Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » SOS! Ma mondom el a gyerekem...

SOS! Ma mondom el a gyerekem apjának, hogy apa, hogy tálaljam?

Figyelt kérdés

A sztori dióhéjban, hogy miután szakítottunk jöttem rá, hogy terhes vagyok. Megtartottam, szerettem volna a babát. De neki nem szóltam, a gyerek is az én nevemen van.

Aztán most unszolásra felkerestem az apukáját, és délután, legkésőbb este fogunk találkozni. De fogalmam sincs hogy találjam. A fiam már majdnem 2 éves, nem akarok tőle semmit, pénzt se, csak nem akarom se a fiam megfosztani tőle, se őt a tudattól. De félek. Ti hogy tálalnátok?

Gyűlölködést nem kérek!



2020. okt. 4. 12:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
94%
Na mit szólt rá?
2020. okt. 5. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
13%

Én a terhesség felénél szóltam neki, mert a szemét azzal fenyegetőzött, ha megtartom megöli magát.


Egy darabig aggódtam miatta, hogyha ezt mondja nem tartom meg a gyereket, jajj szegény instabil depis, tönkretenném az életét, de nem tudtam, nem akartam elvetetni, aztán realizálódott, hogy egyrészt ő akart gumi nélkül dugni mindig, másrészt szedtem fogamzásgátlót(csak le volt járva több, mint egy éve és nem tudtam), nekem nem kell helyette védekeznem, nem vagyok hibás, amiért gyerek lett, és nem fontosabb az ő élete számomra, mint az enyém és a gyereké együtt(ugyanis én nem akartam elvetetni, pedig pártoltam az abortuszt, de mikor benned fejlődik valami, érzelmileg iszonyat megterhelő megszakítani a fejlődést). Illetve leesett, hogy valószínűleg szemét érzelmi zsaroló, mint korábban, ugyanis szerinte a gumival megfosztják a férfiakat a szex élvezetétől például, meg rengeteg ilyen dolog volt. Meg ha nekem a gyerek a fontos, mert ugye megtartottam, a gyerekem érdeke, hogy tudjon az apjáról és megadjam az esélyt neki, hogy lehessen apa. Mindegy, írtam is ki ide kérdést, nekem is mindenki azt írta, hogy mondjam el. A gyerekem apja még mindig él, szemét érzelmi zsaroló továbbra is, nem vesz részt a gyerekünk életében, pedig nagyon próbáltam, nem fizet semmit, sőt hónapokig rászorult, hogy kb 1 millióval én segítsem őt. Korábban is drogozott, ivott, ez az elmúlt években súlyosbodott, amiért engem okol, mert neki mennyire megnehezíti a napjait, hogy azzal a tudattal kell élnie, hogy van egy gyereke, akivel nem tartja a kapcsolatot, és szegénynek emiatt normális kapcsolata sem lehet, mert normális nő nem állna le vele, ha ezt megtudná! Szegény Ő!..Ha valamit be is szól távolról, pl veszek a gyereknek bőrcipőt, minek az neki, venném az olcsóbbat, mert csak gyerek, de neki csináltatott talpbetétes méregdrága bőrcipője van..


Na mindegy, néha segítek neki, küldök pénzt, dumálok vele, takarítok nála, már ahogy telik az idő, egyre kevesebbet, de mégis csak a gyerekem apja, nem hagyhatom teljesen lezülleni.


Egyébként vicces, tényleg jó humora van, intelligens(jó logikai érzék), olvasott és sok esetben kiállt másokért, tehát van benne "jóság", csak önző, manipulátor, szélsőségesek az érzelmei, függő és nagyon szét van csúszva, de már akkor eléggé szét volt, mikor megismertem.

2020. okt. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
79%
Hat a fa szom küldene neki pénzt. Ezzel nem jotekony vagy ...
2020. okt. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
0%
Nem is, hanem a teljes lecsúszástól mentem meg, így futja kajára is, meg a kutyájára is. Mostanában, 1-2 éve egyébként visszafogtam ezt, már inkább csak dumálunk ha magányos vagy párhavonta takarítok, ha már hatalmas a mocsok. Az apja meghalt, így örökölt, nincs rászorulva a pénzre már.
2020. okt. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, megvagy még?
2020. okt. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
36%
:D
2020. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
46%

Elég önző vagy ha most, ennyi idő után ezt elmondod. Tönkretennéd az életét. Bár ha jól sejtem ez a cél. Mi a gond? Van màsik párja? Netán megnősült, vagy jön nekik a gyerek? Vagy jól keres , kell a pénze? Mégis mi okod van most elmondani?

