Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan nő, akinek nincs és...

Van olyan nő, akinek nincs és nem is akar gyereket?

Figyelt kérdés
Elsősorban fiatalabbak (20-tól 40-ig) válaszát várom.

2020. aug. 16. 13:42
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:

Valószínűleg sok emberneél ez kognitív disszonanciába fullad, ez a gyerekvállalás, épp ezért erőltetik (ezt is nagyon utáltam mindig) a kérdéseikkel, hogy "na, és nálatok mikor jön a gyerek?"

Kicsit olyan érzésem volt mindig ilyenkor, hogy a valóság az, hogy "ha már mi így beszoptuk a gyerekkel, akkor téged is belerángatunk, mert attól jobban érezzünk magunkat, ha mások is szívnak".

Persze a gyerekesek most jönnek azzal, hogy "nem is tudod átérezni, meg ez az élet értelme" meg hasonlók.

2020. aug. 17. 13:29
 32/32 Metionin ***** válasza:
85%

Én is mindig így érzem. Bár én tizenéves korom óta tudom, hogy nem akarok, kisebb koromban sem szerettem a gyerekeket de akkor még nem igazán tudatosult bennem hogy ez választás is lehet (kisvárosban nőttem fel, ahol mindenki szült mert "kellett") így akkoriban inkább rettegéssel gondoltam rá, hogy majd nekem is ezt kell átélni. Aztán ahogy nőttem és kinyílt a világ, rájöttem, hogy nincs "kell". Akkor valahogy megkönnyebbültem, megnyugodtam és azóta is így érzek. Belegondolok, hogy mivel jár a gyerek (a terhességet, szülést még csak bele se veszem) és elönt a megkönnyebbülés, hogy nekem nem kell ezzel foglalkoznom.

Ja és érdekes módon akikről tudom, hogy tényleg akartak gyereket és nekik ez kellett a boldogabb élethez, azok sohasem tukmálják és sohasem kérdezgetik, hogy meggondoltam-e már magam. Csakis azok, akiknek becsúszott vagy meggondolatlanul bevállalták és most legszívesebben visszacsinálnák az egészet csak ugye azt ciki bevallani.

2020. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!