Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késő lehet már gyereket...

Késő lehet már gyereket vállalnunk?

Figyelt kérdés

Én 38 éves vagyok, a feleségem 37. Egyikünknek sincs korábbi kapcsolatból gyerek. Pár éve ismerkedtünk meg és tavaly novemberben házasodtunk össze. Viszont mindkettőnk szülei az óta is hiányolják, hogy nem jelentettünk még be unokát. És ma voltunk feleségem szüleinél, ott volt a huga a gyerekével és szintén előjött a téma hogy nálunk végre mikor lesz, így bő 7 hónappal az esküvő után.

És itt jön a kérdés lényege: szerintünk már túl idősek vagyunk a gyerekvállaláshoz. Vagyis magához a vállaláshoz nem, de mire teljesen felnő, már egyáltalán nem leszünk fiatalok, ha egyáltalán megélném hogy önállósodna, külön költözne, stb. majd ő is.


Szerintetek is már lekéstünk a vállalásról? Vagy ti bevállalnátok ilyen korban is arra tekintettel, hogy pl mikor majd felnő ti hány évesek lesztek? És pl szülni vagy maga a terhesség nem kockázatos ennyi idősen?



2020. jún. 24. 23:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

36 vagyok, az elsőt várom, a férjem 44.

Nem vagyunk fiatalok, és fel kell kötnünk a gatyát, de nem vagyunk túl idősek se.

2020. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már. Az nem indok, hogy túl későn találkozratok. Mi mindketten 38 leszünk és szeretnénk tesót a fiamnak. Páromnak nincs gyereke. Mi is későn találkoztunk, de legalább érettek vagyunk egymásra és a közös gyerekre.
2020. jún. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Mi szeretnénk, csak eddig úgy éreztük, hogy idősek vagyunk de amimt olvasom a kommrnteket egyáltalán nem. Tegnap megbeszéltük ezt a feleségemmel, és elhatároztuk hogy próbálunk összehozni.
2020. jún. 27. 01:11
 34/36 anonim ***** válasza:
50%
Mert ez így működik, mi, hogy eddig idősnek gondoltad magad (jó kamu indok volt), most meg már nem? 😂
2020. jún. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 ChildOfGod ***** válasza:
35%

Szia! Nagyon örülök, hogy végül így döntöttetek. Szerintem egy gyermek mindenképpen áldás és, ha a szívetek teljesen vágyakozó, várakozó, nyitott és befogadó a csöppséget, akkor nem szabad, hogy a félelmeitek akadályt jelentsenek.


Nem tudom, hogy ez segítség-e, de bátorításként szeretném elmondani, hogy az én szüleim, bár még 30 előtt (29 évesen) kezdtek bele a gyerekprojektbe, de most 47 évesen se félnek és bár biológiai úton már nem igazán van még a lehetőség, de örökbe fogadás útján még szeretnék bővíteni a családot.

Tehát csak azt szeretném mondani, hogy semmiképpen sem késő még és, hogy ne féljetek, hisz, ha ez a baba szívből vágyott és szeretett, akkor nem lesz semmi probléma.

2020. jún. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem vagytok idősek 😊

Én 31 vagyok, párom 52 éves és még ő sem idős hozzá.


De azt vegyétek figyelembe, hogy több idő kell mire összejön. Mi 1 éve próbálkozunk...

2020. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!