Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
 81/137 anonim ***** válasza:
93%

79


A pékek se kapnak milliós fizetéseket, pedig aztán a kenyér nélkül amit készítenek éhes maradnál esetleg, mi lenne ha a varrónő meg baxna ruhát varrni, mert lofax fizetésért ő nem erőlködik, az eladók is azt mondanák ők se kulimunkáznak, az ápolónők, a vicces keresetű tanárok(mikor én kerestem 230-at a kezdő tanár ismerősöm 125ezerért dolgozott), vagy a kukásautón lógó pasi se menne be és nem hordaná el a szemeted a ház elől, mert ő annyiért nem fagyoskodik, meg szagolja a te mocskodat.

A legnagyobb baj hogy ebben az országban nem becsülik a kétkezi munkást,mindenki tolja hogy a diplom,diploma diploma.Csak sajnos ez a mentalitású diplomás, mint te is vagy, hogy érzelmi intelligencia 0 ez igazából ide nem kéne.Nem kéne ,mert addig nem lát el, hogy azért lehet kényelmes az élete, mert a zömében kétkezi munkát, azok végzik helyette akik valamiért a fizikai munka mellett döntöttek.Az átlag magyar nem 500.e keres mégha a statisztika a csodás 450e átlagkeresetet hozta is ki.ÉS nem, nem lehet mindenki diplomás,mert NINCS szükség ennyi diplomásra, mert amúgy a gdp zömét nem a diplomás, hanem a kétkezi munkás termeli.Az a kétkezi aki szerinted semmit se ér.:)Meg aki tényleg látástól mikulásig dolgozik, kihajtva a belét, hogy valamije legyen, aztán jön egy ilyen értelmiségi mint te és pofonköpi...

2020. nov. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/137 anonim ***** válasza:
93%

"az minek nyomorítja tovább az életét ilyen minimálbéres állásokkal." - ha mindenki így gondolkodna, leállna az ország, mert nem lenne egy tanár sem, egy egy ápoló sem, egy mentős sem, nem vinnék el a szemetedet, nem takarítanák az utcákat, nem rendeznék a parkokat, nem volnának eladók és árufeltöltők a boltokban és még hosszasan sorolhatnám.

Én messze az átlag felett keresek és még csak nem is mondanám, hogy sok szociális empátia szorult belém, de meg kell mondanom, a te válaszaid igen bicskanyitogatóak és ostobák.

2020. nov. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/137 anonim ***** válasza:
16%

Kedves 80-as!


Nem nézem le azt, aki minimlbéres melót végez, szimplán nem értem a logikáját.

2020. nov. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/137 anonim ***** válasza:
30%

"ha mindenki így gondolkodna, leállna az ország, mert nem lenne egy tanár sem, egy egy ápoló sem, egy mentős sem, nem vinnék el a szemetedet, nem takarítanák az utcákat, nem rendeznék a parkokat, nem volnának eladók és árufeltöltők a boltokban és még hosszasan sorolhatnám"


Ha mindenki így gondolkodna, és senki nem szeretné elvállalni ezeket a munkákat, akkor mindjárt nem minimálbért keresnének, hiszen az emberek rájuk lennének szorulva, magyarul meg kellene őket fizetni.


Nem gondolom, hogy ebben bármi lenézés lenne. Minden munka munka, valamit mindenkinek el kell végeznie, de hogy a kommentelő itt nyafog, hogy ő családra meg gyerekre gondolni sem gondolhat, mert nem kapott kezdőtőkét a szüleitől és ő meg csak keveset kereső dajka, az azért bizonyos mértékig a saját hibája is. Mondom, én sem kaptam semmit, de tisztában is voltam ezzel és ennek megfelelően igyekeztem tanulni és dolgozni, hogy ha már más nem segít meg, mégse kelljen lemondanom a saját családról.


Mindenki kap egy batyut, de mindenkinek van lehetősége arról is dönteni, merre irányítja az életét. Az eredeti kérdéshez visszatérve nem kötelező 24-25 évesen albérletbe gyereket vállalni 130 ezret fizető munkával, hanem lehet áldozatot hozni, szorgalmasabbnak lenni és kifogáskeresés helyett változtatni az életünkön, hogy 35 évesen ne még mindig albérletben kelljen ülni gyerekekkel egy világválság közepén.

2020. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/137 anonim ***** válasza:
98%

"Ha mindenki így gondolkodna, és senki nem szeretné elvállalni ezeket a munkákat, akkor mindjárt nem minimálbért keresnének, hiszen az emberek rájuk lennének szorulva, magyarul meg kellene őket fizetni." -

na, ez pl. tökre nem igaz, nézd meg mekkora pedagógushiány van országszerte, mégsem fizetik meg őket, vagy mennyi orvos, ápoló elhagyta már az országot, mégsem azon dolgoznak, hogy jobb körülmények legyenek, hanem pont az ellenkezőjét látjuk most is.

