Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, ti mit tennétek...

Anyukák, ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Adott egy család ( de nem házasok)


Anyuka apuka és kisbaba ( 9 hónapos)


Anyuka megcsalta apukát és ez kiderült.


Apuka összetört és klépett a kapcsotból.


Viszont a gyereket is vinni szeretné közös felügyelettel.


Még csak most fogadott apuka ügyvedet így még sehol nem tart az ügy.


Anyuka teljesen összetört mert tudja hogy ezt rettenetesen elrontotta viszont a gyereket ő akarja nevelni.


Mint anyák ti mit tennétek ebben a helyzetben?

Belemennétek a közös felügyeletbe bíróságon kívül?


Nő létemre sajnos az iazság az igazság ezt anyuka elrontotta nagyon és apuka elveszítette a családját önhibán kívül, megbocsájtás kizárva és ilyet kérni sem lehet ezek után.


Ti mit tennétek egy olyan férfial aki ezen végigment és a gyerekét nem akarja elveszíteni és hétvégi apuka pedig nem akar lenni ha már a családja volt neki a mindene?



2020. jan. 14. 18:54
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
70%

Hasonló volt a helyzet, csak 3 éves volt a gyerek, igaz, én nem is akartam folytatni a kapcsolatot (nekem a megcsalás nem ok volt, hanem a következménye az elszaródott kapcsolatnak).

De nem merült fel egy percig se, hogy ne az enyém legyen a felügyelet, és ezt az exem is így gondolta. 3 év alatti gyerek esetében meg extrém esetek kivételével természetes, hogy az anyánál van a gyerek elhelyezve.

A közös felügyeletet ő amúgy hogy gondolná?

Ha pl heti váltásban, az a lehető legrosszabb opció a gyerekre nézve, teljesen kibillen majd, nem lesz stabil neki semmi...

2020. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
83%

Sok mindent nem tudsz tenni. Keresel egy ügyvédet, aki jártas a családjogban, és elmondja, hogy mit tudsz tenni és minek milyen előnyei-hátrányai vannak. Egyébként az osztott nevelésnek inkább hátrányai vannak, mint előnyei. Adott egy 9 hónapos gyerek, aki hiába nem szopizik, de állandóságra van szüksége, ami nem lesz meg, ha egyik héten itt, másik héten ott lakik. Eleve nem biztos, hogy egyforma a volt párod és a te életritmusod, nem tudjátok tartani ugyanazt a napirendet stb stb. Ez a gyereknek minden, csak nem jó. Ha beüt a szeparációs szorongás (mert pár hónap és jó eséllyel beüt, se éjjeletek, se nappalotok nem lesz, mert úgy össze fogja zavarni a gyermeket a váltott nevelés már most, hiszen ezzel a módszerrel kb mint egyenértékű szülőket kezelne titeket és hetente szembesülnie kellene vele, hogy valamelyikőtök eltűnik akár örökre, mert az ő fogalmaiban még nincs olyan, hogy páros héten apámnál, páratlanon anyámnál lakok) És ez csak a kezdet. Teszem azt a volt párod új munkát kap másik városban. Ugrik a váltott nevelés, mert feltétele az osztott nevelésnek, hogy mindkét fél el tudja vinni a gyereket az aktuális bölcsibe, oviba, tanintézménybe. Ha ez egybeesne mondjuk egy óvodai beszoktatással, akkor megint kész lenne a baj. A gyereknek nem csak azt kellene megszokni, hogy új helyre került, hanem azt is, hogy eddig mondjuk heti váltásban lakott az apjával, most meg látja az apját kéthetente két napra mikor ott alszik nála, mert másképp nem tudjátok megoldani. De akkor nézzük meg azt a szituációt, amikor már kicsit naagyobb és kezdi bontogatni a szárnyait, feszegeti a határait. Egy kiskamaszt teljesen összezavar, hogy apánál pl. engedett kilenckor tévézni, ellenben mondjuk kötelező vasárnap templomba menni, míg anyánál következő héten azt kell megszokni, hogy nyolc után se laptop se tv, neki a házimunkában kell segíteni, stb. Mire belerázódik a gyerek abba, hogy hol mik a szabályok, már megint költözhet a másik szülőhöz, akinél új dolgokat kell megszokni. És ez még a legjobb eset olyan értelemben, hogy ha mindketten egyedül maradtok, és csak hozzátok, a ti szabályaitokhoz kell alkalmazkodni, de még nagyobb lesz a káosz, ha neked képbe jön Pisti, akitől születik még egy gyereked, a Juli, az apjának meg Sáritól lesz egy Hannácskája és még másik négy embernek is el kell viselnie a heppjeit heti váltásban. Nyilván ez a kétheti láthatásnál is megvan, ha ott alszik, de akkor úgy van vele az ember, hogy kibírja azt a két napot aztán hazamegy a megszokott helyére ahol utána majdnem két hét alatt kipiheni a dolgokat. Na a ti gyereketeknek ilyen nem lesz. Illetve azt is jó lenne átgondolni, hogy te felnőtt fejjel mit szólnál, ha valaki arra kötelezne, hogy hetente költözz a-ból b-be. Gondolom te se örülnél, hiába mondanák neked, hogy mindkét lakás kényelmes és mindkét helyen szeretnek.

