Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bejelentsem, hogy terhes...

Bejelentsem, hogy terhes vagyok? Ilyenkor mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap lett pozitív a tesztem, a munkahelyen várni szerettem volna 3 hónapot azzal, hogy elmondjam. Viszont a jelen helyzetre való tekintettel a főnököm az átmeneti időszakra fizetést akar csökkenteni. Úgy gondolom, a bejelentéssel ez rám nem vonatkozna, de ugye még semmi nem biztos a terhességet illetően sem. Orvosnál sem voltam.
2020. ápr. 13. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 A kérdező kommentje:
Hozzátenném azt is, hogy épeszű ember valóban tisztában van azzal, hogy mire kell számítani, de sokan hogy tegyenek félre ha nincs miből? Elmondanád? Üdv a valóságban, sehogy! Ez nem úgy működik, hogy félre akarok tenni és pénz teremtődik. Örülök, ha nálatok így van, de a lakosság legnagyobb százalékában sajnos nincs!
2020. ápr. 14. 14:55
 62/71 anonim ***** válasza:
51%

Akinek nincs miből félretenni, az mondjuk ne vállaljon 3 gyereket. Igen szemét vagyok szerinted, engem meg nem érdekel. Unom már, hogy folyton azokat kell sajnálni akik a semmire szaporodnak, aztán még nekik áll feljebb mert hogy nekik is jár a nagycsalád. Hát nem, a nagycsalád egy nagy kötelezettség is, fel kéne nőni hozzá anyagilag meg mindenhogy, nem a másikat szapulni mert bezzeg neki ment.

Aki meg nem keres rosszul annak meg indokolatlan a nyálas gyerekemszájából veszem ki, meg a trükközés, mert nem vesz ki semmit a szájából. Van tartaléka, arra a pár hónapra, amíg tart a pandémia. Aztán felteszem a cégnek módjában áll a fizetéseket rendezni.

2020. ápr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:
51%
Kérdező, szerintem ez már egy fölösleges vita. Te eldöntötted hogy azt a pénzt márpedig "visszaszerzed", dacára az amúgy jó fizetésnek vagy megtakarításnak, neked az kell és kész. Akkor beveted a nagyágyút meglóbálod a friss pisis tesztet, aztán hajrá. Mi a kérdés még? Vagy volt egyáltalán?
2020. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 A kérdező kommentje:
Azt én sem díjazom, amikor valaki nyomorba szül. Viszont aki azért el tud tartani egy-két gyereket de nem milliomos, ő ugyanúgy megérdemli a családot. Egyik munkatársam is sakkozik a hónap végén az utolsó 10 ezer forinttal, de a 2 gyereke nem szenved hiányt semmiben. Külön órákra, fizetős edzésekre járnak. Sajnos ez a helyzet. Ha úgy gondolkozna mindenki, hogy csak bőséges anyagi helyzetre legyen gyerek, akkor megsúgom valószínűleg nem léteznél te sem és a csaladod sem. Biztos volt valaki/valakik a családfádban akik kicsit nélkülöztek, mégis lett gyerekük. Nem hiszem, hogy mindig mindenki jómódú volt.
2020. ápr. 14. 15:10
 65/71 anonim ***** válasza:
61%

Van itt válaszoló, aki nem tud szöveget értelmezni csak nyalni. Hol átkozódás az, ha valaki leírja, hogy nini mik orvosi papírral ugráljon valaki, ne csak a pisis teszttel? Ennyire nem kell mimózának lenni, ez nem rosszakarás meg átok szórás. Egyeseknek kimaradt az iskola.

Ha a kérdezőnek annyira megértő lenne a főnöke, hogy egy este alatt megoldódik a probléma, akkor nem itt lenne...

2020. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 anonim ***** válasza:
34%

Mert utolsó, most mit vársz egy olyan szerencsétlentől aki azzal kíséreli meg lenyomni a másikat hogy "a férjed majd jól helyretesz"? :D

Biztos nagyon értelmes lehet az egész pereputtyával együtt, ahol a zura parancsolója mondja meg még azt is mit kezdhet a munkahelyi ügyeivel vagy mit nem.

Mint galambbal sakkozni....

2020. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/71 anonim ***** válasza:
14%
A kérdezőnek van 2 gyereke, és jön a harmadik, nem nekem. Nekem van megtakarításom, fsza gyedem, munkahelyem, stb. De biztos én nem tudok szöveget értelmezni. Ti vagytok irigyek itt a pénzre, azon vergődtök, hogy neki ne legyen. Ugráljon is csak a pozitív teszttel, ha azon múlik a fele fizetése. Aki azt mondja, hogy neki nem számítana, az meg engem ne minősítgessen, mert baromi álszent, nem mellesleg nyilvánvalóan hazug is, mert SENKI sem adná oda, ha nem muszáj.
2020. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
34%
Még mindig nem azzal van a baj, hogy a kérdezővel kivételt tesz a főnöke, hanem, hogy nem értitek a jogszabályokat.
2020. ápr. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:
18%

De ő pont azért kérdezett, hogy tisztában legyen vele, csak úgy a torkának estek, hogy hihetetlen.

Azért ne ő legyen már a szar, amiért visszaadta ugyanazt a stílust. Én nem nyalok neki, senkim ő nekem, de baromi érzékeny vagyok az ilyenekre, hogy alaptalanul küldenék máglyára csak azért, mert ő nem szopik együtt a nyájjal. Nem igazságos, ezt nem győzöm hangsúlyozni, de abszolút nem értem ezt a sok rosszindulatot ezektől a kommentelőktől. Miért fáj nekik, hogy a kérdezőnek megmarad a fele fizetése? Az ő gyereküknek kevesebb lesz attól? Nyilván nem. De itt két nő úgy hergeli egymást a rosszindulatba, hogy a pofám leszakad. Az ilyenek ülnek a padon a játszótéren és beszélik ki a többi anyát, az ilyenek nem bírnak meglenni konfliktus nélkül. Hacsaknem a gyermektelenségbe vannak így belekeseredve. Az egyszerű, dolgozó ember, de még a legtöbb szellemi dolgozó sem tud milliós megtakarítással nekikzedeni a családalapításnak, de megy a köpködés. Lakatos Rozalinda elé bezzeg nincs merszük odaállni, hogy ne fialja a huszadikat. Azért én nem tudom, hogy mit képzelnek ezek. Irigyek, vagy nem tudom. Frusztráltak, és így vezetik le. Egyből azt mondják, hogy "a zura" mondja meg a másiknak, mert fel nem bírják fogni, hogy van olyan kapcsolat is, ahol a felek egyenlőek, és a másik szemébe mondhatják éppen, hogy "bzmeg, te hülye vagy". Oda-vissza. Micsoda sivár, érzelemszegény, mégis gyűlölettel teli élet lehet az ilyen nőké. Én, de ti sem, képmutató boszorkányok, nem adnátok a pénzeteket, ha nem lenne muszáj. Gyerekkel, de nélküle sem. Én akkor egy érzelmes 3,14csa vagyok, vállalom, de emberségből nem buktam meg, mint ti. Nekem is olyan, mint galambokkal sakkozni, mert fel nem foghatok ilyen mélységet.

2020. ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
64%
Jóvan', hergeld még magad, ha attól neked jobb. Nevetséges vagy. 😀
2020. ápr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!