Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükséges a bölcsi vagy elég...

Szükséges a bölcsi vagy elég ha oviba adom csak be?

Figyelt kérdés
Nekem ez a két évesen beadom bölcsibe nem a barátom 😔 Szlovákiából jöttem Magyarországra férjhez,ide született a kislányunk aki másfél éves. Ott kint 3év az anyasági(környezetemben ehezz is szoktam) és nekem ez a két év kevés. Hosszú évekig vártunk rá, imádok minden napot vele még ha sokszor nemis egyszerű. És persze a cég se venne vissza kismama műszakba három műszakot sehogy sem tudnék vállalni.párom jól keres bőven fél millió felett. Itt nemis az anyagi része ami foglalkoztat(nevetséges fizetést kaptam még a 150 ezer se volt meg) hanem, hogy kihagyunk-e valamit,szüksége van a fejlődése szempontjából? Okos kislány és nagyon barátságos az idős néniket kifejezetten nagyon szereti 😊
2023. ápr. 23. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
52%
49-es köszi, igen, hasonlót akartam én is válaszolni. 😊Szerintem minden megoldható, csak akarni kell. Meg persze nem árt olyan embernek szülni sem, aki partner ebben, és kiveszi a részét a gyereknevelésben is, nem csak a csinálásban.
2023. ápr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
76%

Este 10 után nem működik a netflix/tv? Nyilván nem kell minden nap 1-ig ébren lenni, aztán 7-kor kelni, de néha nem bírtok kicsit tovább ébren maradni amúgy?

Meg nagyon cuki babysitterek is vannak, ha nagyi nem opció, sok fiatalnak is jól jön pl egyetem mellett egy kis plusz. Idővel pedig egymásnál alszanak ovis/sulis barátok pl, az is jó lehetőség.

2023. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
18%

De tudunk ébren maradni, nem szoktunk vele aludni szinte soha, nekem éjfél mire ágyba kerülök kb, de általában 10 óra mire oda jutunk egyáltalan, hogy elmegyünk mi is zuhanyozni, bepakolni másnapra stb. Sőt, én van hogy este 10-kor még főzök..

Mivel 4-re érünk haza minden nap, hozzuk az oviból, nem a tv elé akarjuk berakni amíg mi főzünk meg házimunkázunk, általában elmegyünk együtt bicajozni, játszunk stb

Este 11-kor pedig már nem, nincs kedvünk sem hozzá. Főleg hogy én kelek 6-kor, férjem is 5-kor (mert 7-15ig dolgozik) Annál az alvás nekünk fontosabb, komoly beosztásban dolgozunk mindketten, emberekért, milliárdos árukért felelünk, egy félregépeléssel 50 milliós balhékat lehet csinálni, nem áldozzuk be azt a napi 6 óra alvást netflixezésre.


Babysitter járt régebben néha, de már nem tud jönni ő sem, mert főállása van és nem vállal már, ő ismerős volt, idegent nem akarunk a házba engedni.


Láttam Pesten van ilyen ottalvós pizsiparty a 9.kerben rendszeresen, de csak 5 éves kortól lehet menni, azt pl majd lehet megpróbáljuk, ha elmúlik 5

2023. ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
30%

A házimunkába miért nem vonjátok bele? Legalább hamar megtanulja, hogy nem magától van kaja az asztalon, tiszta ruha, stb. Én mindent a lányommal együtt csinálok, nem dugom a tv elé azért, mert főzni kell. Több napra főzök, hogy legyen idő programokra is.

Ti életetek, úgy csináljátok, ahogy nektek kényelmes, de én úgy látom, hogy nagyon sok a kifogás ahelyett, hogy megoldást keresnétek.

2023. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
0%

Lehet kifogás, mert amúgy sem érdekel egyikőnket sem annyira sem a tv, sem a sorozatok, nyilván nem is kapkodunk miatta. Ami jó lenne közös programok, színház, étterem ilyenek, de ahhoz ember kellene, aki vigyáz rá. Most egyszer voltunk színházban 2 hete együtt, akkor egy barátnőm vigyázott rá, de neki is van 2 kicsi gyerek (nagyon kicsi) nyilván nem hagyhatom rá rendszeresen.

Majd egyszer... :)

Amúgy bevonjuk, szokott mosógépet pakolni, ki be, sütni, kutyát etetni, elpakolni játékokat ilyesmiket, de nyilván ez hú de sokat nem számít.

2023. ápr. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
63%

53, egy gyerekkel így elúszni azért tehetség kell.

1 tartós beteg, folyamatos fejlesztésre hordott gyerekkel és 1 egészségessel jobban beosztjuk az időnket. Nem jár sitter, se nagyi, mindketten felelős állásban dolgozunk. Igaz, én "csak" 1,5 éve jöttem vissza, miután a kicsi ovis lett.

2023. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom mire gondolsz, mivel vagyunk elúszva, rend van kint a kertben is, bent a házban is, minden nap saját főzést eszünk, rendben van a gyerekkel minden, a kutyákkal is, munkában is. Nem vagyunk elúszva semmivel.
2023. ápr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
15%
Arra gondol, hogy semmi időtök egymásra, csak a mókuskerék megy. :)
2023. ápr. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
15%
Itt ugye tudod, hogy nem is a tv a lényeg... Alapból te hoztad fel, hogy már nem tudod mióta nem láttatok együtt egy filmet, mert a gyerek 10-kor alszik el. Mi csak arra próbálunk rávilágítani, hogy bármire lehet idő kisgyerek mellett is, ha nem a kifogásokat keressük állandóan és nem hagyjuk, hogy bedaráljanak a mindennapok.
2023. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem darálnak be a mindennapok amúgy, mint eddig is írtam, eljárunk barátokkal is elég sokat, mind a ketten, mindig van valami, vagy hozzánk jönnek, itt a jó idő, lehet grillezni stb. Idén év elején voltunk 8 napot nyaralni tengerparton is 3-an, a nyári egy hónap szünetben is megyünk két hétre, ősszel megyek 4 napos lánybúcsúra Barcelonaba, szóval pont nem vagyunk ilyen otthon ülünk siránkozva típusok. Én csak azt írtam mivel segítség 0 így kettesben szinte soha sehova sem jutunk el, ez a színház volt kb 4 év után az első..aki tud menni nyilván tudja hova tenni addig, mi nem..ebből jött a többi
2023. ápr. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!