Összességében azt mondanám keress egy ügyvédet, ha más nem tanácsadás céljából. Az enyém anno nem támogatta egyáltalán az osztott nevelést. Ő elmondja mit lehet tenni. Esetleg ajánl egy mediátort. Nem tudom most milyen a kapcsolatod az exeddel, lehet érdemes lenne elmenni hozzá beszélni. Illetve még kicsi a gyereketek, ez igaz, de érdemes lenne mindkettőtöknek közösen elmenni egy gyerekpszichológushoz, és kikérni a véleményét, hogy mit gondol, egy-egy megoldás milyen esetleges hatással lesz a gyerek életére, személyiségére.

2020. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
60%

Érdekes, ha a pasi csalja meg a nőt, akkor meg megy a hápogás meg a mutogatás, most meg mindenki milyen megértő, meg "nem a világ vége".


Normálisak vagytok ti egyáltalán????


Nekem ne meséld be azt, hogy "más kellett ahhoz, hogy újra nőnek érezhessem magam", jól hangzik, de fos kamu. Ennyi erővel minden nő megcsalhatná a férjét a szülésre hivatkozva. Szép dolog a megbánás, de kitörölheted vele a s3ggedet kb. Ez a vonat már elment.


Simán lehet közös felügyelet, a gyereknek is jobb, ha érzi mindkét oldalról a törődést, és nem csak egy hétvégi apukája lesz, főleg, ha tényleg ilyen rendes (volt) párod van.

2020. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
47%

#32 vagyok. Azt hozzátenném, hogy apuka ha nincs megegyezés, akkor nem tud a bíróságon közös felügyeletet kérni, csak kizárólagos felügyeletet. Amit a gyerek korára tekintettel nem fog megkapni, de mivel a közös felügyeletet csak megegyezés útján lehet kérni, így ő ha már egyedül kér valamit, akkor kizárólagost kérhet. Ilyenkor úgy van, hogy a bíróság dönt a felügyeleti jogról, hogy ki kapja. Általában ha nem sikerül megegyezni anyuka kapja a kizárólagost, és ez már általában így marad, kivéve pl ha a felek x idő múlva átgondolják és közösen, megegyezéssel kérik a módosítást közös felügyeleti jogra, vagy ha a másik fél (általában apuka) megint megtámadja a bírósági döntést és újra ügyet indít a kizárólagos felügyeleti jogért, amit általában újra elutasítanak.

