Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/137 anonim ***** válasza:
16%

69-es, hülyeség, amit írsz.


A nagy különbség ugyanis az, hogy tartós betegség, rokkantság, válás, halál, leépítés esetén a bankkal lehet egyezkedni, lehet a törlesztőrészlet csökkentését vagy ideiglenes szüneteltetését kérni, és ha így sem tudja valaki fizetni, akkor is csak 3 hónap után indul el egyáltalán bármiféle procedúra ellene és még akkor is több hónap, mire az illetőt ki tudják tenni a lakásból. Ráadásul, legrosszabb esetben eladod a lakást/házat, de a lakás értéke valószínűleg bőven több, mint a hitel, magyarul még marad pénzed eladás után is, és ez nagyon nem mindegy. Mert igen, a hitelt is fizetni kell, de ott minden hónap befizetett összege tulajdonképpen a tied marad, csak egyik zsebedből a másikba teszed.


Na most, albérlet esetén nem marad, csak a nagy büdös semmid, a pénzt más zsebébe teszed másé helyett és melyik tulajdonos fogja neked elnézni, hogy nem fizetsz 2-3 hónapig bérleti díjat? Ha jó fej, egy hónapot elnéz. Kettő után meg mehetsz az utcára.

2020. nov. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/137 anonim ***** válasza:
7%

Amúgy egyrészt lehet törlesztés biztosítást kötni halál esetére. Másrészt nem kötelezo a 30 éves hitelt 30 évig fizetni.

Mi a maximális nyugalom miatt kértük 30 évre, én így alszom jól.

De 99,9% jóval előbb kifizetjük.


Amúgy gyerek mellett már csak azért is megeri hitelbe csapni mert az állam is ezt támogatja. 2. gyerek után 1 millió, 3. után 4 millió jelzalog elengedes van. Ehhez képest mit kapsz albiban ugyanolyan élethelyzetben? Semmit. Nem jó, hogy így van, de ehhez kell alkalmazkodni.

És ugye ott a babavaro, szóval gyerek tervezés esetén a 10millio önerőt is adja az állam lényegében.

2020. nov. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/137 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy kérdezem, hogy mi a baj az albérlettel?

Az ember mobil... oda jöltözij, ahol jó suli...

Ha megszorul kisebbe is mehet akár


Nincs lekötve sok esetben 30 évre..


( itt ismét mondom, h nekem tehermentes házam van, de ez nem mindenkiek opció.. én 22 éves korom óta erre készültem a férjemmel, de sajnos volt alapunk -10millio örökség- ennyit kellett volna hitelben felvennünk, de ha ez nincs, akkor tuti nem kínlódok...)

2020. nov. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/137 anonim ***** válasza:
21%
#71: pontosan így van. Nem értem mit jönnek a halal, válás stb váratlan dolgokkal, hát albi esetén nincs ilyen?? Ha nagyon gyász a helyzet mehetsz oda ahova albi nem fizetés esetén mennél és kiadod a saját ingatlant amiből fizeted a törlesztőt.
2020. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/137 anonim ***** válasza:
29%

"Amúgy kérdezem, hogy mi a baj az albérlettel?"


A 69-es válaszomban leírtam lényegében. Túl nagy rizikó, pláne gyerekkel.


Egy sz*ros garzon bérleti díja is drága, nemhogy egy 2-3 szobás lakásé, ha talál ilyet egyáltalán kiadót az ember. Ha az egyik fél elveszíti az állását, a másik fél fizetéséből hogy fogják finanszírozni az albérlet havi díját (ami általában több, mint a hitel)?


Nézd meg, hányan lettek most tartósan munkanélküliek. Ők hogy fognak megélni albérletben gyerekkel?


"Az ember mobil... oda jöltözij, ahol jó suli..."


Hagyjuk már ezt, nem Amerikában vagyunk, hogy egyik helyen jobb meló vár, mint a másikon, meg iskola miatt költözködjön az ember, persze. Kisebbe meg mehetsz, nyilván, csak annak is olyan bérleti díja van, hogy lehet, egy kétszer akkorának a törlesztője sincs annyi.


