Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazából lehet nem ebbe a...

Igazából lehet nem ebbe a témakörbe kellene írnom, de a számomra meghökkentő az hogy épp ebben a kérdéskörben találom/látom az ilyeneket. Mondjátok, miért kell mindent becézni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy:

csaszi (császármetszés)

vásizni (vásárolni)

És még tudnám sorolni,de egyszerűen már a "csaszi" szó is kiverte a biztosítékot.Értem én h a mai fiatalok és tinik körében ez divat,de hogy már családos anyukák is átvegyék....nekem kicsit érdekes.


Ja meg a szeri (szeretem) szó....vagy csak nekem furcsa és én vagyok elfogult?


2010. aug. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
És miért is alakítják kétszótagossá? Vajon mert a babák - ahogy az előző említette - azt állítólag jobba megértik, vagy azért, mert a szó elejét levágják egyszerűen a többi részétől(mint a Mézga családban) és hozzácsapnak egy kicsinyítőképzőt?...Mert szerintem az utóbbi valahogy esélyesebb ;D
2010. aug. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
38%

A végletes/cinikus vagyok:


22:44 - én nem pontoztalak le, senkit nem pontoztam le, csak megjegyezném, hogy az én anyukám "tejcizett" és "főzizett" - majd sorra nyertem a prózamondó versenyeket. Fiamat is "tejcivel" meg "főzivel" tápláltam - színötös tanuló lett belőle. :-) Sőt! Tejcit szopizott, és nem tejet szopott!

Tényleg, a Ti gyerekeitek amúgy szopnak/szoptak, vagy szopiznak/szopiztak??? Oppá! :-) Csak kíváncsiságból kérdem, nem kötekedésképpen.

2010. aug. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:

Végletescinikusvagyok


Jaj, ha már itt tarunk!

Én is tettem ám fel hasonló kérdést a közelmúltban, engem más zavart, de RETTENETESEN:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. aug. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
Én nem használom a rövidítéseket és nem foglalkozom vele, ha valaki így írja le, vagy így kérdez! :)
2010. aug. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:

Nem feltételeztem rólad, hogy lepontoztál, nem tudom, ki volt, de ezek szerint nem ért velem egyet ;)

A szopásra-szopizásra nem emlékszem már, elvégre nem mostanság volt azért :D De a "szopizás"-t viszont nem tartom olyan eget rengető baromságnak, mint a "tejci"-t


első, 22:44, stb.

2010. aug. 7. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
Az utolsó "A végletes/cinikus"-nak szól :D
2010. aug. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
51%

Végletescinikusvagyok


Értettem, vettem, hogy nekem szólt! :-)


Csajszik! Akkor leszünk barinők?! ;-D

2010. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de fiú vagyok :D


első

2010. aug. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
36%
Szupi lenne máskor is ilyen kellemesen megdumcsizni a kis pocaklakókkal kapcsolatos dolgokat!
2010. aug. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
51%
Ja, nagyon cukcsi beszcsi volt :D :-O :D
2010. aug. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!