Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem akaszt ez ki, hogy...

Csak engem akaszt ez ki, hogy gyereket vállal valaki aztán meg ha kiteszik őket az albérletből sajnáltatják magukat?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen család van a környezetemben, hogy gyereket vállal a semmire aztán ha el kell menni az albérletből és nincs hova menni meg sajnáltatják magukat. Miért nem lehet először egy önerőre összegyűjteni és csak utána gyereket csinálni?

#Albérlet, gyerekvállalás,
2020. nov. 24. 12:49
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/137 anonim ***** válasza:
92%

43 igen. Nagyon gaz. En ha lenne ingatlanom, amit kiadnék mindenhova járólapot/linoleumot tennék, fehér festés és üresen adnám ki. Hello. Persze ekkor is tönkre lehet tenni ezt azt, de valóban egy video/ képek jegyzőkönyv mindenki aláírja és kész.

Jobb szabályozás kene ezekre a dolgokra Magyarországon is.

2020. nov. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/137 anonim ***** válasza:
88%
Amúgy kérdező, mifelénk “vidéken” is 25-30 Milla egy 40nm panel. Szoval?
2020. nov. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/137 anonim ***** válasza:
90%
39 a legtöbb embernek akinek “van háza” ugyanúgy el van adósodva. Nem nevezném vagyonnak ami a banké 50 évig. Ha meghal a másik fel abbol ugyanakkora baj lehet.
2020. nov. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/137 anonim ***** válasza:
68%
Egy házat akkor is el lehet adni 53-as ha van rajta még hitel és jó eséllyel marad belőle egy kis tőke főleg a mostani ingatlan árak mellett. A semmiből nem lehet pénzt csinálni ha meg vagy szorulva. Igen a halál eset mindenképp probléma, de mit egyszerűbb fizetni egy 40 ezres törlesztőt vagy egy 100-140ezres albérletet plusz rezsit? Azért nem mindegy.
2020. nov. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/137 anonim ***** válasza:
100%
54 persze nem mindegy. Csak az sem életbiztosítás sajnos. Arra akartam csak utalni, hogy ma mindenhogy nagyon nehéz.
2020. nov. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/137 anonim ***** válasza:
25%

En sem leszek nepszeru.

1. Szerintem semmivel sem jobb 50 evig 50 millat a banknak fizetni, mint alberletben elni

2. Sajnalom azokat, akiknek a szulei nem tudtak semmit segiteni, szamomra ez alap, beletartozik a felelos gyerekvallalasba, engem is segitettek, en is fogom a sajatjaimat

3. Siman lehet videken 5-10 millioert hazat venni, mi Szekesfehervartol 1 orara, a Balatontol fel orara levo hazunkat aruljuk 100m2, 1500m2 telek 5 millioert a kutyanak se kell. De mastol is ezt hallom 1 ora Bp vonattal pl. Kelenfold, Nyugati par millios haz telekkel a jobb allapotu oke 10-15 millio, de nem kell senkinek. Persze, ne Bpbol meg a 10 kmes korzetebol induljunk ki, igen valamit valamiert

4. Aki latja, h nem tudjak a szulok tamogatni, az menjen el melozni egyetem, fosuli mellett vagy utana meg nyomja meg par evig ugy rendesen, ketlem, h ne lehet osszesporolni tobb milliot evek alatt

5. Itt az a francos sok segitseg az allamtol, az azert rohej, h valakinek meg igy se jon ossze az onero???

Osszefoglalva, kifogas, kifogas hatan.

2020. nov. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/137 anonim ***** válasza:
91%

"4. Aki latja, h nem tudjak a szulok tamogatni, az menjen el melozni egyetem, fosuli mellett vagy utana meg nyomja meg par evig ugy rendesen, ketlem, h ne lehet osszesporolni tobb milliot evek alatt"


kösz de nincs kedvem 10 évig reggeltől estig nyomni hogy vegyek egy kis lyukat Budapesten, miközben másnak ez alanyi jogon jár a szüleitől. jó annak aki már hitellel kezdi az életét és nem albival, mert a szülei kitermelték az önerőt. ha már nekem ez nem jutott, akkor inkább megyek egy viszonylag nagy albérletbe, és szülök fiatalon, minthogy 10 évig nyomjam egy kis lakásért.


"5. Itt az a francos sok segitseg az allamtol, az azert rohej, h valakinek meg igy se jon ossze az onero???"


röhej valóban hogy van aki nem szeretne aláírni 3 gyerekre, és 10 évig röghöz kötve lenni (csok), vagy felvenni a babavárót, amihez minimum fel kell még venni egy hitelt, ha bármilyen ingatlant szeretnél venni Budapesten. hát nagyon nagy lúzernek érzem magam :D



amúgy én is szeretnék majd gyűjteni a fiamnak önerőre, hogy ne albérletben kezdje meg az életét, mint mi, és sokkal tudatosabb pénzügyi nevelést akarok neki adni, mint amit az én szüleim adtak nekem. (0-át) másban jók voltak, és nagyon szeretem őket, de a mai napig nem értem, miért volt végig olyan nagy tabu a pénzről beszélni.

2020. nov. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/137 anonim ***** válasza:
69%

"akkor inkább megyek egy viszonylag nagy albérletbe"


Aham. Ha, egy önerőt nem tudtok összeszedni pár év alatt, a nagy albérlet díját hogy fogjátok kipengetni?


