Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazából lehet nem ebbe a...

Igazából lehet nem ebbe a témakörbe kellene írnom, de a számomra meghökkentő az hogy épp ebben a kérdéskörben találom/látom az ilyeneket. Mondjátok, miért kell mindent becézni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy:

csaszi (császármetszés)

vásizni (vásárolni)

És még tudnám sorolni,de egyszerűen már a "csaszi" szó is kiverte a biztosítékot.Értem én h a mai fiatalok és tinik körében ez divat,de hogy már családos anyukák is átvegyék....nekem kicsit érdekes.


Ja meg a szeri (szeretem) szó....vagy csak nekem furcsa és én vagyok elfogult?


2010. aug. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
100%

Na, kedves szülő(k), aki(k) szépen lepontozott/tak engem, aztán majd ne csodálkozz(atok), ha a gyereked/tek nem tud kimondani rendes magyar hangokat, mert selypítve beszéltetek hozzá, és hogy majd olyan lesz a helyesítása, mint nagyon sokaknak ezen az oldalon.


első voltam

2010. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért kell így gügyögni, de utálom. Kissé értelmi fogyatékosnak tűnnek tőle a felnőtt emberek.

E mellett nálam az is kiveri a biztosítékot mikor valaki többes számban beszél a gyerekről. A hány hónaposak vagytok kérdésre pl. időnként kedvem volna valami olyasmit válaszolni, hogy a gyerek 22 én olyan 300 körül. :)

2010. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
100%
hat engem is kiraz a hideg az ilyen anyukaktol :))
2010. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
100%

Én el tudom képzelni, hogy ha valaki hónapokon, éveken keresztül gügyög, beszél egy babához egész nap és alig van felnőtt társaságban ill. az is főleg babaklub, játszótér, ilyenek, akkor egy idő után elkezd a hétköznapi életben ilyen szavakat használni. Mint pl. amikor egy munkahelyen töltünk napi 8-10 órát, akkor az ember átveszi a hül.e szakzsargont, ál-szakszavakat, vagy azokat a kifejezéseket amiket a főnökök használnak, vagy szállóigék abban a környezetben.

Szóval számomra nagyon is érthető, hogy ebben a témakörben lehet a legtöbb ilyet olvasni, és nem pl. a politika vagy a vallás topikban.

Ezzel nem azt akarom mondani hogy nem szörnyű, de meg tudom érteni.

2010. aug. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

22:44-es

Ne is bosszantsd magad azon h valaki(k) lepontoznak,valószínű azért mert idegesíti a kiírt kérdés,amivel remélem több mindenki ért egyet.


15 éves:

Ne haragudj (ne hari :D ) nem akartam általánosítani de sajnos a te korosztályod a népesebb képviselője ennek

2010. aug. 7. 22:50
 16/56 anonim ***** válasza:
Tudom,mert rengeteg barátom igy beszél,de vannak kivételek.ÉN.
2010. aug. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem bosszantom magamat rajta, ezzel magát bizonyítja :D A világ teli van hülye emberekkel, mindenhol találni párat(sajnos). Nekem ugyan nincs gyerekem(mivel még 20 éves sem vagyok), de ha esetleg lesz, biztos nem fogok vele így beszélni, mert hát azt sokáig részletezhetném, hogy miért ;)


első és 22:44-es voltam/vagyok/leszek

2010. aug. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
72%

Sajnállak Titeket, hogy nektek soha nem gügyögött anyukátok.

"Na gyere fiam, most hanyatt fekszel a pelenkázóasztalon, és kicseréljük a széklettel és vizelettel szennyzett pelenkát. Hű, mennyi vizelet és széklet, a péniszed is széklettel szennyeződött, alaposan megtörlöm. Tessék, parancsolj. Lehet, hogy az elmúlt napon több tejet szoptál a kelleténél, vagy túl tömény volt a főzelék a gyomrodnak. Legközelebb odafigyelek, hogy megfelelő mennyiségű gáz ürüljön a szervezetedből, és hogy minimum három böfögés hagyja el az ajkad minden étkezés után... Feltehetően ezért is fájlaltad a gyomrod tegnap este. Nem volt megfelelő a vastagbeled perisztaltikus mozgása, és a gázokat sem tudtad megfelelően üríteni.


Rendben, végeztünk, legyél szíves, ülj hát fel, majd óvatosan hagyd el a pelenkázót. Várj, nyújtom a kezem, segítek. Te, te számomra kedves gyermek, foglalj helyet az etetőszékben, rögtön tálalom a gyümölcsöt! Miután elfogyasztottad, hozzáfoghatunk a játékhoz - persze csak alapos kézmosás után! Hiszen a baktériumokat és minden egyéb szennyeződést el kell távolítani a kezeidről"

2010. aug. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
37%

Utolsó, én pedig téged azért, mert csak végletekben tudsz gondolkozni, vagy tudnál másban is, csak nem akarsz ;)


23:01, stb.

2010. aug. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 A kérdező kommentje:

nem értem miért kell egyből cinikusnak lenni,de minden esetre jó nevettem a monológodon.


Nem a gügyögéssel van baj,a becézés és a gügyögés szerintem nagyon nem egy dolog....


Pl. egy csecsemőnek elgügyügöd azt h "fiam te császimetszéssel jöttél világra" vagy "na most megyünk és vásizunk egy kicsit"


az ilyenekről van szó....


anyám...hát ebbe nagyon beletaláltál,ő sajnos sosem csinált semmit értem egész életében,nem h gügyögött volna

2010. aug. 7. 23:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!