Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bejelentsem, hogy terhes...

Bejelentsem, hogy terhes vagyok? Ilyenkor mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap lett pozitív a tesztem, a munkahelyen várni szerettem volna 3 hónapot azzal, hogy elmondjam. Viszont a jelen helyzetre való tekintettel a főnököm az átmeneti időszakra fizetést akar csökkenteni. Úgy gondolom, a bejelentéssel ez rám nem vonatkozna, de ugye még semmi nem biztos a terhességet illetően sem. Orvosnál sem voltam.
2020. ápr. 13. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
82%

Ja de várj egy valamiben igazad volt: mikor írtam a 42-es választ feltételeztem hogy mindenkinek világos, egy ilyen ügyben miért is elengedhetetlenül fontos egy valós egészséges lehetőleg 12 hét+-os terhesség megállapításának ténye, így csak azt a pár sort írtam amit, nem körítettem.

Bocsi, elfelejtettem hogy vannak ilyen hormongőzös lángelmék akik majd úgyis jól kiforgatják a mondandóm és fejemet veszik.

Igazad van legközelebb a legrosszabból indulok ki és regényt írok.

2020. ápr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:

Az én stílusom is azért volt ilyen, mert rögtön ment a magyar mentalitás a válaszadóktól, hogy ha nekik rossz vagy csak rossz lehet, akkor már másnak is legyen. Nem fogom megmagyarázni a kérdésem lényegét, mert azt már észrevettem, hogy értő olvasás és logika az nagyon nem megy. Ne haragudjatok, de mintha tizen évesekkel beszélgetnék... Tisztában vagyok vele, hogy elhalhat, pont ezért is kérdeztem, hogy ezt is belekalkulálva mi lenne a legjobb döntés? Kockáztatok és bevállalom, így nem bukok 45 százalék bércsökkentést vagy nem vallom még be csak majd ha biztos lesz de onnantól kezdve minden juttatásom emiatt kevesebb lesz a szülési szabadság alatt. Leírom újra, mert tudom, hogy ez lenne a következő kérdés, hiába írtam már le a választ. Amint aláírom a bércsökkentést hiába visszamenőlegesen is érvényes az orvosi papír, nincs visszaút, ugyanis ott az aláírásom.


Az pedig nagyon képmutató, aki azt mondja, hogy nem tenné meg. Nem, persze... Két gyerek mellett terhesen bevállalna egy nagy bércsökkentést úgy, hogy tudja jól, az rá igazából nem vonatkozna. Csak azért, hogy neki is rossz legyen mint másnak. :D Biztos a vonat elé is kiugranátok ha a szomszéd azt teszi vagy felgyújtanátok a házatok ha a barátotokat kilakoltatják. Igen, így működik ez. Akkor viszont éhezzetek is, mert a világ sok részén éheznek, és ez nem jogos! Főleg nálatok nem lenne ez igaz, akiknek az ereiből is a rosszindulat folyik.

És itt befejeztem tényleg. Szívesen folytatnám, de nagyon fárasztó értő olvasás leckéket tartani elvileg felnőtt embereknek.

2020. ápr. 14. 12:47
 53/71 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező hogy jön már ide a vonat elé ugrás?? És akkor mi vagyunk a tieznévesek? óóó hogyne.

Látom egy újabb lángelmével van dolgunk aki rohadt jól tudja, hogy ki mit gondol, miben hazudik....csak tudnám ha ekkora zseni vagy miért írsz ki kérdést bármiről??? Hisz te úgyis mindent jobban tudsz, mint az ide írogató dedósok nem?

Igen ahogy írtam korai nagyon a terhességed. De ezek után már nem merek mit írni mert ha valaki nem nyal be neked, látom megy a sértődés, meg a személyeskedés.

Mérlegeld, hogy milyen az anyagi helyzetetek. Ha annyira rohadtul kell az a pénz mert a bércsökkenés után felkopna az állatok, akkor nosza vágj bele a pár napos terhességeddel, és reménykedjük a legjobbakban. Ha meg nem olyan vészes a helyzet, én lenyelném a békát. De ez csak én vagyok, úgyis azt teszel amit akarsz.

De legközelebb kérlek ne itt kérdezz mert elképzelhető, hogy valaki nem a várt válaszokat fogja adni.

2020. ápr. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 anonim ***** válasza:
16%

Igen, igen, te aztán odaadnád a fizetésed majdnem felét úgy, hogy van már 2 gyereked és úton a harmadik, biztosan. Jaj, hagyjad már magad!

Majd biztos kiveszi a gyerekei szájából azt az összeget. 🙄 Szégyelld magad, ha te úgy tennél! Mondjuk előbb tenne helyre a férjed, remélhetőleg.

