Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bejelentsem, hogy terhes...

Bejelentsem, hogy terhes vagyok? Ilyenkor mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap lett pozitív a tesztem, a munkahelyen várni szerettem volna 3 hónapot azzal, hogy elmondjam. Viszont a jelen helyzetre való tekintettel a főnököm az átmeneti időszakra fizetést akar csökkenteni. Úgy gondolom, a bejelentéssel ez rám nem vonatkozna, de ugye még semmi nem biztos a terhességet illetően sem. Orvosnál sem voltam.
2020. ápr. 13. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:

Nos, ez rövid de határozott beszélgetés volt. Be fog próbálkozni valószínűleg, de NEM jogszerű sem a bércsökkentés sem az elbocsájtás SEMMILYEN jogcímen még vis major helyzetben sem kismamáknál! Nem szabad aláírnom semmit. Nem terveztem ismerőseimnek bejelenteni még, de a sok rosszindulatú ember után rájöttem, hogy jobb, ha biztosat tudok.

Kívánok nektek is olyan boldog életet mint az enyém és nagyobb szakmai tudást, egyesekre ráfér. ;)

2020. ápr. 13. 13:30
 22/71 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis, még az sem biztos, hogy terhes vagy. Ha holnap megkapod a bércsökkentésről az értesítést, még hivatalosan ugyanolyan dolgozó vagy, mint a többi.
2020. ápr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 anonim ***** válasza:
96%

Fuh, szegény gyerekek, ha majd bem értenek egyet anyával, ezzel a stílussal jól meg lesz tépázva a kis önértékelésük.

Amúgy okoska, ezzel az erővel verhetné az asztalt az az anyuka is, akinek a gyerekei már kibújtak, hogy milyen jogon jár több annak, akinek a magzatát még nemhogy etetni nem kell, de papíron nem is létezik...

2020. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/71 anonim ***** válasza:
100%
A bércsökkentés egységes, ha nem írod alá, hivatkozik arra, hogy csóró, leépítések vannak, vagy bármi. Ha szopatod a céged, ő is vissza fog élni a kiskapukkal, ez a helyzet pont tökéletes táptalaja ennek és ki is fogja használni. Mivel most lett pozi a teszted, nem beszélhetsz élő terhességről, tehát tpre sem mehetsz és be sem érdemes jelentened.
2020. ápr. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 A kérdező kommentje:
Igen, ezt is megkérdeztem! Azt mondta, hogy jelentsem be mindenképp mert bár ugye nincs orvosi papír, de amint lesz, visszamenőleg is érvényes lesz, ugyanis rajta lesz a terhesség kezdete. Onnantól pedig visszamenőleg is védve vagyok. Igen, én is sajnálom a gyerekes szülőket, de sajnos azzal nem tudok mit kezdeni, hogy a törvény csak a terheseket védi. Nyilván én is védem magam és kihasználom ezt.
2020. ápr. 13. 13:40
 26/71 anonim ***** válasza:
87%
Te inkább kitaláltad egy hónapja a vírus kezdetekor, hogy pont milyen jó lesz terhesnek lenni, ha már otthon kell ülni.
2020. ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
84%
Mit kéne irigyelni? Épp hülyét csinálsz magadból x összeg miatt. Biztos nagyon jó körülmények lehetnek nálad egy babához, ha földhözvágna a bércsökkentés. ;D
2020. ápr. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 A kérdező kommentje:
Egy 45 százalékos bércsökkentés akárhogy számolom, de 320.000 nettó fizetést is eléggé megcsap. De nálam ugye ilyen már nem lesz. ;)
2020. ápr. 13. 14:10
 29/71 anonim ***** válasza:
100%
2020. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/71 anonim ***** válasza:
89%

Ha ekkora nagy munkajogász vagy, miért itt kérdezősködsz?:D


Aztán csodálkozik a sok nő, hogy miért nem akarnak sehol kismamát alkalmazni... Hát ezért, mert még meg sem száradt a pisi a teszten, de ti már rögtön az egész céget akarnátok magatoknak, mondván ti terhesek vagytok, nektek aztán mindent lehet. Lesz itt még pofára esés..

2020. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!