Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bejelentsem, hogy terhes...

Bejelentsem, hogy terhes vagyok? Ilyenkor mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap lett pozitív a tesztem, a munkahelyen várni szerettem volna 3 hónapot azzal, hogy elmondjam. Viszont a jelen helyzetre való tekintettel a főnököm az átmeneti időszakra fizetést akar csökkenteni. Úgy gondolom, a bejelentéssel ez rám nem vonatkozna, de ugye még semmi nem biztos a terhességet illetően sem. Orvosnál sem voltam.
2020. ápr. 13. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/71 anonim ***** válasza:
93%
Tények: Létszámleépítésnél ugyanúgy elküldhetik a terhes nőt. Pont.
2020. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/71 A kérdező kommentje:
Nem, nem küldhetik el. Az előző terhességemnél ezzel próbálkoztak és nem jött össze nekik. Pont. :)
2020. ápr. 13. 13:04
 13/71 anonim ***** válasza:
100%
De akkor mi a kérdésed?
2020. ápr. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/71 A kérdező kommentje:
Egyedül a fizetés csökkentése a kérdésem, de nemsokára megkérdezek erről egy jogászt. Az a biztos.
2020. ápr. 13. 13:10
 15/71 anonim ***** válasza:
94%
Igen, mert valószíneg lehetett bizonyítani, hogy nincs bajban a cég, nem indokolta semmi a kamu leépítést és a terhességed miatt lett volna egyértelműen. Most viszont baromira nem ez a helyzet, elég nyomós indok van arra, hogy a cégek leépítsenek, fizetést csökkentsenek. Hiába nem tetszik a válasz.
2020. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/71 anonim ***** válasza:
86%

Azt értsd meg végre, mielőtt hiú ábrándokban ringatod magad, hogy csupán a terhesség ténye nem mentesít téged egy vis maior helyzetben a bércsökkentés, illetve a felmondás alól.

HR-s vagyok, nem a levegőbe beszélek!

Ha el akarnak küldeni, az első te leszel, NEM MEGFELELŐ MUNKAVÉGZÉS, vagy a MUNKAKÖZÖSSÉG IZGATÁSA miatt és ez ellen nem tehetsz semmit!

Nem ad neked védelmet, hogy tegnap felcsinált a Jani, de felőlem próbálkozhatsz!

2020. ápr. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/71 A kérdező kommentje:
Kedves sokat tudó HR-es olvasd el kérlek amit küldtem, azt jogászok írták, nem egy irigy HR-es. :) Még a jelenlegi helyzetben SEM bocsájtható el terhes nő. De nemsoká hívom az ismerősöm.
2020. ápr. 13. 13:17
 18/71 anonim ***** válasza:
91%

#17


IRIGY??? :D:D:D

Aztán mesélj már, mi a francot lehetne rajtad, vagy tőled irigyelni?

2020. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/71 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező, nem érted, amit belinkeltél szerintem. "Felmondással nem szűntethető meg". A létszámleépítésnél nincs felmondás.
2020. ápr. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/71 anonim ***** válasza:
100%

A terhes nőnek, csak azért mert terhes, nem csökkenthető a munkabére.

Viszont amikor egységesen mindenkinek csökkentik, akkor neki csupán azért mert terhes, nem fogják nem csökkenteni.

2020. ápr. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!