Megvolt a lehetőséged amikor megtudtad hogy terhes vagy. Most már hagyd békén. Te döntöttél a megtartása mellett, akkor csináld is egyedül. Már ha nem kamu a kérdés.

2020. okt. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
17%

NEM FELELŐS EGY MÁSIK FELNŐTT ÉLETÉÉRT! CSAK A SAJÁT GYEREKE ÉLETÉÉRT FELELŐS!


Pláne, hogy a gyerekhez kell egy gumi nélküli farok is, amiért minden férfi magának felel! A nő védekezése nem a kettőjük védekezése, hanem csak a nőé!


Ha a pasi gumi nélkül dugott, tisztában volt vele, hogy gyereke lehet, aminek ha már megfogant, tehát elkezdődött a folyamat, a végbemeneteléről csak a nő dönt. NEM ÁLDOZAT EBBŐL A SZEMPONTBÓL, MERT A GYEREKET Ő CSINÁLTA!


Egyedül abban áldozat, hogy megfosztották a gyermeke első két évétől, azt már semmi sem adhatja vissza neki, de hogy ne hagyja ki a többi vissza nem térő lehetőséget, hogy lássa felnőni és részt vegyen a gyereke nevelésében, minél előbb tudnia kell az egészről, hogy legyen joga dönteni a gyereke maradék éveiről! Ez iszonyat szemét volt tőled, plusz a gyerekedet is megfosztottad egy apa lehetőségétől(az első két évben), pedig neki kellene a legjobbat akarnod, mert csak érte (és magadért) tartozol felelősséggel.


Tudom a hormonok bekavarnak, na meg a férfibarát rendszer, amiben élünk, de nem vagy felelősségre vonható, mert teherbe ejtett egy férfi, te pedig éltél azzal a jogoddal, hogy egyedül dönts a testedben növekvő gyereked sorsa felől. Teljesen törvényesen(és szerintem igazságosan) jártál el.


Igazából a férfiak tudják, hogy nem kellenek a gyerek megszüléséhez, anyakönyvezéséhez sem, tehát az ő felelősségük csak is, hogy tudjanak a gyerekeikről, mert amúgy senkinek sem kötelessége értesítenie őket. Felelősségteljes férfi számon tartja, hogy terhes e tőle valaki, mert senkinek sem kötelessége megtenni helyette.


Ha most ugye kiderül, kérheti az apaság megállapítását dns tesztre hivatkozva és ugyanolyan jogú szülő lehet, mint te, viheti a gyereket láthatásra..


Nem kell magyarázatot adnod, hogy miért akarod most elmondani, az a normális erkölcsileg, millió oka van, az a legjobb a gyereknek, és az apának is, inkább azt kéne indokolni, miért titkoltad eddig, de ezt úgy is meg fogja kérdezni az apuka..


Nem tudunk segíteni, hogy mit mondj, mert nem tudjuk, miért titkoltad el. Én leírtam a sajátomat, hogy mit mondtam, miért titkoltam, biztos neked is volt nyomós indokod, hogy ilyen hatalmas és nehéz döntésre szántad el magad.

2020. okt. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
23%
Hagyd utolso, a sok birka szerint ha nem szolt a szuletesekor, akkor mar joga van egesz eleteben megfosztani tole az apat... az fel se merul bennuk hogy esetleg kivancsi a gyerekere, igaz, nem is kaptunk semmi infot az apukarol. Ha van boldog parkapcsokata ha nincs, joga van tudni a gyerekerol ne szorakozzatok mar :D nyilvan nem most kellett volna megtudnia de aki szerint igy mar el se kell mondani, az se jobb mint a kerdezo. Ezt nokent mondom, milyen alapon foszt meg egy apat a gyereketol es a gyereket az apatol barki? (Nyilvan eltekintve ahol ez indokolt pl eroszakos ferfi). Sok sunnyogo aljas no, lehordjak a kerdezot hogy miert nem mondta el, de “most mar mindegy” alapon azt tamogatjak hogy lapitson tovabb mint sz@r a fuben. Ti se vagytok jobbak. De ha majd kell penz kulon orata akkor megjelenik a sok erkolcsos pioca.
2020. okt. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
40%

És milyen alapon teszi tönkre egy másik ember életét, és vagy esetleges új kapcsolatát egy ilyen hírrel? Nincs hozzá semmi joga. Ha a pasinak van párja, felesége, esélyes hogy ő nem egy gyerekes pasira vágyott, és így választott.

A kérdezőnek megvolt a lehetősége, hogy tudassa az apával, de nem élt vele. Teljesen kihagyta a döntésből a férfit, nem számított, akar e gyereket vagy sem. Most már nincs joga a másik életébe így beletaposni.

2020. okt. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!