Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Igazából lehet nem ebbe a...

Igazából lehet nem ebbe a témakörbe kellene írnom, de a számomra meghökkentő az hogy épp ebben a kérdéskörben találom/látom az ilyeneket. Mondjátok, miért kell mindent becézni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt ilyenekre hogy:

csaszi (császármetszés)

vásizni (vásárolni)

És még tudnám sorolni,de egyszerűen már a "csaszi" szó is kiverte a biztosítékot.Értem én h a mai fiatalok és tinik körében ez divat,de hogy már családos anyukák is átvegyék....nekem kicsit érdekes.


Ja meg a szeri (szeretem) szó....vagy csak nekem furcsa és én vagyok elfogult?


2010. aug. 7. 22:26
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem kár ezen fennakadni. Ő úgy beszél, te nem. Megváltoztatni úgy sem tudod. Egyébként akkor van a probléma amikor a kisgyerek kezd beszélni, és más mond neki olyat, amit te nem szeretnél vele megtanítani.

Így vagyok én a dudú-val, a pipi-vel, a cocá-val, stb. De sajna nem sok mit tudok tenni azon kívül hogy századszor is elmondom, hogy mi ezt a szót nem használjuk.

Ja, és hozzáteszem még persze én vagyok ilyenkor a gonosz, és kapom a becsmérlő pillantásokat.

2010. aug. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
100%
ma 23:02 itt nem arról volt szó, hogy ne becézzük a gyereket vagy ne gügyögjünk NEKI. A probléma ott kezdődik mikor felnőtt emberek egymás közt ilyen infantilis módon beszélgetnek. Mellesleg én se sokat gügyögtem a gyereknek hanem közöltem vele, hogy kicseréljük a pelust mert bepisiltél.
2010. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
78%

pedig az első jónéhány hozzászólás egyértelműen és kategorikusan elutasított mindenféle gügyögést a csecsemővel szemben


ezért írta gondlom olyan cinikusan a korábbi hozzászóló, amit írt

és (a hozzászólásokat olvasva) volt benne igazság s

2010. aug. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert hatalmas hülyeségnek tartom, ha néhány hangot beszéld közben mással helyettesítenek, hogy "cukcsisabbnak" tűnjön?...
2010. aug. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
79%

23:02 vagyok


Hogy érted azt, hogy végletekben gondolkodom? "Kaki-pisi" számotokra elfogadható? Vagy mivel helyettesítenéd, ha nem a "széklettel, vizelettel"? Mit kellett volna írnom, talán "bélsár"?


Vagy Ti döntitek el, hogy mit lehet becézni, és mit nem? Oké, írjátok össze, Kazinczy-k, aztán majd igyekszem alkalmazkodni hozzátok.


Abszolút nem értem, hogy pl. a "főzin" és a "tejcin" miért kell fennakadni.

Bocsánat, félig-meddig "nyelvész" vagyok, és bizony ültem előadáson is, ahol konkrétan ez volt a téma. Nincs a világnak olyan szeglete, ahol az anyák ne gügyögnének a babájuknak. Ez ugyanis ösztönös, a gyengédség egyik kifejező jegye. Jómagam beszélek oroszul, ha tudnátok, ők mennyi mindent becéznek - amúgy ez jellemző az összes szláv nyelvre.


Természetesen egy étteremben, egy étlapon nincs helye a "tejci" és "főzi" szavaknak, de otthon, amikor a kisbabáddal beszélsz, mindenképpen. A babák amúgy először a kétszótagos szavakat jegyzik és értik meg -tehát ez az anyák részéről nem véletlenül alakult ki.

2010. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 A kérdező kommentje:
még mindig nem érted...nem azzal van gond h a babádnak gügyögsz,hanem azzal h a felnőttek egymás közt is igy beszélnek
2010. aug. 7. 23:26
 27/56 anonim ***** válasza:
82%

23:12!


Én volnék a végletes/cinikus! :-) (Amúgy ha látnátok, milyen jól szórakozom, szóval abszolút ne higyjétek, hogy támadok, meg fel vagyok háborodva, részemről ez csak egy egészséges vita akar lenni. Túl nagy volt itt az egyetértés, mielőtt megjelentem)


23:12 -Erről van szó! Pelus! Miért nem pelenka! "Főzi/tejci" tilos, "pelus" szabad?


Amúgy azt én sem mondtam, hogy tetszik, ha felnőttek gügyörésznek egymás között. De anyukáknál -ha a kisbaba a téma- egymás között miért baj? Ez olyan, mintha valamiféle szakmai nyelv lenne -ha értitek.

2010. aug. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:

Jaj! elírtam, bocs!!! "higgyétek" akart lenni!!!


No, ez tényleg ciki...

2010. aug. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
Igen, a "kaki-pisi" elfogadható. Hogy miért kell fönnakadni a "főzi" és a "tejci" szón? Nézd meg, hogy mi az eredeti alakjuk(vagyis hogy milyen szavakat torzítottak el furcsa módon): na azért. Érdekes, hogy én életemben, de életemben nem hallottam ezt a két szót AZELŐTT, hogy megismertem ezen oldalnak ezt a részét(és mikor megláttam, eléggé érdekes arckifejezést vághattam). Nálunk a "tej" az "tej" volt, a "főzelék" pedig "főzelék". Mindenki döntsön saját belátása szerint, de a lehetőségeknek megfelelve ne terjessze a hülyeséget...Nem arról van szó, hogy egyátalán ne becézzenek/gügyögjenek, stb.
2010. aug. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:

A végletes/cinikus vagyok.


Nálunk meg a világ legtermészetesebb dolga volt mindig is, hogy babáknak úgy mondják "tejci", "tejcsi", "főzi". De tényleg csak a babáknak. Pelenka "pelus". Látod? Dirrekt kétszótagossá alakítják az anyukák a szavakat.


Amúgy 22:48-nak osztom a véleményét.

2010. aug. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!