Ezt most nem azért írom, hogy jobban érezd magad, hogy nálad lesz elhelyezve a gyerek, csak tény. Magánvéleményem, hogy rendkívül sajnálom apukát, ha ő nem tud megbocsátani, ami amúgy valahol érthető, ezzel az egyszeri szexszel tényleg tönkretetted az életét, a gyerekkel való viszonyát. Én kb. pont a másik oldalon vagyok, onnan tudom ezeket, hogy nálunk a gyerek apja akart még "élni", csak hát ugye ilyenkor a nő jobb helyzetben van, mert a gyerekelhelyezések a nőnek kedveznek.

2020. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Csak az első pár választ olvastam.


Ha anyukánál valaki más el tudta érni, hogy elfeledkezzen magáról(testéről), akkor az apukával a kapcsolatuk már romokban volt, hisz ez apukának nem ment, apuka “kevés” volt ehhez az anyuka számára.


Rossz szexuális élet-halott kapcsolat


Szerintem korábban is csak eltűrte anyuka a szexet, nem pedig élvezte. Ez van, ha logikus döntés alapján választunk párt, kedves velünk, jó apa lenne, jó munkája van, megbízható, a szex meg nem is annyira rossz.. így nem szabad leélni egy életet.


Jó, hogy szétmentek, de a gyerek maradjon egyik szülőnél, amíg ilyen kicsi, a másik meg ne csak hétvégén látogassa, hanem munka után is, csak ne vigye magával, csak hétvégén.

2020. jan. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Manapság eleve közös felügyelet az ítéletek 99%-a. Akkor is, ha nem megy bele anyuka bíróságon kívül.

De gondolom anyuka a megosztott elhelyezésre gondol, magyaran egy hét itt, egy hét ott. Ezt egy ekkora gyereknel nem fogják hagyni.

2020. jan. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
73%
Amugy meg a megcsalástól nem lesz valaki rossz szülő, uhyhiyg ez az egész történet a bírót nem fogja érdekelni. Kb kizárt, hogy egy ekkora gyereket az apánál helyezzenek el.
2020. jan. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
38%
Még nem volt gyerek, amikor bocsájtottam meg megcsalást. Nem egyszeri alkalom volt, szeretője volt. 7. éve voltunk együtt mikor lebukott. Nem mondom hogy könnyű volt túl lenni rajta, de mérlegeltem, felismertem hogy nekem is volt benne részem hogy ez történt és együtt maradtunk. Ennek több éve. Az biztos, hogy még egy ilyen dolgot már nem bírna el a házasságunk, de ezt már mind a ketten tudjuk legalább. Tudtára kell adnod, hogy vele meg a gyerekkel akarod folytatni az életed, komolyan el kell vele beszélgetned, és akkor hátra hajlik a folytatásra. Ha szeret, fontos vagy neki, akkor megpróbál túl lenni ezen. Ha kevésbé, és csak az önèrzete a fontos, akkor hagyd a fenébe, fiatal vagy még új életet kezdeni.
2020. jan. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem is itt max szeretet van, nem vágy vagy párkapcsolat.

Nem vagy hibás hogy megcsaltad. Ha eltitkoltad, azt nem kellett volna.

Szét kell menni. Még 30 évig akarsz muszàjból szexelni?

Ne hagyd hogy bűnbaknak állítsanak be. A párod is homokba dugta a fejét valószínűleg jó ideje.

Mindkettőtöknek majd egy női-férfi kapcsolat kell.

2020. jan. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
12%

Engem is nagyon zavar ez az anyuka apuka

Miert nem lehet azt irni hogy "én" ő " tudjuk hogy rolad van szo szerintem nem nehez rajonni

Amugy meg ha a gyerekemet elakarna venni az apja kb kikeszulnek mert hat a gyerekem es szeretem es nalam lenne a legjobb helye

Szeirntem egy gyereknek az anyanal van a helye ha az az anya jo szülő. Az hogy megcsaltad a parod nem veszely a gyerekre nezve.

2020. jan. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!