Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükséges a bölcsi vagy elég...

Szükséges a bölcsi vagy elég ha oviba adom csak be?

Figyelt kérdés
Nekem ez a két évesen beadom bölcsibe nem a barátom 😔 Szlovákiából jöttem Magyarországra férjhez,ide született a kislányunk aki másfél éves. Ott kint 3év az anyasági(környezetemben ehezz is szoktam) és nekem ez a két év kevés. Hosszú évekig vártunk rá, imádok minden napot vele még ha sokszor nemis egyszerű. És persze a cég se venne vissza kismama műszakba három műszakot sehogy sem tudnék vállalni.párom jól keres bőven fél millió felett. Itt nemis az anyagi része ami foglalkoztat(nevetséges fizetést kaptam még a 150 ezer se volt meg) hanem, hogy kihagyunk-e valamit,szüksége van a fejlődése szempontjából? Okos kislány és nagyon barátságos az idős néniket kifejezetten nagyon szereti 😊
2023. ápr. 23. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 Derjaderja ***** válasza:
77%

A másik poszt alatt keresztre az anyukát, hogy mért nem adta fél évesen bölcsibe a gyerekét, csak mert ebben a hónapban nem telt akut mosógèpvásárlás után egy egész óvis csoportnak gyümölcsre.

12000 Ft egy kg sajt, 600ft egy liter benzin.... üdv a valóságban.


Amúgy Hitler meg Rákosi és hasonlók szeretik eldönteni, hogy ki szüljön. Jelenleg gyerekkel 3 évig otthon lenni és anyagi biztonságot fenntartási csak a polgári középosztály (annak is leginkább a minimum közèpső rétege) tud, vagy azok a vidéki családok, ahol az otthon lévő anyuka még kitermeli a család éves zöldsegfogyasztását.


Arról nem is beszélve, hogy mért ne lenne az normális ha vki még akarja tartani a munkahelyét és dolgozni szeretne. A gyerek nevelése társadalmi feladat, nem egy darab szerencsétlen nőt kell bedarálni. Ha meg otthon akar maradni 3 évig, és van is lehetőség, örüljön. Én is örülök hogy 2 évet otthon tudtam maradni és annak is hogy vissza tudtam menni dolgozni, ami sokaknak nem adatik meg.

2023. ápr. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 A kérdező kommentje:

Mielőtt itélkezel felettem gondolkodj el!! Senkit nem bántottam meg,minden anyuka tudja hogy és miképpen szeretné csinálni! Az, hogy nem soroltam fel az összes opciót már elnézését! És az akiről példát írtam konkrétan nem azért adta be a kicsit mert anyagi gondok vannak vagy elveszti a munkáját vagy mondjuk szereti szimplán azért mert tele volt a t...e és igen szerintem ez az eset kicsit kemény és ha ezért rossz vagyok akkor pacsi! A másik dolog az, hogy én hogy nevelem a gyermekem szerintem az én dolgom ahogy mindenkinek a saját dolga!

NE ITÉLJETEK, HOGY NE ITÉLHESSETEK!

És ezzel be is fejeztem!Mindenkinek szép napot!

2023. ápr. 24. 07:34
 23/63 A kérdező kommentje:
Jaj igen azt elfelejtettem! Az én gyermekem is nagyon tud sirni nagyon tudja hogy kell földhöz vágnia magát nekem is sokszor plafonon vannak az idegeim, de Ő az Én gyermekem mindennel együtt! Pedig a császárom után segítségre is volt szükségem... Amíg nem látsz bele annak az életébe akiről itélkezel nemszabad rossz következtetést levonni!
2023. ápr. 24. 07:39
 24/63 Derjaderja ***** válasza:
75%
12-esnek válaszoltunk többen, Téged mért ítélne meg bárki? 😃
2023. ápr. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
83%
20: már nem veszem magamra, de tudom hogy sokan igen és korábban én is magamra vettem volna. Hála az égnek egy gyereken már edződtem annyira, hogy tudjam a te fajtád mennyire kártékony.
2023. ápr. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
52%

24, visszaolvastam mit írt a 12-es, de egy szavát se találom problémásnak. Abszurd hogy így neki estetek.

Nekem is a kedvenc indokom a "kevés vagyok már neki". Aki ilyet ír, még nem látott belülről bölcsit. Nem tudja, hogy mennyivel kevesebb figyelem, foglalkozás, gondoskodás jut ott egy gyereknek, mint amit otthon tudna neki nyújtani. A legtöbb gyerek reggeltől estig azt mantrázza ott magának, hogy "anya jön, anya jön". Szívszorító látni, hallani.

A 3 körüli korosztály az, aki már jellemzően tud is mit kezdeni magával.

2023. ápr. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
92%

24: én sem akartam a kérdező megítélni, bár a kommentjei alapján épp csak egy fokkal jobb, mert ugyanúgy vaskos véleménye van másokról. A kérdező és a másik jómadár szerint is a gyereknevelés szabvány műveleti előírás szerint zajlik, aki mást csinál az rosszul csinálja. Arra nem gondol egyik sem, hogy statisztikailag kimutatható, hogy egy gyerek a kiegyensúlyozott anya mellett sokkal többet fejlődik és profitál, mint bármelyik magát otthonülésre kényszerítő idegroncs mellett.


Persze ha valaki zsigerből szeret otthon lenni, az csinálja, hiszen neki így jó. Csak az nem világos, hogy ha valaki otthon szeret lenni, annak minek kell kialakítani másról véleményt, meg minősíteni.

2023. ápr. 24. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
78%

26: "akkor minek kellett neki gyerek?" Végül is ez nem problémás, hiszen az per def nem jó anya, aki mer nő, feleség, barátnő, ember maradni és vannak saját igényei.


Hihetetlen hogy még mindig itt tartunk.

2023. ápr. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
80%

"a te fajtád"


A te fajtád? :) Aztán hogy soroltál be egy hozzászólás alapján, ami a 18-as volt?

Vagy mindenki akinek nem teher otthon lenni oviig, és szüksége sincs arra hogy előbb visszamenjen, már egy fajta?

2023. ápr. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
16%

"aki mer nő, feleség, barátnő, ember maradni és vannak saját igényei"

A childfree life is élet és nem megvetendő. Csak időben rá kell jönni, hogy az inkább való az illetőnek. Konkrétan gyerekek előtt illene.

2023. ápr. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!