Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükséges a bölcsi vagy elég...

Szükséges a bölcsi vagy elég ha oviba adom csak be?

Figyelt kérdés
Nekem ez a két évesen beadom bölcsibe nem a barátom 😔 Szlovákiából jöttem Magyarországra férjhez,ide született a kislányunk aki másfél éves. Ott kint 3év az anyasági(környezetemben ehezz is szoktam) és nekem ez a két év kevés. Hosszú évekig vártunk rá, imádok minden napot vele még ha sokszor nemis egyszerű. És persze a cég se venne vissza kismama műszakba három műszakot sehogy sem tudnék vállalni.párom jól keres bőven fél millió felett. Itt nemis az anyagi része ami foglalkoztat(nevetséges fizetést kaptam még a 150 ezer se volt meg) hanem, hogy kihagyunk-e valamit,szüksége van a fejlődése szempontjából? Okos kislány és nagyon barátságos az idős néniket kifejezetten nagyon szereti 😊
2023. ápr. 23. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
35%

#21

570ért tankoltam tegnap, 2300 volt a Kőrösi sajtkorong kilója. Normálisabb sajtból meg nem veszünk kilószámra. Milyen sajt az 12 ezerért? Még a piacon is 5800-ért veszem a házi kilóját.


Másrészt senki se tudja előre szülés előtt mi lesz, minket mindenki letojt, senki se jött soha, nagymamák nincsenek, igenis rosszabb lett mint vártam..menekültem 2 év után vissza 6 órában dolgozni, onnantól sokkal jobb anyja lettem..

2023. ápr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
84%
Nem, a te fajtád az, akinek véleménye van, és az attól eltérő véleménnyel rendelkezők személyét minősíted adott mivoltukban. Ez nemcsak az anyaság, hanem bármi kapcsán megfigyelhető: én így gondolom, TEHÁT így jó, és mindenki aki másképp gondolja vagy csinálja, az minekmentoda, minekvállaltgyereket, stb. Borzasztó mérgező, és igen, ezt már egy két komment alapján látni.
2023. ápr. 24. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
83%
Egyik gyerekem sem volt bölcsis, meg sem fordult a fejemben, hogy beadjam őket
2023. ápr. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
84%
30: ja hogy te troll vagy. Ezt nem tudtam. Elnézést, szívesen az etetést és további jó trollkodást.
2023. ápr. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:
83%
Milyen érdekes, hogy a világ nagy részén pár hónap szülési szabi van csak, nem évek, a gyerekek mégis kiegyensúlyozottabbak mint a magyar gyerekek.
2023. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:
27%

35,

Hát igen, kevesebb ítélkezés, több bölcsi! :D


Kérdező: magyarázd már meg nekem, hogy a "ne ítéljetek, hogy ne ÍTÉLHESSETEK" szerinted mit jelent. Elárulom: semmit. Ugyanis helyesen "... hogy ne ítélTessetek." Vagyis, hogy titeket ne ítéljenek el... Gondolkozz el ezen szerintem :)


#16, #13

2023. ápr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
78%
Magyarországon is a 3 év teljesen elfogadott, normális, hogy ennyit otthon van az anya. Bölcsibe eleve nehéz helyet kapni. Azt, hogy kihagy-e valamit majd rajta látni fogod. Én rugalmasan dolgozom, meg tudtam volna oldani, hogy a gyerekem ne legyen bölcsis, még úgyis, hogy külföldön élünk, és itt a gyerekek 60%-a már 1 évesen megy bölcsibe, és a maradékuk is általában elkezdni legkésőbb 2 éves korban. A tervem az volt, hogy 3,5 éves koráig, avgy akár tovább itthon lehet velem, ha ezt igényli. Aztán 1,5 éves korától megváltozott, nem voltam elég neki, nagyon igényelte maga körül a nyüzsgést. 22 hónapos korában lett így bölcsis, ahova egyetlen könnycsepp nélkül beszokott, és koradu. mikor mentem érte, szaladt az ellenkező irányba... minden alakalommal. Pedig piciként nagyon anyás volt, sokat hordoztam, szoptattam igény szerint, stb. Mégis nagyon kellett neki a közösség, ami fura egy ilyen kicsi gyereknél, mert pont az ellenkezője van elterjedve a köztudatban. Vannak pedig olyan gyerekek, akik szeretnek közösségben lenni. Már iskolás azóta, nagyon extrovertált, nagyon kell neki a gyerektársaság. Szóval szerintem ez nagyon gyerekfüggő. Ha rajta azt látod, hogy ez jó neki (és szerintem észrevennéd, ha nem lenne az), és neked is jó, akkor miért ne lehetne veled otthon oviig.
2023. ápr. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
82%

Nem szükséges, Magyarországon csak az ovi kötelező. A bölcsi akkor szükséges, ha a család anyagi helyzete szükségessé teszi az anya munkába való visszatérését. Ha nektek belefér és megtehetitek, akkor nem muszáj bölcsibe íratnotok, ha nem szeretnétek.

Mondjuk én támogatom a bölcsit ovi előtt, sokkal kisebb csoportok, nyugisabb környezet, kisebb stressz az anyától való leválás, és már beleszokik egy kis rendszerbe, mielőtt még az oviban egyből mélyvízbe dobnák. Szóval nálatok az, hogy szeptemberben bölcsis legyen, teljesen jól is jönne ki. Egyébként bölcsiben is (ahogy oviban) meg lehet azt tenni, hogy csak fél napot van, a többit ugyanúgy veled- már ha meg tudod oldani, ugye.

2023. ápr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk szuper volt a bölcsi, 8-an voltak a csoportban, 2 gondozó+1 dadus, tehát bőven jutott rájuk idő, főleg hogy azért mindig volt hiányzó is 5-6 gyerekre 3 fő bőven jó. Megszokta ezt a közösséget.

Nem 3.5 évesen dobtam be a 31 fős ovi csoportba.

Még 1.5 év bölcsi után is nehezen ment az oviba beszokás, pedig a bölcsibe szoktatni sem kellett annyira szerette, de az ovi sokk volt neki. Mi lehet azzal, akit 3-3.5 éves koráig tutujgatnak otthon? Én azt a gyereket őszintén sajnálom, sokkal jobb volt így átmenni. Főleg hogy már egyedül evett, ivott pohárból, terített, öltözött, mosakodott stb mindent tudott ovira,ezzel sem ott sokkolódott le már.

2023. ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 Derjaderja ***** válasza:
72%

Szerintem az, hogy aki nem marad otthon 3 évig, az mért nem lett inkább childfree, az egy elég problémás és minden racionális alapot nèlkülöző vélemény, amitől sok jót nem lehetett várni, amikor leírta a gazdája.

Maga rúgta be a kocsmaajtót, persze nyilván értelmesebb lenne nem válaszolni, mert az ilyennek úgyis hiába, és csak örül ha van fogadtatás.

2023. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!