Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bejelentsem, hogy terhes...

Bejelentsem, hogy terhes vagyok? Ilyenkor mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Tegnap lett pozitív a tesztem, a munkahelyen várni szerettem volna 3 hónapot azzal, hogy elmondjam. Viszont a jelen helyzetre való tekintettel a főnököm az átmeneti időszakra fizetést akar csökkenteni. Úgy gondolom, a bejelentéssel ez rám nem vonatkozna, de ugye még semmi nem biztos a terhességet illetően sem. Orvosnál sem voltam.
2020. ápr. 13. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/71 anonim ***** válasza:
80%
Én fel is kötném magam ha ez lenne a boldog élet,hogy szülöm a gyerekeket,aztán azzal se vagyok képben hogyan merre .. kössz,én jól vagyok így is gyerek nélkül :D
2020. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/71 anonim ***** válasza:
94%
De ha úgyis lenne (nincs), ahogy írod, minek jelented be a 12. Hétig, ha visszamenőleg is védve vagy?? Hülyét akarsz csinálni magadból?
2020. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/71 anonim ***** válasza:
47%

Fúúú, hát vannak itt furcsa válaszok.

Munkabért változtatni szerződésmódosítással lehet, a munkáltató egyoldalúan nem módosíthat bért. Terhes nőnél és nem terhesnél ugyanaz a szabály: egyoldalúan egyik fél sem csökkentheti egy irányban sem.

Más kérdés, hogy ha a munkavállaló nem egyezik bele a módosításba, akkor ő lesz az első, akit elbocsátanak.


A terhes nőt védelem illeti meg. Ez nem azt jelenti, hogy egyáltalán nem lehet elbocsátani, de elég szűk körben van rá lehetőség. Ha súlyosan megszegi valamelyik kötelezettségét, pl. nem jár be, lop a munkahelyén, szándékosan kárt okoz, stb, akkor azonnali hatállyal felmondhat a munkáltató.

A létszámleépítésnél, amennyiben a munkáltató pl. elküldi a dolgozók 10-20-50%-át, igenis védelem illeti a terhes nőt. A létszámleépítés is felmondással jár, ne írjunk már olyan ökörséget, hogy az nem felmondás.


Más a helyzet, ha a munkáltató cspdbe megy és megszűnik, nyilván akkor minden dolgozónak megszűnik a munkahelye, a terhes nőnek is.


Aki meg HR-es létére leír olyan marhaságot, hogy munkaközösség izgatása, azt inkább nem minősítem...

2020. ápr. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/71 anonim ***** válasza:
51%

Úr isten 🤦😳 inkább ne szaporodj!


Az ilyeneket kapásból kipakoltatnám!!!

2020. ápr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/71 A kérdező kommentje:
Ennyi ésszel egyébként szerintem nem HR-es, hanem maximum egy 18 éves aki okosnak próbál tűnni.
2020. ápr. 13. 22:46
 36/71 A kérdező kommentje:
Emberek, használjuk már a józan paraszti eszünket.. Ha én most aláírom a szerződésmódosítást szerinted az visszavonható? Ha pedig nem írom alá mit mondok miért nem? Na ugye...
2020. ápr. 13. 22:51
 37/71 A kérdező kommentje:

Írtam a főnökömnek, hogy írásos nyoma legyen. Hiába a munkaszüneti nap, válaszolt is. Egyetlen dologban tévedtem. Méghozzá abban, hogy próbálkozni fog a bércsökkentésemmel. Ellenkezőleg! Gratulált és megírta, hogy természetesen akkor rám nem vonatkozhatnak a módosítások.

Ezt nem a sok rosszindulatú, irigy, boldogtalan embereknek írom, mert igazából semmi közük hozzá. Úgy döntöttem leírom amiatt, ha valaki hasonló helyzetbe kerül és erre jár, tudja.

2020. ápr. 13. 23:12
 38/71 anonim ***** válasza:
76%
A fele sem igaz annak, amit itt összehordasz. Inkább törölt a kérdésed, hogy másnak ne árts a hamis infóiddal. Azért mert nem tetszenek a válaszok, gyorsan idekamuztál valamit,hogy a főnök veled foglalkozik húsvét hétfőn... hogy neked legyen igazad. Gratulálok.
2020. ápr. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/71 A kérdező kommentje:
Mert szerinted nem bírtam volna ki reggelig, hogy ne írjam le a "hazugságomat"? Gondolkozz már. :D Ha tetszik ha nem, ennyire védve vannak a terhesek, mint ahogy azt az egyik válaszadó is leírta. Mindentőĺ az égvilágon! Egyedül a kirívó esetek a kivételek, de olyat nem csinálok. (Mielőtt kezditek, nem, nem találnak ki egyet, azt keményen bizonyítaniuk kell), illetve ha tönkremegy a cég. Ilyen sem lesz a közeljövőben. Szerinted miért akarnak minden kismamával közös megegyezést aláíratni? Azért, mert máshogy jogtalan! Úgyhogy kismamák, ne hagyjátok magatokat!
2020. ápr. 14. 07:43
 40/71 A kérdező kommentje:
Azért leírom, hogy megnyugodj, bár ehhez sincs senkinek semmi köze. Kölcsönös megállapodással ebben az időszakban bármikor dolgozhatunk (itthonról), amikor van munka. Most nincs olyan, hogy hétvége, hétköznap, munkaidő vége, eleje stb. Ha van munka megcsináljuk, ha nincs, nem csinálunk semmit. Ma pl.este fogok néhány órát dolgozni. Vagy ha nem szeretném, akkor holnap reggel. Szóval ezért nem helytálló a Húsvét hétfő rágalmazásod. Ahogy mi is, a főnököm is mindig elérhető.
2020. ápr. 14. 07:55
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!