Kétszer-háromszor annyiba kerül bérelni, mint a vásárlás törlesztője. Ha egyikőtökkel történik valami, pl. munkanélküli lesz vagy beteg, akkor majd egy fizuból fizetitek az albérletet meg mindent?


Mert a bankkal simán lehet egyeztetni, halasztást meg csökkentést kérni, az meg pláne jó sok idő, mire kiraknak a lakásból. Na, próbáld a főbérlőnek azt mondani, hogy nem tudsz fizetni pár hónapig, mert egyikőtökkel munkanélküli, szerinted érdekelni fogja?

2020. nov. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/137 anonim ***** válasza:
95%

"1 ora Bp vonattal pl. Kelenfold, Nyugati"

A mostani lakásomtól meg 10 perc gyalog a munkahelyem. Nagyon nem mindegy, főleg hogy munkaerőhiány miatt gyakran előfordul, hogy aznap szólnak oda nekem, hogy ma az eredetinél x órával korábban be kell mennem. És mondjuk akinek éjszakai műszakai is vannak, az hogy járjon dolgozni egy olyan faluból, ami 1 óra vonatozásra van a munkahelyétől? Éjszaka kb. alig van vonat és busz még a nagyobb városokba is. Pesten belül legalább van egy viszonylag normális éjszakai tömegközlekedési rendszer. Nagymamám falun lakott, ott este 10 és reggel 6 között egyáltalán nincs semmi tömegközlekedés, és nappal is csak ilyen 3-4 járat összesen elszórva egész napra. Autóval nyilván egyszerű, de sok ember nem engedheti meg magának, hogy saját autót tartson fenn vagy egyáltalán jogsit szerezzen, mert az is egy vagyonba kerül.


"Aki latja, h nem tudjak a szulok tamogatni, az menjen el melozni egyetem, fosuli mellett vagy utana meg nyomja meg par evig ugy rendesen, ketlem, h ne lehet osszesporolni tobb milliot evek alatt"

Végig dolgoztam a suli mellett, ez a pénz 100%-ig arra kellett, hogy eltartsam belőle magamat, nem nagyon tudtam félretenni belőle. Suli után azonnal munkába álltam. Óvodai dajka vagyok, nevetségesen alacsony fizetésem van. Nem tudok félretenni, hónapról hónapra élek. Esetleg nyáron egy kevés marad, mert olyankor kevesebb a rezsi, de ez el szokott menni ilyen váratlan plusz kiadásokra, ha pl. valami tönkremegy itthon. A pénz nagy részét a lakbér viszi el, mert ugye lakni kell valahol addig is, amíg össze nem gyűlik a lakásra az önerő, és nem mindenkinek adatik meg, hogy a szüleinél lakhat addig. Ez egy mókuskerék, amiből nem lehet kitörni, ha egyszer belekerül az ember, és bizony belekerülsz, ha nem tudnak támogatni anyagilag a szüleid az első pillanattól fogva. Engem egyáltalán nem tudtak, érettségi óta teljesen magamra vagyok utalva, a szüleim eladósodva haltak meg, szóval még csak nem is örököltem semmit. Örülhetek, hogy egyáltalán annyit sikerült felépítenem önállóan, ahol most tartok az életben. Lehet jönni a külföldi munkával, én mennék is szívesen, folyékonyan beszélek angolul. Még véglegesen is szívesen kiköltöznék valahova Nyugat-Európába, ha megtehetném. De mégis miből menjek, ha egyáltalán nem tudok félretenni, talán induljak el nulla megtakarítással az ismeretlenbe? Vagy vegyek fel kölcsönt, aztán ha esetleg nem jön össze a dolog, adósodjak el egy életre, mint a szüleim? Ott az útiköltség, aztán ott is lakni kell valahol, amihez kell előre a kauciót és a lakbért kifizetni, aztán az első fizetésig élni is kéne valamiből, utazás, kaja stb. ehhez mind rengeteg pénz kellene. Közben pedig itthon itt maradna a sok személyes holmim, amit nem tudok mind azonnal kivinni magammal, azt is tárolni kellene valahol, annak is ára van, ha raktárhelyiséget bérelek. Szóval nem olyan egyszerű ez. Nyilván gyerekvállalásról még csak nem is álmodhatok ilyen körülmények között, bármennyire is szeretnék majd szülő lenni. Csak azért írtam le ezeket, hogy lássátok, nem mindenki van olyan élethelyzetben, hogy egy csettintésre össze tudja szedni az önerőt egy saját lakáshoz. Szerencsésnek mondhatja magát, aki olyan körülmények között él, hogy nem okoz neki problémát ennyi pénzt összegyűjteni.

2020. nov. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/137 anonim ***** válasza:
12%

56 vagyok, jaaa hat ez az jonnek az igenyek es a kifogasos, hat pedig valamit valamiert. Nem akarsz gyerek elott melozni, de kell a fovarosban a lakas stbstb. Nem akarasnak nyuges a vege, es most szo szerint.

Ami meg eszembe jutott, ha kicsit tavolabb veszel egy nagy telket, azon aztan barmit meg tudsz termelni, sot allatokat is tarthatsz, biotyuk, biotojas, biozoldseg. Hatalmas ra a kereslet es tuti lesz mindig kaja is. Ja, hogy a foldet turni budos? Kifogas, tehetetlenseg, lustasag.

2020. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!