Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/137 anonim ***** válasza:
15%

59es.

A sajat auto es jogsi szinten alap, en nem mondom, h minden 17 eves ala Merci kell, de egy jogsi nagyon alap a szuloktol. Ha nem telik, diakmunka. En is szorolapoztam 18 evesen.Szinten a kenyelem: 1 oras vonatut?Vallalhatatlan es kibirhatatlan.

Vallalhattal volna bebiszitterkedest vagy kepezhetted volna tovabb magad, lehettel volna ovono vagy fejlesztopedagogus. Rongyossa keresik magukat.

Mindenki a sajat eletet alakitja.

2020. nov. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/137 anonim ***** válasza:
24%

59-es, de miért olyan foglalkozást választottál, amivel sz*rt sem lehet keresni és feljebb jutás lehetőség sincs hosszútávon?


Oké, szereted a melódia, de mellette csak álmodozhatsz a saját otthonról, gyerekről, biztonság ról, ez jobb?

2020. nov. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/137 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan nem az 59-es vagyok és nem óvodai dajka, de nem sokkal keresettebb képesítéssel. 18-19 évesen a pályaválasztásnál az ember még nem feltétlenül tudja mérlegelni, hogy meg fog-e élni abból, amit választ, vagy egyáltalán, hogy mi alapján döntse el a további jövőjét. Persze lehet félúton meggondolni magad, de egyetemen pl az államilag támogatott félévek száma véges, szóval az is pénz, ha esetleg a negyedik szemeszterben jössz rá (mint én pl), hogy te ezzel a szakmával soha az életben nem akarsz foglalkozni, utána meg már csak fizetősen mehetsz más szakra, ami támogató szülői háttér nélkül kb diákhitellel oldható csak meg (éljen, még normális munkája sincs, kezdje csak diákhitellel az életét a fiatal, milyen felelős és szuper dolog. Aztán esetleg menet közben arról is kiderül, hogy nem azt akarja csinálni, akkor mégis hol van az a pont, amikor csak fejezzen be valamit, mert egy használhatatlan diploma is több, mint a semmilyen diploma?). Én is dolgoztam az egyetem alatt gyakorlatilag végig, de nem teljes állásban és nem teljes állású fizetésért. A legtöbb, amit kaptam, az nyári időszakban a 120 nettó volt, heti 40 órás munkaidővel, és örültem, mint majom a farkának. Oké, ez közel 10 éve volt már, azóta talán más pénzekért mennek a diákfizuk is, de akkoriban sem tudtam volna ebből milliókat félretenni, főleg, hogy mindeközben is élnem kellett valahol/valamiből, és ez csak a nyári szünetben járt, év közben ennek a felét kaptam, merthogy csak 20 óra fért bele az aktív nappali jogviszony mellett.


Amúgy én elhagytam a pályát és a nyelvtudásom kihasználva elmentem multihoz dolgozni. Jó fizetés, csakhogy legjobb tudomásom szerint így kb Budapesten van egyedül lehetőségem dolgozni. Esetleg még egy-két megyeszékhelyen, de azért ott nem tobzódnak az SSC-k, ahol leszarják a diplomád csak angolul/németül makogj valamit. Így én biztos nem költöznék az ukrán határ mellé, csak mert ott lótrágyáért már kaphatok hatalmas telket és még gazdálkodhatok is (amúgy egyik barátom szabolcsi, földje van, 30 éves korára eddig volt két stroke-ja a stressztől és folyamatos ízületi bántalmakkal küzd, mert neki pl nem büdös a földet túrni. Mindezt hatalmas veszteségekkel és adósságokkal, mert bár nem egy zsebkendőnyi kis hátsókerten termel, nem is olyan nagy beszállító, hogy igazán megérje- magyarul kisgazdasága van, amit leginkább egyedül, a betakarítási időszakban idénymunkásokkal együtt vezet, se éjjele, se nappala, amióta elkezdett ezzel foglalkozni, azóta nem is találkoztam vele, mert egyszerűen nincs élete a földművelés mellett. Igazán csábító, mit ne mondjak).


Én ugyan saját lakásba szültem, de ehhez hatalmas segítség volt anyósom, akinél gyakorlatilag ingyen ott lakhattunk (valami 40-50 ezret fizettünk csak neki), amíg összegyűjtjük az önerőre valót, illetve nekem szerencsém van, a férjem programozó, magasan az átlag felett keres, de nem lehet mindenki programozó/programozó felesége. Szóval lehet ítélkezni meg lehet nagyon okos megmondóembernek lenni, de senki sem lát bele mások életébe, és nem tudja, mik voltak az alternatív lehetőségek, amik ellenében döntöttek úgy, hogy ők bizony albérletben vállalnak gyereket.