Egyébként tipikusan magyar dolog ilyen szakmákat ekkora megbecsüléssel illetni, de mit is várunk, amikor társadalmi szinten is problémák vannak, lásd feketeruhás nővér, aki mellett senki nem állt ki anno, vagy téged, aki földbe döngöl egy óvodai dajkát, mert alacsony a bére, de azért a gyerekét rábízza.

2020. nov. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/137 anonim ***** válasza:
94%

Én azt látom, hogy mindenki Budapestben gondolkodik...


“Vándorcigány élet...itt Budapesten”


Én magam gyűlöltem.. 8 évet éltem ott..


Ingáztam is utána.


Ha az embernek nincs kötődése, akkor megy, ahol jobb a meló, jobb a suli.


Egy ibgatlant behezebb eladni... mint felmondani az albérletet.



Aki olyan mentalitású, hogy szereti a változatlanságot.. annak persze, kell a saját.

Ahol èn élek elviselhető áron vannak az alvérletek.. de az ibgatlanok annyira elszálltak, hogy döbbenet.


Épp filózunk, hogy építkezzünk-e, mert igaz 5 éve vettük az ingatlant.. ha a vételár+felújítás összegét megduplázom, annyiért el tudnánk pár hét alatt adni.

Hozzácsapnánk mindent amit ad most az állam, akkor 0 költséggel lenne egy új házunk.

De csak emiatt nem vagyok benne biztos, hogy beleállnék ebbe... embertpróbáló egy építkezés.

2020. nov. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/137 anonim ***** válasza:
27%

"aki földbe döngöl egy óvodai dajkát, mert alacsony a bére,"


Nem azért "döngöltem földbe", mert alacsony a bére, nincs azzal semmi baj, ha valakinek megfelel vagy belefér.


Azért "döngöltem földbe", mert itt sír, hogy nem futja családra, mert a szülei, meg az állam, meg a minden, csak a saját felelősségét felejti ki az egészből, mint úgy általában lenni szokott egyékbént.


De látom, csak megy a direkt félremagyarázás :D

2020. nov. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/137 anonim ***** válasza:
92%
"itt sír, hogy nem futja családra, mert a szülei, meg az állam, meg a minden, csak a saját felelősségét felejti ki az egészből" - nem értelek, van képesítése, van munkája, amit feltételezem, tisztességgel elvégez, adózik. Szeretne egy normális, emberhez méltó életet, családot alapítani, mégis mi a lószart csináljon még ezen kívül? És kinek a hibája innentől kezdve, ha nem az államé? Talán nem állami szférában dolgozik megalázó bértáblával? De. Akkor kinek a hibája, hogy ennyi a bére, ennyi a megbecsülése? Az államé, igen.
2020. nov. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/137 anonim ***** válasza:
29%

78.as, igen mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar, és nekem is jogom van azt gondolni erről, amit akarok és tovább megyek ahhoz is jogom van, hogy ezt ide le is írjam. Ja, és ahhoz is jogom van, h ne érdekeljen az, h te mit gondolsz erről.

Igen, egyetértek azzal én is, h aki tudja, h nincs anyagi segítség mögötte, az miért olyan szakmát választ, amiból aztán nem tud megélni??? És ezen most lehet vitázni, hogy ez kinek a hibája, hol a bűnös, ki a felelős. Ez van. ha tudom, h nekem kell előteremtenem az életrevalót akkor nem, nem megyek dajkának. De jobbat mondok, vállalhat mellette bébiszitterkedést máris nem annyi a fizu. És ez minden szakmáról elmondható, ha nem tetszik a közszférás fizu el lehet menni mellett magánba "fusizni". De igen, könnyebb várni az államtól a megoldást.

2020. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/137 anonim ***** válasza:
26%

De 88-as, ha tudom, hogy nem fizetnek meg egy munkát és nem fogok tudni belőle családot alapítani, pedig az a vágyam, akkor az én döntésem, hogy mégis arra a pályára megyek-e vagy sem.


Ez nem arról szól, hogy igazságos-e ennyit keresnie egy dajkának vagy sem, hanem szimplán arról, hogy ennyit keres és kész, akkor is ha a kutya-macska-elefánt fejreáll és ő tisztában volt ezzel, mikor döntött. Ha tudom, hogy a világ nem fog megváltozni a kedvemért, akkor változtatok én.


Ha nem, akkor meg vállalom a következményeket, amelyekkel előre tisztában voltam.

2020. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!