Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rossz érzésem van. Lehet...

Rossz érzésem van. Lehet autista a gyermekem?

Figyelt kérdés
10 hónapos a lányom. 32 hetes terhes voltam, amikor bent tartottak a kórházban, mert nem fejlődött megfelelően, de végül időre született átlagos méretekkel. Izomtónus elolszlási zavart állapítottak meg nála, amivel folyamatosan dévény terápiára járunk. Nyugodt kisbaba volt, de táplálni elég nehezen lehetett. 4 hetesen mosolygott rám először tudatosan, 3-4 hós volt, amikor először kacagott. Mozgása rendben fejlődik, 3 hónapig mászott helyesen, nem rég el is indult. Egy hónapja tapsol, pápázik, hangokat utánoz (pl meghall egy kutyust és mondja hogy vava). Sokat hablatyol. Mindenféle szótagot tesz össze. 8 hós kora óta mutogat, egy két tárgyat felismer. Rendszeresen megmutatja amivel épp játszik, ha kérem, a kezembe adja. Szeret bújócskázni, azt ő kezdeményezi mindig, viszont a pelussal letakarós kukucs játékot nagyon ritkán élvezi. Innen indult az aggodalmam. Ma megfigyeltem, hogy mutatok neki egy tárgyat és csak az ujjamat figyeli. Játszik a játékaival, viszont egy két tárgynál csak részletet figyel meg, pl madzagot, cimkét. Imádja a plüssöket, mindig puszilgatja. Ha kérem, hogy jöjjön, általában értetlenül néz, pedig érti! Nevére sokszor nem figyel, de főleg mikor valamire azt mondom nem. Olyankor 20-szor is szólhatok, mintha süket lenne, hátra se néz. Szereti a zenét, mondokókát, még a tápszer összerázásánàl is táncol. Hangoktól nem fél, nyugodtan alszik (viszonylag). Szemkontaktust tartja, de hosszasan talán párszor nézett a szemembe. Etetésnél is mindig elnéz valamerre. Ha valahova elmegyek, olyan, mintha nem örülne amikor visszaérek. Megnéz, elejt egy mosolyt és csinàlja tovább a dolgát. Ugyanez van apjával. Ritkán kacag egyébként egy hatalmasat, az is szinte mindig csak csikizésnél van. Ha rámosolygunk néha mosolyog vissza, vagy inkább grimaszol, vicsorog. Rengeteget utánozza a mimikánk, pl ha berregünk, ő is csinálja. Ami még aggaszt, hogy mindig felvesz valami szokást, pl a csuklóját forgatja, ha azt elhagyta, akkor a fejét vakarja. Aggódom érte... szerintetek?

2017. aug. 10. 13:28
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Csak belebeszéled szegény gyerekbe az egészet, rossz látni. Inkább ne analizálgasd szegényt. Még csak 11 hónapos.
2017. szept. 2. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Engem erdekel, ird meg majd 22-en, mi volt! Irtam mar fentebb. Minden jot addig is. Remelem nem neked lesz igazad.
2017. szept. 2. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Reméljük, nem lesz probléma a kicsivel.

De ha mégis, a korai autizmus terápiában az a jó, hogy annak a gyereknek se árt, aki végül más, vagy semmilyen diagnózist sem kap.

2017. szept. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Ezek, amiket írtál még kevés az autizmushoz. Nem is lehet ekkora gyereknél megállapítani. Majd 16 hónapos kortól vehető fel az m-chat. Ha ez bejelez, akkor érdemes elvinni kivizsgálásra.

Ha aggódsz, akkor a Korai Fejlesztő központba érdemes elvinni és kérni egy komplex vizsgálatot. Ott értenek többek között az autizmus korai diagnosztikájához is és más fejlődési eltérést is tudnak szűrni.

2017. szept. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Na?
2017. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Oh, bocsánat! Kell a korai fejlesztés de mint az nyílvánvaló volt, várakozásra intenek. 15 hónapos korában kijön a védőnő is elvégezni az M-chat tesztet, addig ha gond van, a tünetek úgy is erősödnek. TSMT-re kell járnunk pluszban. Egyébként annyi történt azóta, hogy lábujjhegyezni kezdett, pedig teli talpon àll, meg hajlamos belemélyedni dolgokba (pl fél órás autókázás alatt egy plüss cica bajszát pödörgeti, miközben balra billentett fejjel nézi). Játszani semmivel nem játszik, viszont mindent megcsinál, amit kérek (hozd ide, tedd vissza, dobd a kukába/szennyesbe). Beszédfejlődése nagyon jó szerintem, meg se tudom számolni hány szót használ tudatosan, a gügyögést meg teljesen elhagyta. Csak azok a furcsa kéztártások, meg ferde fejtartások ne lennének... olyankor mintha ott se lenne. Szóval várunk, fejlesztjük, szeretjük. Ennyi van :)
2017. okt. 12. 13:20
 27/29 A kérdező kommentje:
Aki idetévedne, annak leírom hogy szenzoros integrációs zavart àllapítottak meg. Komoly étkezési gondjaink vannak, csak babakocsizni tudunk vagy cipelem mert fél az utcán, csak ritkán emeli fel a fejét, nehogy az emberek szemébe kelljen néznie, stb... egy sor dolog nehezíti meg a mindennapjainkat, de ezt csak azért írom le, hogyha valakinek kétségei támadnának, akkor ne hagyja magát lebeszélni!
2018. máj. 6. 16:01
 28/29 anonim ***** válasza:
És azóta?
2018. szept. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Szia kerdezo, ha itt vagy mèg? Megkerdezhetem mi hogy alakult veletek? En is aggodok elegge a kisfiam miatt. Remelem jol vagytok🙏🏼
2023. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!