Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Késő lehet már gyereket...

Késő lehet már gyereket vállalnunk?

Figyelt kérdés

Én 38 éves vagyok, a feleségem 37. Egyikünknek sincs korábbi kapcsolatból gyerek. Pár éve ismerkedtünk meg és tavaly novemberben házasodtunk össze. Viszont mindkettőnk szülei az óta is hiányolják, hogy nem jelentettünk még be unokát. És ma voltunk feleségem szüleinél, ott volt a huga a gyerekével és szintén előjött a téma hogy nálunk végre mikor lesz, így bő 7 hónappal az esküvő után.

És itt jön a kérdés lényege: szerintünk már túl idősek vagyunk a gyerekvállaláshoz. Vagyis magához a vállaláshoz nem, de mire teljesen felnő, már egyáltalán nem leszünk fiatalok, ha egyáltalán megélném hogy önállósodna, külön költözne, stb. majd ő is.


Szerintetek is már lekéstünk a vállalásról? Vagy ti bevállalnátok ilyen korban is arra tekintettel, hogy pl mikor majd felnő ti hány évesek lesztek? És pl szülni vagy maga a terhesség nem kockázatos ennyi idősen?



2020. jún. 24. 23:16
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagytok öregek. Ha tényleg akartok, még lehet.


Azt az érvelést meg nem is értem, hogy "jó, de neked már a harmadik". A harmadik gyereket is ugyanúgy fel kell nevelni, mint az elsőt.

2020. jún. 25. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
25%
Ha annyira akartatok volna akkor az évek alatt lett volna.
2020. jún. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
40 alatt nem késő gyerekett vålalni ,ha szeretnėtek.
2020. jún. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
32%
Ne vállaljatok családi nyomásra gyereket! Senkinek nem jó. Ha valóban szerettetek volna gyereket akkor már korábban vállaltatok volna. Ne engedjétek magatokat rábeszélni olyasmire amit nem is igazán akartok. Egy gyerek nem játék, nem szabad azért vállalni mert a szülők unokázni akarnak. Ha nem a gyerek minden vágyatok akkor hagyjátok, ne pecsételjétek meg az életét azzal, hogy nem is akartátok.
2020. jún. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
73%
Most hazasodtak, mikor kellett volna korabban vallalni? Lehet h keson talalkoztak vagy varni szerettek volna az eskuvoig. Nekem is ugy tunik egyebkent h nincs az az elsopro vagy a gyerek utan, nem a nagymama fogja felnevelni, neki ne szuljon a feleseged.
2020. jún. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
38%
2020-at írunk, nem köveznek meg, ha házasság előtt, esetleg házasság nélkül lesz gyerek...
2020. jún. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
49%
Hazassag előtt vallaltunk. Több ismerősöm is utána hazasodott. Nem az 50es evekben jarunk...
2020. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

Ne érezd magad kellemetlenül, ha nem érzed az, hogy te szülő szeretnél lenni. Nem vagyunk egyformák.

Ha így érzitek teljesnek a kapcsolatotokat, akkor engedjétek el a témát.

2020. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
36%
Senki nem mondta h az 50es evekben jarunk, egyeseknek megis a mai napig szamit hogy hazassag elott v utan vallalnak. Pontosan tudom h semmire sem garancia.
2020. jún. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok öregek. De kifogásnak tökéletes, szóval jót találtatok ki, senki nem fogja már kritizálni, ha erre fogva nem lesz gyereketek! Remek kifogás!
2020. jún. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!