figyelt kérdés
10 hónapos a lányom. 32 hetes terhes voltam, amikor bent tartottak a kórházban, mert nem fejlődött megfelelően, de végül időre született átlagos méretekkel. Izomtónus elolszlási zavart állapítottak meg nála, amivel folyamatosan dévény terápiára járunk. Nyugodt kisbaba volt, de táplálni elég nehezen lehetett. 4 hetesen mosolygott rám először tudatosan, 3-4 hós volt, amikor először kacagott. Mozgása rendben fejlődik, 3 hónapig mászott helyesen, nem rég el is indult. Egy hónapja tapsol, pápázik, hangokat utánoz (pl meghall egy kutyust és mondja hogy vava). Sokat hablatyol. Mindenféle szótagot tesz össze. 8 hós kora óta mutogat, egy két tárgyat felismer. Rendszeresen megmutatja amivel épp játszik, ha kérem, a kezembe adja. Szeret bújócskázni, azt ő kezdeményezi mindig, viszont a pelussal letakarós kukucs játékot nagyon ritkán élvezi. Innen indult az aggodalmam. Ma megfigyeltem, hogy mutatok neki egy tárgyat és csak az ujjamat figyeli. Játszik a játékaival, viszont egy két tárgynál csak részletet figyel meg, pl madzagot, cimkét. Imádja a plüssöket, mindig puszilgatja. Ha kérem, hogy jöjjön, általában értetlenül néz, pedig érti! Nevére sokszor nem figyel, de főleg mikor valamire azt mondom nem. Olyankor 20-szor is szólhatok, mintha süket lenne, hátra se néz. Szereti a zenét, mondokókát, még a tápszer összerázásánàl is táncol. Hangoktól nem fél, nyugodtan alszik (viszonylag). Szemkontaktust tartja, de hosszasan talán párszor nézett a szemembe. Etetésnél is mindig elnéz valamerre. Ha valahova elmegyek, olyan, mintha nem örülne amikor visszaérek. Megnéz, elejt egy mosolyt és csinàlja tovább a dolgát. Ugyanez van apjával. Ritkán kacag egyébként egy hatalmasat, az is szinte mindig csak csikizésnél van. Ha rámosolygunk néha mosolyog vissza, vagy inkább grimaszol, vicsorog. Rengeteget utánozza a mimikánk, pl ha berregünk, ő is csinálja. Ami még aggaszt, hogy mindig felvesz valami szokást, pl a csuklóját forgatja, ha azt elhagyta, akkor a fejét vakarja. Aggódom érte... szerintetek?

2017. aug. 10. 13:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
81%

Lényegében akkor örül neked :) (az alapján amit írtál)

Egy teljesen egészséges kisgyerek is játszhat pl a plüssön lévő madzaggal vagy a papírjaval, szerintem 8-10 hónapos volt a fiam és szintén az érdekelte.

Meg minden amiről nem is gondolnánk..

2017. aug. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
51%
Hülyeség, hogy ennyi idős gyereknél nem lehet tudni. Nálam is anyu látta meg először, 2 év múlva az orvos is. Van egy 11 hónapos testvérem. Rajta is látja anyu. A család már hisz neki, mivel velem kapcsolatban is neki volt igaza. Szerencsére most normális orvosunk van és fokozott figyelmet fordít a hugimra. A korai fejlesztés nagyon sokat számít. És lányoknál különösen vigyázni kell ! Ők jól tudják titkolni az autizmust. Nem azért van több autista férfi, mert a nők kevésbé hajlamosak rá, ez egy nagy tévhit ! Hanem mert a nők jobban tudnak színészkedni, utánozni, alkalmazkodni. Sokuknál csak harmincas éveikben derül ki, hogy autista. A képzetlen orvosok is közrejászanak. Sok nem hajlandó haladni a korral és eleve úgy áll hozzá, hogy lány nem lehet autista. Mondjuk a te kislányod szerintem sem autista. Semmi olyat nem írtál.
2017. aug. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként nem akkora tragédia egy autista gyerek. Én is az vagyok. Nem mindegyikünk értelmi fogyatékos. Pl én osztályelső vagyok általános 2. óta. Most vettek fel egy erős reál gimibe. 15 évesen 2 felsőfokú nyelvvizsgám van. Érzelmeim is vannak. Nagy tévhit, hogy senkihez nem kötődünk.
2017. aug. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ma reggel figyeltem ahogy játszik, és egy mackó szájához cumisüveget tett, közben pedig hablatyolt. :) gondolom ez jó. Megkérdezhetem anyukád mit látott rajtad, amiből tudta hogy más vagy?
2017. aug. 13. 17:27
 15/29 anonim ***** válasza:
81%

Nem azért van több autista férfi, mert a nők kevésbé hajlamosak rá, ez egy nagy tévhit !


