Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késő lehet már gyereket...

Késő lehet már gyereket vállalnunk?

Figyelt kérdés

Én 38 éves vagyok, a feleségem 37. Egyikünknek sincs korábbi kapcsolatból gyerek. Pár éve ismerkedtünk meg és tavaly novemberben házasodtunk össze. Viszont mindkettőnk szülei az óta is hiányolják, hogy nem jelentettünk még be unokát. És ma voltunk feleségem szüleinél, ott volt a huga a gyerekével és szintén előjött a téma hogy nálunk végre mikor lesz, így bő 7 hónappal az esküvő után.

És itt jön a kérdés lényege: szerintünk már túl idősek vagyunk a gyerekvállaláshoz. Vagyis magához a vállaláshoz nem, de mire teljesen felnő, már egyáltalán nem leszünk fiatalok, ha egyáltalán megélném hogy önállósodna, külön költözne, stb. majd ő is.


Szerintetek is már lekéstünk a vállalásról? Vagy ti bevállalnátok ilyen korban is arra tekintettel, hogy pl mikor majd felnő ti hány évesek lesztek? És pl szülni vagy maga a terhesség nem kockázatos ennyi idősen?



2020. jún. 24. 23:16
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a korotok miatt aggódtok, akkor szerintem vállaljátok be. De ha nem hiányzik, nem szeretnétek teljes szívből, akkor minek? Én speciel egész életemben vágytam gyerekre, 26 évesen várom az elsőt, de van, aki máshogy áll ehhez.
2020. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
#10: Éppen hogy fordítva. Ha az elvárásoknak akarnánk megfelelni akkor gondopkodás nélkül megtettük volna.
2020. jún. 25. 00:12
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

38 eves vagyok, 3. Gyermekemmel varandos, ugy tervezem hogy minimum 90evig elek, aztan majd az elet eldonti.

Arra nem lehet csaladot alapitani hogy mi van ha 10ev mulva maskepp alakul, van akinek 25evesen vege, masokkal baleset tortenik stb, soha nem lehet tudni. Azt tudjuk csak hogy ezt a babat nagyon akartuk, boldogan varjuk es jelenleg harmonikus csaladba erkezik, remelhetoleg boldog gyerekkora lesz, ami jo alap neki az eletehez, tovabbvive a kettonk tapasztalat es hulyen hangzik genetikai allomanyat. Szeretni fogjuk ameddig csak lehet. Van akinek ez 2 honapig nem adatik meg es intezetben no fel.

2020. jún. 25. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne vállaljatok gyereket, mert a szülők akarják. Tőlük függetlenül ti akartok e gyereket, ez a lényeg.

Nem szabad ennek a nyomásnak engedni, ha ti magatoktól nem akartok gyereket, mert ennek ő fogja meginni a levét.

A korotok nem akadály, ha szabad és őszinte elhatározásból születik a baba és tényleg szeretitek, örültök neki.

2020. jún. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
68%

Lelkiekben keszüljetek fel, ha bele akartok vágni! Van hogy fiatalabbak se bírják. Én 35 vagyok, most született az első babánk, én egész jól bírom, fizikailag. Ferjem 10 évvel idősebb, de látom rajta sokkal, de sokkal fáradékonyabb. Abba is gondoljatok bele, ezek után napi 24 órában vele kell foglalkoznotok. Én éppen altatom a karomban a babát, tegnap fél2 óta ébren vagyunk mert fáj a hasa! Nehéz, de imádom, imádjuk!

Ezt azért írtam le, mert sokan nincsenek felkészülve a valóságra. Nővérem 40 éves, most jutott az eszèbe gyereket vállalni. Mikor mesélek neki ezt-azt, elképed, megijed. Ő azt gondolja, 10 perc szopi, utána orákig alszik a baba. Ő tanácsolta, napközben tartsam ébren a 8 hetes babánkat hogy este aludjon! Óh ha tudná, hogy ez nem így van... neki nem ajánlom a gyerekvàllalast, ilyen ésszel és korral nem.

Ti pedig vegyétek számba azt is, nem könnyű teherbe esni, lehet évek kellenek hozzá.

Ti döntésetek. Ti dolgotok.

2020. jún. 25. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Most lettem 36. Nemhogy öregnek, hanem határozottan fiatalnak érzem magam. Ha nem lenne 2 gyerekem (4 és 1 évesek), akkor még fiatalabbnak érezném, ugyanis ők öregítettek rajtam rengeteget. 🙈 Felelősség, stressz. Ha nem lennének, simán belevágnánk (férjem 37). 40 felett gondolkoznék el azon, hogy inkább már ne, de az addigi (nekem 4, feleségednek 3 év nem kevés.

Ha tényleg akartok (szerintem nem akartok), akkor ne szarakodjatok (már bocs), mert így lehet ténylegesen kifutni.

2020. jún. 25. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnik ez a korra való hivatkozás csak kamu ürügy, hogy ne vállaljatok. Valamitől féltek. Ezt kellene tisztába tenni.


Feleségem 45 és 41. Mi szeretnénk, de nem jön. Mindketten úgy gondoljuk, hogy 60-70 évesen is egészségesek maradunk mind testileg mind szellemileg, így nem lesz gond. Abszolút pozitívan állunk a dologhoz. Ahogy előttem írták, ha nem őszinte a vágy, inkább csak megfelelési kényszer, akkor hagyjátok. Nincs értelme

2020. jún. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
38 éves vagyok, a 2. gyerekemet vàrom, mire megszületik betöltöm a 39-et. Az első 8 éves. A korotok nem akadàly, de gondoljàtok àt jól, hogy tényleg akarjàtok-e, mert èn úgy èrzem az íràsaidból, hogy nem.
2020. jún. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki igazán akar gyereket, az nem gondolja még 37-38 évesen, hogy öreg lenne hozzá, mert hiszen még nem öreg.

40-45 éves kor körül már elgondolkoznék, de 37 évesen simán bele lehet vágni.

Én is azt érzem a kérdező kommentjeiből, hogy annyira nem vágynak gyerekre, és ehhez a koruk jó "kibúvó", amivel nincs is gond egyébként, mindenki maga dönti el hogy szeretne-e, de ebben az esetben a kor nem lehet akadály, inkább más van a háttérben.

2020. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

A 38. születésnapom elôtt egy hónappal született a második gyerekem. A férjem ekkor volt 41 éves. Igaz, második gyerek, de a nagyobbik is még csak 3 éves ekkor (amikor ô született, én 34, a férjem 38 éves volt).

De pl. férjem nôvére 40 évesen szülte a másodikat, aki azóta már iskolás. Öcsém és felesége pedig mindketten 35 évesek voltak, mikor a gyermekük született.

Egyáltalán nem vagytok elkésve, már ha akarjátok egyáltalán. Persze nem biztos, hogy könnyen összejön a terhesség ennyi idôsen, úgyhogy ha szeretnétek, ne halogassátok.

2020. jún. 25. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!