Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha elhagyom a gyerekem apját,...

Ha elhagyom a gyerekem apját, később nagyon fog utálni a fiam?

Figyelt kérdés

Mindig ez jár a fejemben, hogy egy fiút elszakítani az apjától, hogy én neveljem egyedül nőként, nem a legjobb ötlet...

Apának jó is lenne, de a kapcsolatunk nem megy, egyszerűen nem bírom már évekig vele. A kisfiunk most másfél éves. Fogalmam sincs mit tegyek, legyek vele 20 évig a gyerek miatt?


2019. okt. 19. 22:57
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
71%
Rossz kapcsilat ezerszer rosszabb a gyereknek. Az én fiam 7 éves volt, mondjuk nálunk nem volt jó apaként sem. A fiam kicsiként se viselte. De miután elköltöztünk, a gyerek iszonyúan megkönnyebbült, ezt a suli és pszichológus szakvélemény is leirta. Mondjuk nalunk személyiségzavaros az apa, igy nem is csoda.
2019. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
89%

1-es: "Nem, még nem tettél meg mindent. Mielőtt jönnének a kifogások."


Elöször is honnan tudod, MIT és MENNYIT tett a kédezö a kapcsolatért????

Másodszor az eszedbe sem jut, hogy egy kapcsolat müködéséhez KÉT ember kell? Ha az apa nem tesz semmit, akkor a kérdezönek semmi esélye!

2019. okt. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
80%
Húgom elvált, élete legnehezebb döntése volt, de a fia az apához került. Tesómat nagyon megviselte, de a gyerek volt számára fontosabb, és úgy gondolták, ott lesz jobb helye. Nem anyagiak miatt, persze. Bár tény, ott már nagyobb, hát éves volt a gyerek. Lehet ott köpködni, szerintem ezerszer jobb szülő annál, akinek nem számít a gyerek, csak ő nyerjen.
2019. okt. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Attól tartok még, hogy elakarja venni majd a gyereket tőlem. Elég befolyásos ember mármint sok kapcsolata van és pénze is és imádja a fiát.

Mondjuk engem nem egyszer megütött már. (Csak pofon)

Nemtudom ez számít-e, mármint ha felhozom ezt is a bíróságon, akkor több esélyem van ellene? Úgyis letagadná mondjuk, volt hogy nekem.is letagadta, pedig én éltem át és azt mondta ő ilyet nem tett😂 ja biztos álmodtam csak na mindegy. Szóval nekem nincs nagyon pénzem se, viszont ő egy pelenkázást nem tud megcsinálni. (Egyszer csinálta)

Mindent én csináltam/csinálok a gyerek körül...

Mai napig cicizik

Félek hogy eltudja venni tőlem majd később.

2019. okt. 20. 09:30
 15/23 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyunk házasok!
2019. okt. 20. 09:30
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Mért utálna ezért később a fiad? Szerintem inkább azért utálna mert nem hagytad el és ilyen családban kell felnőnie!

Azt írod nem is veszi ki a részét semmiből a gyerekkel kapcsolatban - persze szóban szereti, de az nem valami sok. Csak kirakatcsalád kell neki vagy mi?

Ráadásul fel is pofoz?? Mi lesz később akkor? Vagy majd a gyereket is felpofozza. Én a helyedben lépnék, de nagyon gyorsan! Ráadásul a fiadnak sem lesz jó mikor már megérti hogy apa miket mond anyának, hogy beszél vele! Mégis mire vársz még??

Egyébként olyan nem nagyon van Magyarországon, hogy apának ítélnének egy 1,5 évest, főleg aki még szopizik (kivéve ha pl. bizonyítottan drogozik, vagy nem beszámítható stb)! Úgyhogy minél előbb add be a válókeresetet. Ilyenekre persze hivatkozhatsz a válás során h téged felpofoz, a gyerekkel nem törődik stb - ezek növelik az esélyeid. Viszont ha mindkét fél ragaszkodik a gyerekhez, akkor általában szinte fele-fele arányban szokták megítélni a láthatást nagyobb gyereknél, tehát nem csak minden 2. hétvége apáé, hanem még ezen kívül több nap is.

2019. okt. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
17%

Nem vagy egyszerű helyzetben, ugyanis a hatalmával vissza fog élni, mert most is megteheti a kapcsolatotokban.

Ezért nem kellett soha olyan férfi, aki gazdag és befolyásos... Pont ezek a legszemetebbek, mert még a bíróságot is meg tudják venni.

Amíg összeszeded magad anyagilag, próbálj meg bizonyítékokat gyűjteni arról, hogy bántalmazó. Bár, ha a gyereket nem bántja, akkor a bíróságon sajnos le fogják kakilni, hogy téged pofozgat.

Sok sikert neked!

2019. okt. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
59%
Mert ha elhagyod akkor az apa nem tart igényt láthatásra?
2019. okt. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Normálisan kell elválni és akkor nem lesz gond. Maradjatok egy városban így apa akkor mehet a gyerekkel játszótérre, vagy tanulhat vele stb. Amikor csak megbeszélitek. Nyilván a kötelezőket le kell írni, de azon túl ha intelligensen megbeszélitek, nem lehet gond. Pl kedd és csütörtökönként apa megy a gyerekért és este 7-re viszi haza addig ő van vele. Stb.
2019. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod hogy a fiad is olyan éberré váljon amilyen az apja akkor maradj vele . Tapasztalatból mondom 5 én vagyunk testvérek ebből köztünk egy fiú van ,a bátyám, édesanyám egyedül nevelt fel bennünket apa nélkül, és nem túlzok ha azt mondom mindenkinek olyan férhet kívánok amilyen az én bátyám, gondoskodó jó lelkű ,ügyes kezű, de nem papucs férj +tökéletes Apa lett belőle! Az jobban tönkretenné a fiad ha nap mint nap azt érezné hogy nem vagytok boldogak , a folytonos civakodás sem lenne rá jó hatással.
2019. okt. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!