Attól még genyóság, hogy csak a terhesekre vonatkozik, de arról már tán nem ő tehet.

2020. ápr. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/71 A kérdező kommentje:
Teljesen elfogadtam volna a nem várt választ ha az jogos és nem a düh fortyogott volna az emberekben valaszadás közben, hogy "na persze neki se legyen jó ha nekem sem". Például az utolsó válaszod utolsó része teljesen korrekt, de azt hiszem bevallhatjuk, hogy a többi válasz nem volt az és nem racionális gondolkozás alapján születtek a válaszok hanem a tipikis magyar mentalitásból. De észrevettétek vajon, hogy ti majdnem mind ugyanazt próbáltátok elérni nálam, amit ti az én tettemben elítéltek? Nem hiszem, mert saját szemetekben a gerendát sem... Pont ezért hoztam kiugró példákat, amik csúnyán hangzanak, de az értelmét tekintve ugyanazok, amit ti elítéltek a tettemben. Magyarul szerintetek ha másnak rossz, akkor álljunk be a sorba és nekünk is legyen rossz, hiába ránk más szabály vonatkozna. Kirívó példák igen! De lényegér tekintve ugyanaz és pontosan ugyanolyan ostobaság, mint amit ti írtok mert nem így működik a világ! Mindenki mentené a családját és élne a jog nyújtotta lehetőségekkel...Jogszakértő pedig nem vagyok, ezért is jöttem ide tanácsért, személyes tapasztalatért. De ahogy láttam a hozzáállasotokat, jobbnak láttam egy jogász ismerősömmel beszélni akinek ugyan még nem akartam a tudtára hozni, de ő legalább igaz tényeket közölt. És igen, így már tisztában vagyok a dolgokkal!
2020. ápr. 14. 13:10
 56/71 A kérdező kommentje:
Igen az valóban genyóság hogy csak a terhesekre vonatkozik, ezt aláírom. De ezt a részét nem én döntöm el és sajnos senki nem tud vele mit csinálni.
2020. ápr. 14. 13:13
 57/71 anonim ***** válasza:
36%

74%-os ha már ennyire nem tudsz leakadni rólam: félve kérdezem hogy nálatok mivan a gyed időszak alatt? Ti konkrétan éhenpusztultok? Legjobb tudomásom szerint valami 150 körül van max, akkor is ha sokmilliót keresel per hó. Tehát bocs de épeszű ember tisztában van vele, hogy hamarosan amúgy is jó nagy fizucsökkenésre kell számítani és van tartalék.

De ha te meghalsz éhen egy bércsökkenés után, akkor inkább te szégyelld magad, marha felelős ember lehetsz ha 2 gyereket szülsz úgy hogy hónapról hónapra élsz már most, és így készülsz gyedre menni mondjuk nettó 100-ért, akár.

Most meg már elkotródhatnál innen, mert egyre nevetségesebb képet mutatsz magadról az állandó beszólogatásaiddal. Annnnyira nagyon menő és kemény vagy ugye? :) Jaaa nem.

2020. ápr. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
35%

Ja és megnyugodhatsz az én gyerekem szájából nem vesz ki senki semmilyen összeget (vagy talán a falat szó amit keresel), mert egy hirtelen fizucsökkenés miatt sem halnánk éhen. Csak képzeld el, hogy van ilyen is, jujjjj.

Szóval nincs miért szégyellnem magam.

2020. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
49%

#54 tán nem kéne a semmire 3gyereket csinálni, és akkor egy ATMENETI fizetesCSOKKENES miatt nem kerülne ki senki szájából semmilyen összeg.

De mindig a magadfajtádnak a legnagyobb a szája aki csak szül világba, de egy pár hónapos csökkentett bérböl már éhen akar halni. Ja és persze hogy a másik kvaanyját mert ő meg nem.

Gusztustalan a stílusod ahogy a másikat döngölöd habzószájjal a föld alá mert az nem napról napra él 3 gyerekkel.

2020. ápr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:
Te még mindig nem vetted észre, hogy nem havi 30-40 ezer forintokról beszélünk? Nem sok a fizetésem, de nem is kevés (a ferjemé jobb). Pontosan 320.000. Úgy gondolom, ez az átlagnál valamivel jobb. De ha levesszük majdnem a felét és amíg dolgozok, kb.7 hónapig, a csökkentett bért kapom, nem nehéz kiszámolni, hogy az már jelentős összeg. Miért venném el a gyerekeimtől? Mi szerencsére nem élünk napról napra, de úgy látom, nagyon nem vagy tisztában a helyzetekkel, ugyanis nagyon sok család sajnos úgy él. Bár kétlem, hogy ne tudnád, csak kötözködsz. Nekik akkor ne is legyen gyerekük? Bár ez már másik téma.
2020. ápr. 14. 14:52
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!