Nem nem tévhit, ezt kutatások támasztják alá, és az autizmust nem lehet eltitkolni.


Kérdező, neked meg nem autista a gyereked ,teljesen bebeszéled magadnak ezt a hülyeséget. Egy normálisan fejlődő egészséges gyermeked van.

A fiam autista.

A tünetek születésük óta megvannak, és pont azért lehetetlen észrevenni, mert olyan területeket érint amiket kisebb baba korában még nem használ, és nem is tud. Leghamarabb másfél, két éves koruk között mutatnak tüneteket.

Nincs két egyforma autista, nagyon széles a spektrum, viszont vannak olyanok tünetek amik 90 % uknál jelen vannak.

Nem tudom honnan szedik ezeket a baromságokat, de annyira lesüt az egészről, hogy csak belebeszéled magadba az egészet. Ó persze baba korban lehetetlen észrevenni.

Nagyon felháborít, hogy magát autistának beállító ember, még maga se tudja miről van szó.

Lehet nehéz elhinni , de a lányod korához megfelelően fejlődő egészséges gyermek.

Azért mert olvasol egy h.lye cikket a neten, attól még a gyereked nem lesz autista.

Orvoshoz meg hiába viszed, mert egy erre szakosodott pszichiáter sem tudja megmondani. Itt meg majd a nagy tapasztalt szakképzett "auti" megmondja neked a tutit.

2017. aug. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Kedves 15-ös! Köszönöm a hozzászólásod. A mi családunkban két autista rokon is van, elég közeliek. Hidd el, az egyikük már babakorában is más volt. Tudom, hogy nem lehet ilyen kiskorban megállapítani semmit, ha lehetne nem itt kérdeznék, hanem orvoshoz vinném. :) Valamint azért szerintem van némi félnivalóm, ha a gyermekem nem szereti a kukucs játékot és nem hallgat a nevére sokszor (hallása rendben).
2017. aug. 14. 09:04
 17/29 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem túlaggódod a dolgot rendesen. Egy teljesen átlagos normális viselkedésű gyereked van. Könyörgöm! 10 hónapos!! Ha attól megnyugszol, kérdezz meg egy szakembert, de a leírtak alapján teljesen feleslegesnek tartom.( 16 éve sérült gyerekekkel foglalkozom)
2017. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Szerintem elvezd ki, mig pici, ne figyeld ot allandoan.

Az en lanyom se sirt, a vedono furan ra is kerdezett, mikor kimentem a szobabol, hogy nem sir? Mondom minek sirna, tudja, hogy itt vagyok. Szeparacios szorongasnak hiret se lattuk.

Aztan beszoktatasnal a bolcsibe 1,5 evesen mindent bepotolt! En nem aggodtam, tok jokat irtal rola.

De hogy megnyugodj, vidd el orvoshoz.

2017. aug. 30. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ne aggódd túl a dolgot. Ne magadban tépelődj ezen hanem vidd szakemberhez. Előtte védőnő és gyerekorvos. Sztem nincs itt baj de nézesd meg ha gyanakszol!
2017. aug. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Csak akit érdekel, hogy alakul a viselkedése... pár nap múlva 11 hónapos. Fogzik, elég erősen, éjjelente sokszor nyöszörög. Nappal nem játszik, figyelme alig köthető le, mondókák, èneklés már nem érdekli. Néha átnéz egy-egy mesekönyvet. Egész nap jön-megy, mindig cipel valamit, ált. két tárgyat, az egyiket nyalogatja, rágja. Mindig, de mindig van valami a szájában, labdával már nem játszik, csak nyalogatja. Néha ha kérem odajön, egy-két utasítást teljesít. Egy dologgal köthető le, a kukucskálóba szeretnè az ujját dugdosni. Hozzátáplálás sehogy nem megy, néhány dolgot fogad el, de azt sem mindig. Szeret rámmászni ha mellé ülök, de általában rólam mászik fel valahova, vagy szemüvegért, fülbevalóért megy. Pár napja még lépten-nyomon puszilgatott idegeneket, de már azt sem, inkább eltol mindenkit. Ha felemelem, dobálni szeretném, elnéz félre, szólításra sem figyel oda, azonban ha messzebbről szólítom rámnéz. Stabilan jár, tele talpon, viszont pár napja nem néz fel, csak lefelé. Ez kézben tartva eddig is jellemző volt, de nem gondoltam hogy így is fog járni. Napközben többször mintha elhagyná a fejét, előrebukik és csak lóg. Mindig balra dönti egyébként a fejét (ezt kezeljük dévénnyel). Magától megtanult pohárból inni, elég szépen dönt. Tapsi-tapsit viszont elfelejtette, újra meg kellett tanítani. Na röviden ennyi. Szept 22-én visszük pszichiáterhez.
2017. szept. 1. 18:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!