Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szükséges a bölcsi vagy elég...

Szükséges a bölcsi vagy elég ha oviba adom csak be?

Figyelt kérdés
Nekem ez a két évesen beadom bölcsibe nem a barátom 😔 Szlovákiából jöttem Magyarországra férjhez,ide született a kislányunk aki másfél éves. Ott kint 3év az anyasági(környezetemben ehezz is szoktam) és nekem ez a két év kevés. Hosszú évekig vártunk rá, imádok minden napot vele még ha sokszor nemis egyszerű. És persze a cég se venne vissza kismama műszakba három műszakot sehogy sem tudnék vállalni.párom jól keres bőven fél millió felett. Itt nemis az anyagi része ami foglalkoztat(nevetséges fizetést kaptam még a 150 ezer se volt meg) hanem, hogy kihagyunk-e valamit,szüksége van a fejlődése szempontjából? Okos kislány és nagyon barátságos az idős néniket kifejezetten nagyon szereti 😊
2023. ápr. 23. 21:37
1 2 3 4 5 6 7
 41/63 anonim ***** válasza:
84%
Amúgy nekem januári gyerekem van, szeptembertől volt oviköteles ugyebár ..ha nem megy bölcsibe korábban akkor hova tettem volna január- szeptember közt még 8-9 hónapig? Szerencsés akinek ovikezdésre lesz 3 éves a gyereke..
2023. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/63 anonim ***** válasza:
76%
41, nem akadály. Bölcsit lehet a 3. születésnap előtt 1 nappal is kezdeni és egészen addig az év végéig is maradhat, amelyikben a 4 évet tölti.
2023. ápr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/63 anonim ***** válasza:
30%

Derjaderja

A childfree-s komment a 12-esre jött válaszul, ahol 1 éves gyereket adtak be, mert nem bírta otthon tovább.

2023. ápr. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/63 Derjaderja ***** válasza:
20%
Az én legjobb egyetemi barátnőm, akiről biztos vagyok benne, hogy csodás anya, mert embernek is ezerszer jobb mint én, a gyereke 7 hónapos korában ment vissza dolgozni. Most született a kistesó. Ez Svájcban van ott alapból 3 vagy 4 hónapot kapott volna, azt bővítette 7 hónapra. De ő maga is akart dolgozni menni.
2023. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/63 anonim ***** válasza:
15%

Fúha azért brutál, mennyire egymásnak tudnak esni anyák.

Az egyik ne ítélkezzen, hogy meri, de azért cserébe a másik lehordja mindennek.

Abban a részben egyetértek, hogy ha valaki szül, tudja mit vállal, jó eséllyel azt, hogy minden tőle telhetőt megad a gyereknek, hogy teljes, boldog életet élhessen, hiszen nem a gyerek akart megszületni, nem ő kérte. Ha valaki tisztában van vele, hogy nem bírja elviselni, hogy otthon kell lenni egy síró, hisztiző gyerekkel, nevelni, fejleszteni kell, az gpndolkozzon el inkább, hogy belevág-e... De inkább ne, mert egy pici gyereknek az anyja/apja mellett a helye amennyit csak lehet. ÉS TELJESEN MÁS TÉMA AZ, HA VALAKINEK NINCS MÁS VÁLASZTÁSA! Ismerek sajnos olyan anyát, aki belebetegedett, de nem tehetett mást, 1 évesen bölcsibe kellett adnia a picit. Csak a társadalmi elvárás miatt, szerintem ne szüljön senki, ha amúgy nem érzi magát rá megfelelőnek, hogy NEVELJE a gyereket. Én úgy gondolom, hogy az én gyerekem ne a Marika gondozó néni értékrendje alapján nőljön fel, nem az ő dolga megnevelni, embert faragni belőle.

És nem csak úgy maradhat nő, barát és feleség valaki az anyaság mellett, ha lepasszolja a gyereket korán. Nem volt bölcsis a lányom, mégis volt akkor is énidőm barátokkal, férjjel egyaránt, nem egy lestrapált zombi anya lettem. 😉

2023. ápr. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/63 anonim ***** válasza:
64%

És hogy volt énidőd férjjel előző? Gondolom van nagymama. Nekünk pl senki akire bízzuk... Bírom ezeket a hangzatos szavakat, de a lényeget nem részletezed..


