Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Benneteket nem idegesítenek a...

Benneteket nem idegesítenek a tejcsi, büfcsi, gyümi, szopi és más becézgetések?

Figyelt kérdés
Nem tudom de én úgy vagyok vele, hogy mert szültem még nem lettem 3 éves. A gyümölcs nekem nem gyümi és megőrülök ezektől a becézésektől. A gyereket becézem de őt is a nevén. Nekem nem babóm és pocaklakóm volt-van hanem kislányom!Szeretem őt és nem szerizem és nem telcsizek hanem telefonálok!
2010. júl. 26. 16:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
52%

18.44! Azt mindjárt gondoltam, hogy te használod ezeket a szavakat, ami szerinted rövidítés de a kérdező most felvilágosított, hogy a tejci az hosszabb szó mint a tej! :-))

Az értelmi szinted elég jó helyen áll, hát mit mondjak ez szopcsi! :-)))

2010. júl. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%

Kb. úgy vagyok mint a 18.11-es válaszoló.

A tejcsi még elmegy, de a tejci, az nagyon idegesít. (Gyerekkoromban is tejcsinek hívtam az esti tejem) Én sem azt mondtam hogy szopott a baba, hanem szopizott. A gyümi is aranyos, de a büfcsi, az tényleg durva.

A pocaklakó viszont tetszik, szerintem az nem egy kategória ezekkel a "ci" és "csi" végű szavakkal.


Na a szeri meg a telcsi is elég idegesítő. Az ismi sem tetszik az ismerős szóra, főleg hogy ha felnőttek használják. Szóval arra akarok kilyukadni hogy nem csak feltétlenül a babás becézgetések kiakasztóak néha, hanem ami úgy ma általában megy rövidítések és becézgetések gyanánt. Főleg közösségi oldalakon van jópár gyöngyszem.

2010. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
100%

Néha én is megdöbbenek az ilyen rövidítéseken/becézéseken: volt, hogy egy választ 2-3-szor olvastam el, hogy "lefordítsam". Ezek a szavak nem aranyosak, inkább marhára idegesítőek.

Én még azon tudok kiakadni, ha a gyerekről többes szám első személyben beszélnek: "már egyedül állunk", "almát ettünk", "nő a 4. fogunk". ÁÁÁÁÁ

2010. júl. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%

És most ki emelte ki külön a tejci,tejcsi szót te okos?!

Én szeretem ezeket és kész.Ha kénytelen vagy elolvasni így jártál.Ez szopcsi :-)))))))))))))))

2010. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:

A tejcsi, büfi, gyümi szavakkal nincs semmi bajom, ezeket használom is. Egyébként tényleg, a büfi a büfiztetés rövidítése vagy a büfögésé? Mert az elég fura lenne, ha úgy mondanám büfögött a babám.:-)

Sok szó van beépülve a köztudatba ami szintén becézés és mégsem akad fenn rajta senki, pl. cici,popsi,stb. Sztem akkor zavaró az ilyen becézgetés ha már túlzásokba esik valaki.

2010. júl. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Nekem nem fura az ha azt mondom böfögött! Természetes dolog, mindenki böfögött már. A szó attól hat furcsának, hogy a büfizet-tet használja mindenki. Miért lenne ez csúnya szó? Lassan a normál magyar szavak lesznek a furcsák és csúnyák,és ha születik a baba át kell váltani baba nyelvre mert a "normál" beszéd káromkodásnak hat???
2010. júl. 28. 13:45
 27/39 anonim ***** válasza:
Nem csúnya szó, csak nem mondjuk egy babára,mert nem illik rá.
2010. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy ha ennyire ellene vagy a babás becézéseknek, akkor nem is fogsz pl. olyat mondani a gyerekednek, hogy "nézd kicsim, ott egy cica", hanem "nézd kicsim, ott egy macska" Vagy nem lesz kutyus, hanem csak kutya/eb?!
2010. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
Egyébként számomra a mai sláger amit itt olvastam, és ettől már az én hátamon is felállt a szőr: kapcsiban (~kapcsolatban)
2010. júl. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Nem mondd olyat,hogy kicsim, az is becézés.:-)
2010. júl. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!