Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késő lehet már gyereket...

Késő lehet már gyereket vállalnunk?

Figyelt kérdés

Én 38 éves vagyok, a feleségem 37. Egyikünknek sincs korábbi kapcsolatból gyerek. Pár éve ismerkedtünk meg és tavaly novemberben házasodtunk össze. Viszont mindkettőnk szülei az óta is hiányolják, hogy nem jelentettünk még be unokát. És ma voltunk feleségem szüleinél, ott volt a huga a gyerekével és szintén előjött a téma hogy nálunk végre mikor lesz, így bő 7 hónappal az esküvő után.

És itt jön a kérdés lényege: szerintünk már túl idősek vagyunk a gyerekvállaláshoz. Vagyis magához a vállaláshoz nem, de mire teljesen felnő, már egyáltalán nem leszünk fiatalok, ha egyáltalán megélném hogy önállósodna, külön költözne, stb. majd ő is.


Szerintetek is már lekéstünk a vállalásról? Vagy ti bevállalnátok ilyen korban is arra tekintettel, hogy pl mikor majd felnő ti hány évesek lesztek? És pl szülni vagy maga a terhesség nem kockázatos ennyi idősen?



2020. jún. 24. 23:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
92%

Egyáltalán nem késő, szerintem. De a fontos az, hogy az, aki apa és anya lesz, hogyan gondolkodik erről.


36 vagyok és most tervezzük a harmadikat. Egyáltalán nem tartom öregnek magam, sőt!


De ha te úgy érzed, neked nem való, nem akarod, akkor nem kell bevállalni. Az a fontos, hogy ti mit gondoltok.

2020. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Ennyi idős volt anyum amikor megszülte az öcsémet, ennyi idős volt a kórházban a szobatársam is aki az első gyerekét szülte. Ha csak a számokat nézem akkor nem vagytok túl idősek, ha tényleg szeretnétek akkor viszont lassan vágjatok bele.
2020. jún. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

#1: Oké, de nálatok már a harnadik lesz. Gondolom az első nem pár éve született, te még bőven megéled ahogy felnő.


#2: Tudom, sőt unokatesóm apja 48 volt szóval nálunk sem ismeretlen a dolog.


Nagyon szeretnénk, de ha a korunkra gondolunk bizonytalanok leszünk.

2020. jún. 24. 23:25
 4/36 Derjaderja ***** válasza:
91%
Az életkor nem késő, de úgy érezni, mintha nem igazán, szívből vágynátok a gyerekre. Úgy ne vállaljátok: a gyerek nagyon nagy szívás, csak lelkes, őszinte szeretetből lehet bírni, úgy is nehèz.
2020. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
#4: Akkor lehetséges hogy jól döntünk ha nem lesz.
2020. jún. 24. 23:43
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek kérdező.Én is ugyanezeket gondoltam mikor 36 évesen terhes lettem,párom pedig még idősebb volt.Bár igaz nem az első gyerekről volt szó,mégis az járt a fejemben hány éves leszek mikorra felnő.Élek-e egyáltalán akkor?Arra jutottam hogy nincs garancia semmire,arra sem hogy holnap elüt-e egy autó.Belevágtunk,nektek azt javaslom csak akkor tegyétek ha tényleg készen álltok rá,ha nem külső elvárásnak akartok tudat alatt megfelelni.
2020. jún. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

37 voltam, a férjem pedig 41,amikor született a lányunk, aki most 12 eves gyönyörű, okos nagylány lett azóta. Én nem érzem semmilyen hátrányát eddig. Vágytunk rá, azért született. Nem a társadalmi vagy a család nyomasara. Imadom az érzést, hogy szülők lehetünk.


Egyaltan nem késő, de csak tényleg akkor vállaljatok, ha szeretnétek. Nem setagalopp pld már a legelején sem, de mikor ranezek, elszáll minden rossz. 🙃

2020. jún. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretnénk csak ha a korunkra gondolunk akkor megy el tőle a kedvünk és bánjuk hogy nem bő 10 éve találkoztunk. Sokszor van úgy mostanában hogy a nap elején elhatározzuk hogy na najd ma éjjeltől próbálkozunk, de mire ágyba kerülünk a nap végén elkönyveljük hogy erről már lemaradtunk akármennyire is szeretnénk.
2020. jún. 24. 23:58
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Bátyámat 36,5 évesen, engem 39 évesen szült anyukám (apukámmal egyidősek). Most tesóm 31, én 29, és nekem van már gyerekem. Simán megélhetitek, hogy felnőjön, elkõltözzön, megházasodjon...


De nyilván csak kényszerből ne akarjatok gyereket, ezt nektek kell eldöntenetek. Viszont szerintem a kor nem akadály.

2020. jún. 24. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
79%
Hatos vagyok.Akkor ti nem is igazán gyereket akartok,inkább az elvárásoknak megfelelni.
2020. jún. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!