2020. nov. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/137 anonim ***** válasza:
86%
60as büdös az max te vagy a stílusod alapján 😄 jó hogy igy látatlanban kiosztasz mindenkit és tudod hogy kinek mi büdös. Nem tudom miért nem lehet elfogadni hogy valakinek jó úgy az élete ahogy van. Örülj hogy segítettek a szüleid, de másnak ne mondd meg hogyan túrja a földet.
2020. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/137 anonim ***** válasza:
5%

64es csak az a baj, hogy konkretumot nem tudsz irni, vitazni csak azzal tudok aki egy szinten van velem bocsi. De legalabbis ir valami ertelmeset.

63as termeszetesen nem kell diakhitelt felvenni, de nem is kell mindenaron diploma, plane nem nappalin es nem fizetos szakon. Igy van kulonben ahogy irtad, egy multinal Bpn eleg a nyelvtudas kb. a diploma sehol sem feltetel csak a nyelv. Lehet foallas mellett levelezon is sulit vegezni ha ugy hozza az elet es meg ezerfelekeppen.

En nem foallasu gazdalkodasra gondoltam, csupan van annak jo oldala is, ha kicsit messzebb tudsz hazat venni, nagyobb telekkel, ha mas nem, enni mindig lesz mit.

Csak akarat, szorgalom es egy kis eletrevalosag kell.

2020. nov. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/137 anonim ***** válasza:
85%

#60 mondja ezt az, akinek a szülei a valaga alá tettek mindent. Ami nem baj, de legalább annyi gerinc lenne benned, hogy befogod, és nem kínálsz másnak olyan utat, amit te magad sem jártál be. Gondolom neked is büdös a földet túrni, állatokat tartani, meg 1 órát csak oda vonatozni egy pályaudvarra, stb. De azért mekkora arcod van már, hogy ez "csak" ennyi.

Mi össze tudtunk gyűjteni önerőre, kertes házban élünk, de rosszul vagyok az ilyen érzéketlen megmondóemberektől, mint amilyen te is vagy. Menjél hálálkodni anyuciéknak, úgyis nekik köszönhetsz mindent, aztán mást meg hagyjál békén. És drukkolj nagyon, nehogy egy nap nagyot ess arról a bizonyos paciról, amin láthatólag kva magasan ülsz.

2020. nov. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/137 anonim ***** válasza:
94%

"vitazni csak azzal tudok aki egy szinten van velem bocsi"


Akkor keress valakit, akit szintén elindítottak az életben, és vitázz azzal :)

Vicces, hogy itt vered magad, hogy az életben elindítás, jogsi, önerő, ház alap egy szülőtől. És akkor most akik itt írnak, és nekik nem adták meg ezeket mit csináljanak? Menjenek haza lekeverni kettőt a szülőknek, mert ezeket az "alapokat" nem tudták biztosítani? De nagy segítség vagy, tényleg. Vagy visszafelé mutogatsz, vagy olyat vársz el másoktól, amit te sem tettél, tennél meg.

2020. nov. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/137 anonim ***** válasza:
18%
Milyen 50-60 éves hitelekrol beszélnek itt egyesek? Max 30 évre tudsz felvenni tudtommal.
2020. nov. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/137 anonim ***** válasza:
90%

#68 ez valójában teljesen mindegy.

Ugyanis 30 év alatt tudod mennyi minden történhet? Tartós betegség, rokkantság, válás, halál, leépítés. Ettől még persze sokszor sokan kényszerülnek hitelt felvenni, de akik korábban erre hívták fel a figyelmet azok arra gondoltak, hogy x év hitel sem épp életbiztosítás, és bizony ha úgy van viszi a bank a házat. Amig nem tehermentes addig nem vagy a tulajdonosa, vagyis bármikor járhatsz úgy, hogy egyszer csak albérletet kell keresned.

2020. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/137 anonim ***** válasza:
14%

Tévedsz, bizony tulajdonosa vagyok, a bank pedig nem tulajdonosa. Legalábbis legutóbb így láttam a tulajdoni lapon. 😋Van rajta jelzálog, de a bank nem tulajdonos. Jelentős jogi különbség ez. A bank nem szólhat bele hova ütök szöget, felujitom-e a konyhát stb.


A jelzálog sokkal szabadabb dolog mint az albi. Jelzalog mellett is eladhato, a bank csak a jelzálog mértékéig tarthat rá igényt eladás esetén.

Ha az albit nem fizeted kapsz egy kiszámíthatatlan tulajdonost aki legális vagy illegális módon hamar próbál kirakni.


Ha a hitelt nem fizetem akkor hónapokig kb semmi nem lenne, max néhány felszólító levél. Kilakoltatás elég hosszú procedúra, és a bank biztosan nem illegális verő legenyekkel dolgozik. Ja és ha oda kerülne a sor a saját ingatlan is ugye eladhato és még pénzem is lesz belőle.

2020. nov. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!