Esküszöm, úgy csináltok, mintha nem lennétek tisztában a magyar fizetésekkel és az albérletek árával.

2020. nov. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/137 anonim ***** válasza:
29%

#73: nem vágyok vándor cigány életre. Szerettem, hogy a gyermekkorom is végig fixen egy házban volt, a gyerekeimnek (eddig 3 van) is ezt szeretném. Itt Budapesten max a munkahelyem változik.


Nincs az albival baj kezdeskent, mi is ott kezdtünk 4 évig és majdnem első gyermek is ott lett. De hosszú távon a saját (akár hitellel) volt a cél.

2020. nov. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/137 anonim ***** válasza:
28%

Akkor kezdem elolrol, hogy atmenjen a lenyeg.

Pont nem ulok magas lovon, mert amit felsoroltam mindben volt/van a mai napig reszem.

Meg most is termelunk zoldseget magunkat sot eladasra is. Vonatoztam a Nyugatiba 3/4 orat napi szinten.A belemet is kidolgoztam tanulas mellett, h legyen penzem, tudjak egyrol a kettore jutni. Eltem alberletben, sot volt hitelem is nem is keves.A szuleim nem milliomosok, de tudtak tamogatni, es megegyszer itt nem Mercire es a kacsalabon forgo palotara kell gondolni. Tehat amit leirtam az szintiszta tapasztalat a sajat boromon.

2020. nov. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/137 anonim ***** válasza:
95%

Akkor sincs jogod mások anyagi dolgaiban parancsokat adni, és megmondani mi alap, mi nem. Mi is kaptunk segítséget, mégsem vágjuk oda másoknak (akik rosszabb helyzetben vannak mint mi), hogy miért nem kaptak segítséget a szülőktől, holott ez "alap". Ez mire jó? Most akkor ők előrébb vannak ezzel? Azért mindennek van határa.

Hidd el nem te vagy az egyetlen aki dolgozik látástól mikulásig. Neked beért a munkád, más pedig hónapról hónapra él, és nem tud önerőre gyűjteni. Nem tudom mennyire kell EQ nukunak lenni ahhoz, hogy ezt belásd.

Bár nem tudom mit várok egy olyan embertől, aki megsért egy óvodai dajkát, hogy az minek választotta ezt a hivatást, mikor ilyen alacsony a bérük. Jó pofa vagy, beszólsz neki, de azért reggelente beviszed nekik a gyerekedet, mi, hogy ott legyenek vele, míg te a csilli-villi fizetésedért dolgozol ~8 órát? Te hallod/olvasod olykor magad?

2020. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/137 anonim ***** válasza:
5%

Nem is a 77-es kérdezte meg az óvodai dajkát, miért nem választott jobban fizető munkát, hanem én. Nyilván beviszem a gyereket, miért ne vinném, de ettől még továbbra is érthetetlen számomra, hogy aki tudja, hogy a szülők lósz*rt sem fognak segíteni, az minek nyomorítja tovább az életét ilyen minimálbéres állásokkal.


Én sem az álommunkám végzem (még), de legalább a biztonságról és a családalapításról nem kell lemondanom. Inkább sz*rabb meló és nyugodt család, mint imádott meló gyerekek nélkül.

2020. nov. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/137 anonim ***** válasza:
94%

"de ettől még továbbra is érthetetlen számomra, hogy aki tudja, hogy a szülők lósz*rt sem fognak segíteni, az minek nyomorítja tovább az életét ilyen minimálbéres állásokkal."


Számomra meg továbbra is érthetetlen, hogy van pofád leadni a gyerekedet minden áldott nap annak, akit amúgy lenézel, mert csak egy "szar minimálbéres". Majd empátiát meg emberséget ne te taníts a gyerekednek, ha lehet. Álom meló ide-vagy oda.

2020. nov. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!