Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükséges a bölcsi vagy elég...

Szükséges a bölcsi vagy elég ha oviba adom csak be?

Figyelt kérdés
Nekem ez a két évesen beadom bölcsibe nem a barátom 😔 Szlovákiából jöttem Magyarországra férjhez,ide született a kislányunk aki másfél éves. Ott kint 3év az anyasági(környezetemben ehezz is szoktam) és nekem ez a két év kevés. Hosszú évekig vártunk rá, imádok minden napot vele még ha sokszor nemis egyszerű. És persze a cég se venne vissza kismama műszakba három műszakot sehogy sem tudnék vállalni.párom jól keres bőven fél millió felett. Itt nemis az anyagi része ami foglalkoztat(nevetséges fizetést kaptam még a 150 ezer se volt meg) hanem, hogy kihagyunk-e valamit,szüksége van a fejlődése szempontjából? Okos kislány és nagyon barátságos az idős néniket kifejezetten nagyon szereti 😊
2023. ápr. 23. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 anonim ***** válasza:
18%
Nálunk szuper volt a bölcsi, én pl 2.5 évesen már nem tudtam itthon a covid alatt bezárva annyira lekötni mint ott amiket csináltak, imádtuk.
2023. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/63 anonim ***** válasza:
23%
Lányom most 2.5 éves, szeptemberben kezdhetné az ovit, de még nem vagyok biztos benne, hogy akkor kezdeni is fogja. Nekem eszembe nem jutott bölcsibe adni, ki akarok minden percet használni, amíg "csak az enyém", szerencsére meg is tehetem, hogy itthon maradjak vele. Imádom minden pillanatát, nem tudok azzal azonosulni, mikor írják anyák, mennyire nem érzik otthon jól magukat és menekülnek vissza a gyerek 1 éves korában dolgozni. Akkor minek kellett gyerek, ha nem akar vele foglalkozni? Annyira nagyszerű nézni, ahogy napról napra fejlődik, változik.
2023. ápr. 24. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/63 anonim ***** válasza:
82%

12

"Akkor minek kellett gyerek, ha nem akar vele foglalkozni?"


Nem hiszem el, hogy állandóan muszáj a másikat minősítgetni. Elképesztő, hogy itt egyesek azt gondolják, mindent is jobban tudnak, mint mások.

2023. ápr. 24. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 anonim ***** válasza:
78%
13: ez egy csomó anyának a lételeme, mert ezzel tudja magát is beárazni. Én jó anya vagyok, nem olyan gonosz mint a másik, amelyik bölcsibe/oviba dugja. Ez a rettenetes mártírság, amit néhányan képviselnek valami iszonyú fullasztó lehet a gyerekeiknek.
2023. ápr. 24. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm! Felfogom keresni az ovit és érdeklődöm, hogy itt nálunk hogy is működik ez!Épp este beszéltem egy ismerősömmel, hogy minimum 1év a várólista a bölcsire szóval ha most beis adnám a jelentkezést kb nyárra beis jutna. Szóval ezt elis engedem!

12-es sok mindenbem egyett értek veled, de sok anyuka sajnos azért adja be mert muszáj nekik sajnos, ilyen világban élünk. Van olyan anyuka aki azt szeretné, hogy járjön közösségbe a kicsi, de ismerek "sajnos" olyat is aki nyiltan kimondta a száján, hogy nem bírt othon maradni az állandó sírás és hiszti mellett és épp hogy 1 évesen már bölcsis volt a kicsi(csak abban bízok, hogy ilyen anyuka kevés van)😔

2023. ápr. 24. 05:48
 16/63 anonim ***** válasza:
77%

12+15

Az nem valid szempont, ha az anyuka szeretne visszamenni dolgozni, mert nem elégíti ki 0-24-ben a babázás? Vagy ha tényleg kivannak az idegei a gyereke sírásától, és attól tud a gyereke jó anyja lenni, hogy nincsenek egész nap összezárva, és van lehetősége töltődni? Komolyan, nem is értem, hogy lehettek ennyire ítélkezősek és szűklátókörűek. A gyerekeiteknek is azt tanítjátok, hogy csak az a jó, ahogy ti csináljátok?


#13

2023. ápr. 24. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 anonim ***** válasza:
81%
16: az ilyenek telepszenek rá a gyerekre, hiszen "csak az enyém". Aztán lepődik meg ha a gyereke vagy életképtelen szerencsétlen csomag, vagy magához tér és évi egyszer nyitja az ajtót a szuperanyára, mert szétmarja a párkapcsolatait még továbbra is a tulajdonként kezeli a gyerekét.
2023. ápr. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 anonim ***** válasza:
31%
17, ez mi ha nem minősítés, csak a másik oldalról?
2023. ápr. 24. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
76%

Az is volt a cél. Kellemes, mi?


A családban nálunk van aki tíz plusz éve htb és eszembe nem jutna piszkálni.

2023. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 anonim ***** válasza:
79%

19,

Ami nem igaz, miért venném magamra? :) Szóval kellemes.

Te miért veszed magadra, amit mond, ha nem igaz?

2023. ápr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!