Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elhagyom a gyerekem apját,...

Ha elhagyom a gyerekem apját, később nagyon fog utálni a fiam?

Figyelt kérdés

Mindig ez jár a fejemben, hogy egy fiút elszakítani az apjától, hogy én neveljem egyedül nőként, nem a legjobb ötlet...

Apának jó is lenne, de a kapcsolatunk nem megy, egyszerűen nem bírom már évekig vele. A kisfiunk most másfél éves. Fogalmam sincs mit tegyek, legyek vele 20 évig a gyerek miatt?


2019. okt. 19. 22:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Csak a gyerek miatt együtt maradni nem érdemes. De a gyerek miatt megpróbálni rendbehozni a házasságot annál inkább.



Nem, még nem tettél meg mindent. Mielőtt jönnének a kifogások.

2019. okt. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%
Nem érdeke a gyereknek, hogy egy háborús boldogtalan viszonyban legyen bútordarab. Mért nem megy a kapcsolatotok? Mikor a gyerek fogant, akkor még ment?
2019. okt. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%

A gyereknek semmi jó nincs abban ha a szülők kapcsolata rossz! Mondom ezt úgy, hogy 18 évig én voltam az ilyen gyerek... Alig vártam hogy elköltözhessek.

A mi kapcsolatunkban mindent megtettem hogy jó legyen de a másik félnek az sem volt jó. Szakítottam, most boldog vagyok a lányommal :)

2019. okt. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Gyerek előtt sem volt tökéletes már, de gyerek után teljesen felborult minden. Régen napi 3 szex volt, most kb havi 1. Nem is vágyom rá már.

Úgy beszél velem, amit már nemtudok lenyelni, főleg hogy a fiunk előtt teszi, aki lassan érteni fogja.

Én úgy érzem ennél többet érdemlek. Viszont anyagilag még összekell szedni magam mert csak albérletbe tudok menni. De amúgy most is imadják már egymast, és félek tőle hogy egyedülálló anyaként nem fogok tudni normális férfit nevelni belőle. Hiányozni fog neki az apai szigor stb...

De hát nem bírom ezt már évekig, fiatal vagyok hogy így maradjak.

2019. okt. 19. 23:24
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Apám minden héten véresre vert valakit a szűk családi körben. Amikor nem anyám kapta, akkor kapta más.


Anyagi függőség miatt nem vált el anyám tőle.

Sajnálom anyámat. Nem utálom. Jobb lett volna, ha előbb tud elválni, de akkor lehet nem mentem volna egyetemre, mert nem lett volna kaja az asztalon,.... Akkor valszeg katona lettem volna, ahhoz nem kell oktatás és adnak érte pénzt.

2019. okt. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
3%
Pszichológus segít
2019. okt. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkit pszichológushoz küldök, de ehhez nem kell. Természetesen normális férfi lesz a gyerekedből, nem kell külön férfit nevelni, magától is az lesz. Pont annyira leszel vele szigorú, amennyire szükségesnek látod. Az apját attól még nem veszti el. Ne ítéld magad boldogtalanságra! Egyébként jó eséllyel találsz magadnak olyan férfit, aki nem aláz meg, és máris lesz otthon férfiminta.
2019. okt. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy egyhagyod, még apja lesz a gyereknek, nem kell elszakítani.

Én egy éve hagytam el a férjem,de a gyereknek jó vele a kapcsolata, 2hetente nála van hétvégén, és hét közben is találkoznak ált. 2délután, ha nem apás hétvége jön, akkor 3x.

Sokkal jobb a kapcsolatuk mióta külön élünk.

2019. okt. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az érem másik oldala. A férjemnek két fia van (most 8 és 12 évesek, a váláskor 3 és 7) az előző házasságából. A gyerekek nem tudták feldolgozni a válást, hogy új szereplők léptek az életükbe. Hiába ment az apjuk, vitte őket, próbálta a kapcsolatot életben tartani, a gyerekek mára a minimálisat igénylik csak az apjukból. Pedig nála csodálatosabb apát nehezen lehet elképzelni. Én értetlenül állok ezelőtt. A férjemnek ez nagyon fáj.


Ebből csak azt akarom kihozni, hogy biztos hogy meg fog változni a kapcsolata az apjával. Valamilyen szinten el fogják veszíteni egymást. Már csak ha arra gondolok, hogy nem lesz benne a napi életében, nem ő kelti, nem nála fekszik le a suli után aludni. Kimarad egy csomó mindenből. Nagy kérdés, hogy mennyire intelligensen tudjátok megbeszélni és megoldani a láthatást. Esetleg közös nevelésben egy hét itt egy hét ott váltásban... Sok opció van. Viszont csak a gyerek miatt ne maradjatok együtt. Azt a férjem is mondta, hogy a legjobb döntés volt elválni az exétől.

2019. okt. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne maradj az apjaval ha ugy erzed nem megy. Nem fog utalni a gyerek majd megbeszelitek ha nagyobb lesz. Hidd el tobbet artasz a gyereknek ha ugy no fel, hogy az allando feszultseget erzi otthon. En is elhagytam a ferjemet. Ha gondolod irj privat. Kitartas!
2019. okt. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!