Másrészt miért olyan hihetetlen, hogy nem mindenki a Lidl kasszából megy szülni és van akinek 2 év után már mondjuk hiányzik a munkája szeretne oda is visszamenni/várják is? Akkor annak nem lehet, ne legyen gyereke? Csak az a jó anya, aki 5 évig otthon ül a gyerekkel, és mos főz takarít meg legózik? Hagyjuk már 😅

2023. ápr. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/63 anonim válasza:
65%

Mi sok évet vártunk a kislányunkra, akit imádok, sőt nincs is megfelelő szó rá.

Mi azt beszéltük meg a férjemmel, hogy a kislányunk igényeit nézzük. 1,5 éves kora körül kezdtem azt érezni, hogy kevés vagyok neki. Minden nap ő volt a középpontban, sokat játszottunk, mondókátunk, gyurmáztunk, rajzoltunk. A játszótérre, jatszóházba mentünk, és igen érdekődik más gyerekekkel akar játszani. Mi elmentünk bölcsibe, megnéztük jött ő is velünk és nagyon tetszett neki, a gyerekekkel egyből elkezdett játszani így döntöttünk, hogy 2 évesen megy. Engem sokkal jobban megvisel, persze ő is volt, hogy sírt beszokatásnál, mert nem voltam ott, de nagyon tetszik neki. Reggelente mondja is, hogy menjünk bölcsibe. A bölcsis nénik is szeretik, mert ügyes, talpraesett és igen kell neki a gyerek közeg. Persze ha nem ilyen beállítottságú lenne, akkor itthol maradt volna ovi kezdésig. Ugyan úgy egy nyugodt, kiegyensúlyozott kisgyerek, aki imád játszani, és attől a köztünk lévő kötődés megmaradt. Tudja, hogy megyünk érte, hogy anya, apa dolgozik. Amire figyelünk, hogy hétvégén még több minőségi időt töltsünk el hárman.

2023. ápr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/63 anonim ***** válasza:
85%
46-os te nem érted, miről beszéltem... Miért kellene 5 évig otthon ülni egy gyerekkel? 3 éves kora után oviköteles alapból. Nem is azzal van a bajom, mikor 2 évesen bölcsis lesz a gyerek, ha igényli természetesen. Csak azzal, ha valaki kizárólag önös érdekből adja be, mert utál otthon lenni, nem tudja elviselni a sírást, stb. Akkor őszintén, minek kellett szülnie? Mit gondolt, nem fog sírni? Bulizni fog a pár hónapos, vagy mint az állatok, gyorsan önálló lesz és magára hagyhatja? Egy gyerek nem csak móka és kacagás és azt sem várhatjuk el, hogy más nevelje helyettünk, de minden nehézséggel együtt csodalatos dolog. Van ismerősöm, akinek magán bölcsije van, nem egyszer passzolják úgy le a gyereket, hogy ő nem tud vele mit kezdeni, neveljék meg, mert megőrül a gyerektől... Ez szerintem baromi elkeserítő.
2023. ápr. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/63 anonim ***** válasza:
28%

"És hogy volt énidőd férjjel előző? Gondolom van nagymama"


A te gyereked sose alszik? :)

Sose volt probléma se az "énidő", mert arra ott van/volt a férjem, se a "közös idő" a férjemmel 2 gyerek mellett sem, mert arra meg találtunk alkalmat segítség nélkül is. Mióta nagyobbak, még könnyebb: időnként egyszerre veszünk ki szabit és még ők oviban, iskolában, mi szabadon randizunk.

2023. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/63 anonim ***** válasza:
80%

Hát gratulálok, nekünk az éves szabi lópimpilire se elég, április van, és összesen 5-5 napunk van bent fejenként "felesleges" az egész évre, úgy, hogy már a nyári téli be van írva legalább mondjuk..

Volt már idén ovis kirándulás 1, most lesz megint 1 amire menni kell velük megint, volt már nyílt nap, most lesz nevelésnélküli munkanap jövőhéten, anyáknapja. Kb ezekre ment el nekem eddig a szabim. Férjem volt vele szabin mikor beteg volt is. Nyáron 1 hónap nyári szünet, ami 20 munkanap...azt már kiírtuk mondjuk, és akkor lesz még egy őszi is...

Hát jó nektek, ha marad szabi randizásra, mi nem győzünk spórolni vele. Tényleg komolyan írom, nem élcelődve.

Aludni se sokat alszik, kel hétvégén is 7-kor reggel, este 10-ig nem alszik, napközben sem. Egy filmet nem tudunk együtt megnézni évek óta....

Énidő van neki is nekem is, mert váltjuk egymást, barátokkal ide oda el tudunk menni, de együtt kb 0

2023. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!